Audi A5 coupe 1.8 TFSI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

frost1992
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21.10.2013 20:36
Zdieľať na Facebook

Audi A5 coupe 1.8 TFSI

Príspevok od používateľa frost1992 »

Dobrý deň mam v pláne kúpiť tuto audi A5 coupe 1.8 TFSI 2014r.

https://audi-zentrum-dresden.cz/nabidka ... AZ12230916

Čítal som čo sa dalo po internete a zistil som že tento motor mal problémy s preskočením retaze, nadmernou spotrebou oleja
0,5-1l:1000km, zakarbonovanim pri jazde v nízkych otáčkach. Ale ak som správne čítal po roku 2012-2013 už by mali byť problémy vyriešené -

zakarbonovanie vyriešili priamym a nepriamym vstrikom fsi - mpi

preskočenie retaze vymenenim za remen miesto retaze

spotrebu oleja som sa už nedočítal že by mal niekto problém pri taktomto ročníku A5 .

Tak by som sa chcel opýtať či som správne pochopil všetko čo som čítal a je to takto a tento motor už by nemal mať problémy svojho predchodcu ? Ak mate niekto skúsenosti stýmto motorom kludne napíšte. Chcel by som vedieť či by som sa mal pripraviť pri takom nájazde km na nejaké problémy z autom alebo mi bude pekne slúžiť najbližšie roky. A ešte k spotrebe by som sa chcel nakoniec opýtať kedže každy vždy písal inak niekto 9l kombinovaná, další 6,5l kombinovaná atd. atd.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

6,5 kombinovana?na to zabudni.9 je normal kombinovana.spotreba oleja je liter na 2000km.nic neni vyriesene vsetko ostatne su uz len dohady a predchadzajuci gazda sockar nemecky z drazdan.ak by to bola tip top audina uz davno beha po polsku.jazdenka sa kupuje max do 12000 euro.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných