BMW f31 - volnobeh

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

BMW f31 - volnobeh

Príspevok od používateľa cibo226 »

Zdravim vas, neviem ci ste sa niekto uz stretli s podobnym problemom. Ide o auto bmw f31 320D xdrive A/T 2013 135kw 135 000km. V poslednom case som zpozoroval ze aj po kratsej jazde ked sa motor trocha zahreje a zastanem na krizovatke tak na volnobehu citit jemne vibracie ktore idu z volantu v pravidelnom internevale kazdu sekundu. Je to aj trochu pocut ked vypnem radio a zapocuvam sa do toho. z vonka nepocut nic len ked clovek sedi v kabine. Robi to aj ked zaradim N alebo P. Ked auto postoji pol dna napriklad alebo cas kym ochladne tak po nastartovani to necitit ale znova prejdem napriklad do mesta a uz na krizovatke to znova citit je to nieco ako vrm vrm vrm pravidelne jemne vybracie do volantu. Dakujem za kazdy postreh ale nic ma nenapada co to moze sposobovat.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Problem s vibraciami sa mi podarilo stale vyriesit pridavanim aditiva do paliva.Najviac sa mi osvedcil produkt od firmy Techron(nerobim reklamu),len sa podielam o moje skusenosti s tymto aditivom.Problemom moze byt aj menej kvalitne palivo,iste prepady na vstrekovacich triskach,pal.filter ...atd.Odporucam preto pridavanie aditiva do paliva a nasledne si odsledovat tuto problematiku s vibraciami
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

treba ist na diagnostiku, vyzera to najskor na jednu trysku, pozor nestaci, ze spicky mali napr. repas, aj vutro moze byt poskodene... diagnostika napovie a dufajme, ze to nebude cerpadlo...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

skus najskor cistic systemu zo spominanym TEXTRONOM alebo Protec bude ta to stat do 20 eur vyjazdi a uvidis
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

Skusim teda najprv ten cistic systemu, ale auto taha dobre netrha a zvuk motora je tiez v poriadku. Skor som uvazoval ze problem bude niekde medzi motorom a volantom kedze tie vibracie citit len tam a su pravidelne akoby sa nieco tocilo a v istom bode buchalo. Jedine co ich spaja je prevodovka a system xdrive. Len pri xdrive nemam pocit ze by robil dake vybracie ked je auto v pokojnom rezime a prevodovka napodobne. Kazdopadne dakujem za vase rady.
si-to-8
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 01.07.2016 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa si-to-8 »

vibracie by vedel sposobovat aj zotrvak aleto by ti robilo zakazdym a to sa zvykne triast aj cele auto skusi si zajst na diag ci sa tam nieco neukaze alebo si precisti system mozno je to len poupchavane
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Na hydromenicovom automate tazko zotrvak...
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

tak nalial som tam predvcerom aditivum cistic systemu do plna a zatial ziadne vibracie... este to skusim odsledovat ci to nerobi len pri prazdnejsej palivovej nadrzi.
janov5
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 16.03.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janov5 »

mne to robilo roky na 330d, vaha vzduchu po odpojeni vsetko vyriesila..bola vadna a nehlasila chybu...auto islo dobre..na volnobehu akoby niekedy zle odpalil valec
Peter terek
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: BMW f31 - volnobeh

Príspevok od používateľa Peter terek »

Bmw f01 750d r.v 2015 ten istý problém trasenie na volnobehu iba ked je auto zohriate v urcitých intervaloch problém vyriešený prvý krat som natankoval obycajnu naftu a zacalo to triast ,natankoval som tu lepsiu premiovú a prestalo to problém vyriesený
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných