Citroën Xantia 1.9 TD 66kw generácia X1

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Rssto91
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05.04.2016 18:49
Zdieľať na Facebook

Citroën Xantia 1.9 TD 66kw generácia X1

Príspevok od používateľa Rssto91 »

Ahojte ľudia potreboval by som sa opýtať chcel by som kúpiť citroen xantia 1.9 TD 66kw generácia X1 a chcel by som vedieť či by to bola dobrá kúpa prípadne ak ho niekto má aké má s nim skúsenosti bol ny som vďačný za každú radu ďakujem vopred :)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ved je to stary vrak co od toho cakas.uz davno ma take auto zivot za sebou.
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Bohuzial je to tak .Pred desiatimi rokmi som taku vlastnil , uz v tedy mali bezne 200 000 km a viac. Ta moja bola stocena na 180 000 a ja som s nou jazdil do 350 000 km . To len pre predstavu ake cukrikove auta su to dnes.
Uz nenajdes ani 2.0 HDI poslednu gen. v dobrom stave . Ak ano daj sem foto nech si pospominam.
Take auto iba ak tak do daru.
C5 facelift rok 2005 su teraz aktualne jazdenky za rozumnu cenu.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No veď ho až tak nestrašte.
Aj jemu je vari jasné, že 17 až 20 ročné auto nie je nové auto, podľa niektorých vrak.
Ale aj takýto vrak ešte môže kúsok poslúžiť.
Mal som dve také, s turbomotorom, obidve som kúpil v rakúsku keď mali okolo 150 tis. km a predal pri nejakých 250 tis. km.
U jedneho som okrem výmeny jedneho brzdového strmeňa a u druhého vákuovej pumpy iba tankoval naftu a menil olej a jazda bola príjemná a bezproblémová. Doteraz spomínam na pohodlné pruženie, to sa s VW nedá ani porovnať.
Takže naozaj záleží na aký kus natrafíš. Predpokladám že kúpna cena bude zopár stoviek eur, takže nemôžeš očakávať úplne bezvadný stav, ale nedá sa ani vylúčiť že natrafíš na zachovaný kus.
Treba si ho pozrieť tak ako každé iné auto, že v akom je stave, nemyslím že by boli u neho nejaké záludnosti, ale okrem toho u týchto citroenov a peugeotov bola ešte špecifická závada torznej zadnej nápravy, ktorá sa po čase nevyhnutne prejavila. Ak sú zadné kolesá do A, tak treba rátať s jej celkovou opravou za nejakých 250-350 Euro + výmena.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ale taky zachovaly kus bude mat aj cenu ktoru malo kto zaplati pretoze vek auta nepusti.ale xantia disel taka dobra uz neni.dizle sa skratka vyjazdia na kost.a podalsie ak citam toto no neviem neviem http://www.topspeed.sk/eu-schvalia-zako ... n=homepage
Rssto91
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05.04.2016 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rssto91 »

Vďaka za vaše rady aspoň viem načo si mám dať pozor keď to pojdem obzerať je mi úplne jasné že to neni nové auto mal som doteraz Civica s roku 2001 1.6 81 kw ale tam boli drahé súčiastky nato keď dačo odišlo a nedávno sa mi ho podarilo naburat takže hľadám možnosti na niečo dobré a spoľahlivé
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo píše lubos platí.ťažko zničitelné motory.Síce bežne mávali prasklinu medzi ventilmi ale to nič neznamenalo,bežalo ďalšie stá tisíce.Skôr radenie,synchronizácia dala vedieť že to má desné kilometre,škrlo cez zuby,,,ale ten čo s tým jazdil roky s tým problém nemal nikdy žiadny.Každopádne poskytnutým pohodlím si Xantia vytrie výfuk zo všetkými na ceste aj dnes
Dodnes pamätám P405 1,9TD Mníchov a späť bez tankovania.A to sa teda tlačil pedál
Rssto91
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05.04.2016 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rssto91 »

No ja potrebujem dačo hlavne s gulov ale aby to malo aj výkon nejaký ešte uvažujem nad Daewoo Nexia gtx 1.5 16v 66kw ale tento citroen ma láka ale zase hore vysie pisal že tam je choroba zadnej torznej nápravy že keď sú kolesá do A tak že oprava stojí 350 euro minimálne takže som na pochybách či ísť do toho
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

A ak ti odide hydraulika podvozku jaaaj to máš hneď prerobené.oni ti tu ospevujú aké to boli mašiny lenže oni to mali ako 5rocne auta nie dnes čo ani C5 citróna nevidiet a to je ďaleko novšie auto.
ajo77
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 07.02.2007 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ajo77 »

Už sú to už staré autá, kedysi sme mali XM 2.1TD a dodnes na tú vozbu spomíname, ale keby si našiel niečo v dobrom stave, možno by to bolo na zváženie. Mne sa stále veľmi páčia.

Čítali ste tento článok?:

http://www.topspeed.sk/najhorsie-a-najl ... taza/12085

Kto by to bol povedal :-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Xantia vzadu nemá torziu ale klasiku tiež hydropero,netreba sa toho obávať.Jediné čoho sa obávať treba veľmi sú rôzne výpary z automechanického hovienka čo sa chytia do všetkého ale hydru nerozumejú za mak.Pritom je triviálne jednoduché,ale ako náhle to niekto začne lepiť ako lastovička hniezdo tak amen,cmrndá to a v kuse sa dolieva.Ale auto u normálneho človeka nemá chybu,na imidž sa môžeš vysr..ť,na ten sa nejazdí
Ludia sú v prvom rade galakticky hlúpy,lebo si robia názor nie podla vlastnej skúsenosti,ale - povedal somár somárovi.Tak XM ako aj Xantia a vlastne aj C5 majú niečo čo ešte aj u Rollsa museli opatriť štítkom made by Citroen,len slovák to má za za šunt vo svojej obmedzenosti
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Rssto91 napísal: ešte uvažujem nad Daewoo Nexia gtx 1.5 16v 66kw ale tento citroen ma láka ale zase hore vysie pisal že tam je choroba zadnej torznej nápravy ..

Ospravedlňujem sa za zmätočný príspevok, som si zle prečítal a myslel a písal som o Xsare miesto Xantie.
Platí všetko tak čo písal mhlavatý a lubos zimovcak.
Neviem ako iní, ale Nexiu nepovažujem v tomto prípade za porovnateľné auto.
A čo sa týka ceny náhradných dielov, neviem ako je Honda, ale zabudni že by Citroen mal byť zásadne lacnejší.
No to si však dnes nevyberieš, ak by si mal vyberať podľa ceny náhradných dielov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných