Audi A3 8L - automaticke regulovanie ventilatora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Audi A3 8L - automaticke regulovanie ventilatora

Príspevok od používateľa martin2075 »

Zdravim klubakov, mam A3 8L 2003.A cca 1 mesiac dozadu som pocitil taky problem ze som mal nastavenych na multitronicu 22stupnov a z nicoho nic zacalo tak divno fukat.Dnes mi to robilo zasa ako keby si ventilator automaticky nereguluje teplotu, ak som teplotu zvysoval vyssie po 28stupnov tak sa mi pekne aj ventilator zvysovali palicky bolo to okey, ale to problemove fukanie tam bolo stale, ale ak som teplotu znizoval az po 19stupnov tak tam bolo stale tolko isto paliciek na ventilatore.Minuly rok bolo vsetko okey, az ked mi zblbla klima v auguste-september dal som ju do opravy ale po oprave bolo vsetko okey a pocitil som to asi mesiac dozadu.Natocil som aj video tak snad bude vediet niekto z videa urcite kde je chyba.Bolo to to tocene pri 22stupnoch a ventilator som si dal rucne na maximum, kedze minuly rok mi ho tam dalo aj automaticky ked bolo v aute teplo no teraz, nie iba ked DAM* teplotu na LO tak mi da ventilator na max.Je tam pocut aj to fukanie ako divno to fuka a aj zvuk ktory mi vychadza z pod kastlika taky pisklavy hlavne ked mam ventilator na maximum.Pokial ho mam len na 4palickach tak mi ide od kastlika take cvakanie, neviem ci to ma s tym spolocne, ale snad podla videa vela ludi bude vediet co tomu je.Už som fakt zúfalý či to nemožu byť aj nejaké senzori alebo niečo, ide leto tak by som to chcel urobiť.Budem rad za vsetky rady a pomoc.Dakujem a Pekný deň.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=w33r79OJlQ8
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Video tejto kvality veľa nepovie a v podstate ani nie je podstatné.Zajdi slušnému diagnostikovi nech to celé dôkladne prejde.Tam je diagnostika taká obsiahla že je podchytené tuším aj prdnutie v kabíne,škoda laborovať a nahrávať videá,s týmto treba diskutovať inak.Tam je jediný problém,nazval by som ho personálny,diagnostík je ako maku
martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2075 »

A aspon cca čo tam može byť alebo mohlo odísť?Tam ide hlavne o ten zvuk na tom videu ako je počuť čo to robí a popr. ten zvuk spod kastlíka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak si tam,tak zvuk vnímaš priestorove,to video by muselo vyzerať úplne inak
martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2075 »

Ten zvuk ide zpopod kastlíka na 100% keď dám ventilátor naplno, a keď to robí ten zvuk to kúrenie že fúkne silno slabšie atd, tak pod kastlíkom počujem také cvakanie alebo niečo na taký štýl.
martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2075 »

Niekedy to ide fajn inokedy zasa nie dnes rano vsetko okey, teraz som obul letne isiel sa odviezt 5KM a ventilator kimatroniku na 4palicky a 22,5°C, auto som odstavil isiel za 20min a po cca 5min jazdy zacala klima fukat normalne.Kde moze byt chyba alebo to tak ma byt?Ked stlacim ECON bez zmeny.Diagnostika cista.Dakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Babkinu fujaru.Čistý je register chýb.Čo znamená iba toľko že RJ nevidí rozpor medzi veličinami ktoré kontroluje a na ktoré má dosah.
Diagnostika klimatroniku je obsiahla,a obsahuje obrovské množstvo správ o činnosti jednotlivých zložiek,a tých teda klimatronik má požehnane a ani majiteľ netuší čo všetko ten systém obsahuje.nepočítal som, ale možno 200 hodnôt o každom pohybe,napätí,tlaku všetkých jednotlivých čidlách elebo motorčekoch atd.množstvo z nich sa dá testovať príkazom z diagnostiky.Smola môže byť ak je niekde použitý bežný elmotor bez kontroly,tam sa človek dozvie že RJ posiela signál a ... Ale saj tieto sa dajú takmer v každom prípade kontrolovať cez akčné členy,proste idú alebo nie
Možno je tvoj prípad triviálny a len pre neskúsenosť nevieš odhaliť banálnu záležitosť,ale ak je chyba o čosi komplikovanejšia ,nastupuje diagnostika.Ale nie taká ako píšeš ty,to je len prvý základný úkon,ale až za ním začína diagnostika.
martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2075 »

Tak teraz som prišiel z trochu lepšej diagnostiky, pozerali tam snáď všetko čo sa týka climatronicu atd a povedali že všetko je okey že tam nevidia žiadny problém že to je všetko ako to má byť :( Tak kebyže mi sem napísete aspon cca čo by to mohlo robiť podla tých mojich vecí ktoré sem píšem a poznatkov snáď sa to už niekomu stalo.Včera som zistil presne čo to robí a ako.Tak včera som išiel cestu cca 70km mal som nastavenév aute 22,5stupna po naštartovaný a niekolko KM kým si auto vyhrialo teplotu na požadovaú teplotu všetko fúkalo okey, ale ak bolo už v aute cca tých 22,5 stupna tak presne vtedy to začalo tak blbo fúkať ako kebyže má auto problém si tú teplotu udržať, po zhasnutý auta a za hodinu keď som išiel znova tak znova kým to vyhrialo fúkalo pekne a potom to znova začalo ako som písal.Píšem sem nové poznatky ktoré zistujem snáď sa niekto chytí ako to vyriešiť.Snáď to musí byť príčina niečoho čo mohlo odísť alebo čo nepracuje správne?

//edit: je tam nieco s vnutornym ventilatorom lebo ani tak nefuka ako predtym pohybuje sa to cca v rozmedzi 3-5 paliciek aj ked stojim cely den na slnku predtym hned automaticky dalo ventilator na plno aby cim skor dochladilo teraz nic.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako sa správal ventilátor ak sa spúštal diagnostikou ?
martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2075 »

To ja netuším ja som pri tom nebol, ja som si o pár hod. prišiel pre auto že všetko ide ako má.Len ja aj keď si dám ventilátor ručne na max tak pekne fúka, len automaticky to robí problémy že si ho pravdepodobne nechce regulovať.
//edit: nemože byť len nejaký kontakt tam zlý alebo nieje tam niečo čo ten vetrák reguluje?Lebo sa mi to prejavilo po 50km po dialnici som išiel zošiel som z dialnice a keď som šiel po meste mi to začalo.A zaujímavé je že keď som včera išiel a fúkalo to tak naprd a ak som zastavil auto tak na volnobehu to fúka krásne.Predtým keď som išiel štartovať auto a dal klúčik do prvej polohy tak mi vždy pekne niečo cvaklo pod kastlíkom ako kebyže niečo zoplo, a teraz nič.Už fakt netuším :(

//edit: teraz som isiel domov z prace pekne klima fukala odkedy som nastartoval az kym som dosiel domov az doma zacalo blbnut to fukanie tak prerusovane, zaujimave je ze pokial som prisiel domov z prace stale bol nastaveny ventilator automaticky na 3 palicky ani sa nepohol, ja si myslim ze on sa chcel uz automaticky doma regulovat len mu tam nieco branilo a preto ten zvuk.Coho to mozu byt priznaky popr. co mam pozriet a skusit vymenit?Nemože byť na chybe servomotorek recirkulace alebo klimakompresor?Popr. nejaké relé? Ďakujem
martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2075 »

Chcem sa spýtať idem znova budúci týžden na diagnostiku, kde poskúšajú znova všetko klapky, test akčních členov atd.Mala by diagnostika určite niečo ukázať aj ked to práve vtedy bude fúkať okey?Lebo už by som to rád vyriešil dnes som išiel ráno a znova, ako kebyže ventilátor ide chvilu na plno a chvílu nie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z určitosťou nie,pretože diagnostika je jedna vec a obsluha druhá vec.V chybách možno zápis nebude,možno ano,ale v stovkách hodnôt ktoré sú v systéme je málokto doma.Preto to môže dopadnúť tak perfektne ako aj úplne zle.
martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2075 »

Tak keď to diagnostika neukáže načo sa zamerať?Klapky,ventilátor, motorček?Aspoň aby som vedel od čoho sa odraziť popr. moj problém čo popisujem kde najpravdepodobnejšie može byť chyba?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nesprávne si ma pochopil,s tým diagnostika problém nemá,problém má jedine obsluha.
martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2075 »

Aha tak sa omluvam.Napadla ma jedna vec cital som sa inych forach resp. ine typy aut co mali takyto problem ze im pomohlo vyfukanie teplotneho cidla vo vnutri vozidla.Neviete kde sa na tomto aute tie teplotne cidla nachadzaju nasiel som na nete ze by tam mali byt 2 ale neviem kde.Lebo teraz som jazdil a stale mi svietilo slnko na celne sklo a vtedy to robilo tie problemy ak som odstavil.v chladku a za cca hodku isiel bolo to okey.Ci nieje snimac niekde pod celnym sklom.Len moje dojmy ale za skusku ked ich vyfukam nic nedam.Do stredy mozem experimentovat do buduceho tyzdna ked idem na tu diagnostiku.Dakujem.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných