Ktoré BMW vybrať ?

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kako27
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 22.08.2013 21:51
Zdieľať na Facebook

Ktoré BMW vybrať ?

Príspevok od používateľa kako27 »

Zdravím, chcel by som od Vás radu pri kúpe auta. Neviem sa rozhodnúť ktoré z týchto áut by bola najlepšia voľba. Viem že sú to autá drahšie na servis od ostatných ale zaujímalo by ma ktoré je na tom so servisom a nákladmi lepšie a odolnejšie. Rozmýšľal som nad motorom 3.0d. Na výber by som mal asi tieto 3:
-5er e60
-7er e65
-x5 e53

Viem, že nie sú to nové autá sú to 10 aj viac ročné jazdenky ale zaujímal by ma servis, ktoré je z nich najlepšie a či je kvalitnejšie ako A6 C6 3.0tdi či bude lepšia voľba ísť do BMW alebo ostať pri A6 lebo chcel by som prejsť na zadný náhon.
si-to-8
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 01.07.2016 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa si-to-8 »

ono si si ale po pravde vybral rozne typy kazdy z nich ak sa ti pokazi bude to stat nemale peniaze s tym musis ratat uz teraz ale osobne by som siel do e60 530d 170kw to su v celku vydarene motori
marcon
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 27.03.2017 10:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcon »

ja bych bral X5 ono ako bude o cosi vacsia spotreba ale to nie o moc a udrzba je taka ista tam podla mna rozdiel nebude ale tak na pohlad sa mi viac ta paci predsa to je uz auto
guno5
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 22.10.2014 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guno5 »

za mna ta x5 neviem podla mna to je auto poriadne ale tie starsie teraz tym novym nejak neviem prist na chut podla mna su bavoraky najkrajsie tie stare ono sa aj vravi ze bavoraky su jak vino cim starsie tym lepsie
jerry.di.96
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 05.08.2013 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jerry.di.96 »

Teraz je tu jedna 2008 e66 sedma na predaj za pár šušňov po prvom majiteľovi ale je to 750 + LPG
nezáleží až tak na tom ktoré ale - vyber to čo bude mať čo najlepší technický stav
l.bily
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.10.2011 19:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa l.bily »

Kup si novu fabiu, ked sa nieco posere tak su to uplne ine ceny, mal som E60 a teraz F11. je to kus od kusu, zalezi kto a ako to vela ztocil :) Su to uz stare auta a tam sa moze pokazit hocico. Nevyhoda je ze vecsinou dielou len original bmw.
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa didoop »

E60 170kw a 173kw sa uz zacinaju trhat rozvody, je to udajne koli olejovemu cerpadlu. U 535d a 160kw 30d sa to zevraj neprajavuje. To si vlastne ani tak velmi nepolepsis oproti audi, no podvozkovo bude odost lepsie.

Pozor, na 18kach +runflat + mpacket podvozok auto je poriadne tvrde a o nieakom komforte o nasich cestach mozes zabudnut. Bez runflatov sa to troska zlepsilo.

Suv je zbytocnych par stoviek kil navyse - horsia dynamika, horsia spotreba, vyssie naklady a to vsetko len koli trosku vyssiemu posedu.

Servis na tieto auta urcite nebude lacny a urcite niesu tiez bezproblemove - velmi vela elektroniky.

Perlickou na E61 s panoramou je ulozenie niektorych RJ na dno kufra + upchate kanaliky = bazenik pre RJ. riesi sa to vyvrtanim diery nad nosnik :). Taktiez ked niekto sa hral s elektronikou velmi radi sa tieto auta vybijaju.

Ak ale najdes nielen penkny kus ale aj o ktory bolo starane majitelom a mechanik sa mu rozumel (!!!!!) mozu ta problemy obist.
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to dosť rokov čo som občas porobil nejaké pobité E38 s dvanásťvalcom 750 iL neskôr nenšie 740 atd.Ale v pamäti ostane veľa momentov,keď motor išiel von,na vrchu motora bola kabeláž štyroch riadiacich jednotiek.Divákov sme tam mali ako na prvého mája lebo niečo podobné sa denne nevidí.Majiteľovi sa v gatiach asi poriadne scvrkával,lebo vzápätí sme museli urobiť okno do zadného blatníka aby so mohlo rozobrať sedem poschodí elektroniky,zvnútra nešlo pre nehodu.To bolo vtedy,od tej doby to troška pokročilo.Baviť sa o servise u niektorých aut je tak nenáležité a nevhodné,ako sa baviť o tom,kto koľko zarába.Stačí že ...dosť ! U toho servisu že stojí..veľa ! S každým kilometrom viac.
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných