pohodlne lacne auto na dlhsie trasy

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Re: pohodlne lacne auto na dlhsie trasy

Príspevok od používateľa peto166 »

jozef2100 napísal: Auto ake zhanam:
Benzin atmosfericky pripadne uz prerobene na lpg
Najazd 20-30 tisíc ročne. 1x do týždňa 500km
Kvalitne sedačky - nechcem vyjsť z toho polamany -Dolezite
Ideálne tempomat
Co najmenšia spotreba ( stačí mi aj 60kw) nenahanam sa
Dostupne diely
Rozumne umiedtnene diely a dostupný servis ( nechcem kvôli meneniu sviečok vymontovať polku motora) ani kvôli žiarovke zhadzovať blatnik
Veľký kufor
Motor 1.4 1.6 1.8 viac by som nechcel. Len krajne.
Božka strata na hodnote pripadne nijaka(auta 1000-2000€).
Rozpočet do 5000€ cim menej tým lepsi, nerobí mi problem jazdit na 1000€ aute a dat donho 500€ na servis po kúpe ako sa machrit novym autom
myslim ze laguna 2 Grandtour splnuje snad vsetko...
to auto uz nema hodnotu za 2-3000 kupis hravo... obrovsky kufor, pohodlne sedacky, dostupne diely a relativne spolahlive benzinaky... :2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

odbornikos napísal:@jozef2100

ROVER 75 2.0 V6 CLUB

https://www.autobazar.eu/rover-75-20-v6 ... 71894.html

Ja ho mám,je to podvozkovo BMW,inak pohodové zvezenie,tichučké,iba interiér jemne háklivý na čistotu.Dielov ako nasr.ých,poliaci navláčili kopce,takže veci ako štartre altíky a kopec základných dielov hlboko pod 10 e.- Jedine to,že ľudia sa exotickej značky boja,ale auto je to každopádne nevšedné,nie je to pracovné auto
intel4004
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 15.11.2010 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa intel4004 »

Najrozumnejsia volba je octavia
+Dost miesta pre cestujucich
+Velky kufor
+Suciastky su lacne a vedia to auto opravit skoro v kazdom dvore
+Spolahlive atmosféry ak siahnes po starsich modeloch vyhni sa TSI ak to pojde
+ Spotreba skvela vdaka nizkej hmotnosti
+Pohodlny podvozok
- desing(nevravim o 3tej serii)
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

pepo64 napísal:mastik,nič proti Dacii ale z požiadaviek pohodlného auta na dlhšie trasy nespĺňa ani jednu.(možno len 0to lpg)
Prepac, ale kolko mas na takej Dacii najazdene? Kolko, ake trasy?
Ja ti poviem len tolko, ze na firme je teraz 5 Loganov MCV a 2 x Dokker. Je uplne bezne, ze s nou ide niekto cez 2 000 km, v kuse a este nik si nestazoval, ze by to bolo nepohodlne.
Ak by si to soferoval, tak by si napisal, ze to auto je mozno az moc makke (perovanie) a ze sedacky su dobre.
Alebo mas dojem, ze z niekoho po takej ceste je invalid???
Soferoval si dakedy cez 2000 km v kuse?
Ja bezne, aj v nedelu som mal taku cestu a poviem iba tolko, ze to statocne preveri pohodlnost.
Nie, nesiel som s tou Daciou…
Hodit sem screenshot tej dacie s 500 000 km, ze by si zavolal, ze kolko maju na firme invalidov, ked dokazali take kilometre urobit, za kratku dobu?
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

a volvo s60/v70? 103 alebo 125 kW benzĂ­n...
DADOKI
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 21.08.2011 14:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DADOKI »

benzín, spolahlivé, nezmar auto...

https://www.autobazar.eu/cz/mitsubishi- ... 69578.html
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

mastik, nikto neda 2000 km v kuse ..
NETREP somariny !

už len kvoli tankovaniu to NIE JE MOŽNÉ ...
musel by si mať 150 l nadrž... :40bd:

nehovoriac o fyziologických potrebach vodiča a členov posádky auta :d :D
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

2000 km v kuse samozrejma, ze nebolo myslene uplne bez zastavenia.
Iste, treba natankovat, dat kavu, vykonat potrebu. Kazdy ma inu potrebu na chvilu zastavit, ci uz zapalit cigaretu, alebo sa na chvilku len prejst.
Ale neni to ako vodic kamiona, ktory musi dodrziavat prestavky.
Navyse, tu je pisane o obcasnej trase 500 km, co je v porovnani s 2000 km az smiesne.
Jazdil som 4 roky take trasy s fabiou a zijem, som tu.
Daciu som uviedol koli tomu, ze splna vsetky predpoklady spominane v prvom prispevku, ako cenu, zaroven nizky pokles hodnoty, celkom pohodlne, priestranne, uzitkove vlastnosti skvele, nizke prevadzkove naklady, moznost LPG,
Ako bonus je celkom skvely rocnik, nakolko tu na portale je niekolko kusov v inzercii, s cenou okolo 5000€, s LPG uz namontovanym, rocniky 2013+. Ved to neni skarede auto, tak preco nie?
Radsej stare, s neistou udrzbou, s neistym techn. stavom a historiou???
Alebo kazdy musi vozit prdel v premiovej triede a potom sa oskrabavat, ked treba nieco opravit? Ono, u tej premiovky, z rokov minulych, je toho celkom dost, ci uz poruchy plynuce s kilometroveho najazdu, poruchy sposobene vekom materialu, v neposlednom rade poruchy sposobene roznymi amaterskymi opravami, nehovoriac o konstrukcnych chybach…
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ze 3 dni nevedel zaspat :40bd:
Ja som zvacsa po tej ceste mrtvy cely den, ale zas je pravda, ze zvacsa cestujem az po praci, takze clovek je este na tom mozno horsie. Ale uz citim, ze to neni ako bolo dakedy pred rokmi. Unavu clovek nesmie podcenit, parkrat som mal problem dat 1000 km, ked som proste radsej odstavil a pospal.
Nastastie, som fajciar, v aute nefajcim, takze kazdu hodinu, dve mam fajciarsku prestavku, kde sa nohy prejdu a svaly na prdeli sa precvicia.
Preto nevidim dovod na nejakych cca 500 km vyberat auto z vyssej triedy (myslim tym premiove znacky).
Bolo tu (mozno este je) 2-rocne auto so 600 000 km, dodavka. Su tam nejake specl sedadla? Nejaky specl podvozok? Komfort? Nic z toho a jazdia s nimi tisice kilometrov.
Ked tu citam daktore navrhy, tak je to az smiesne, teda ak som spravne pochopil zadavatela temy…
si-to-8
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 01.07.2016 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa si-to-8 »

lubos toto mi je zatazko si aj predstavit a nieto este aby som nieco taketo realne aj prezil ja mam problem obsediet v akomkolvek aute pre kazdeho je komfort nieco ine to je podla mna potrebne si pri vybere uvedomit :)
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

intel4004 napísal:Najrozumnejsia volba je octavia
+Dost miesta pre cestujucich
+Velky kufor
+Suciastky su lacne a vedia to auto opravit skoro v kazdom dvore
+Spolahlive atmosféry ak siahnes po starsich modeloch vyhni sa TSI ak to pojde
+ Spotreba skvela vdaka nizkej hmotnosti
+Pohodlny podvozok
- desing(nevravim o 3tej serii)
Design je subjektívny, s veľkým kufrom súhlas, ale ostatné parametre má väčšina konkurencie v nižšej cenovej hladine lepšie ošéfované, hlavne to miesto pre cestujúcich.
Octavia je u mňa veľký fail hlavne preto, lebo viac miesta má náklad, ako cestujúci, a to je prosím pekne osobák.
Keby radšej ubrali 10 cm z kufra a dali viac miesta vzadu, tak nepoviem pol slova. Ale čo sa týka diagnostiky a jednoduchosti v oprave, tak Octa hrá prím. Jednoduché auto.
bavorak8
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 19.11.2014 13:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bavorak8 »

raven tak s tym miestom je to dost subjektivny nazor. Pretoze niekto tieto veci nejako neriesi a je pre neho dolezitejsia velkost kufra. Napriklad mame rodinnych znamych, ktori kupovali auto podla toho aby bol kufor dostatocne velky na klietku pre psa a aby si pes vzadu na sedacky v pohode lahol. Takze ide o priority ake clovek na to auto ma :)

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: mahro1, smejo a 11 neregistrovaných