brzdy Ridex

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

brzdy Ridex

Príspevok od používateľa strelecbn »

Zdravím. Má niekto skúsenosť s týmito komponentmi značky Ridex? Nikde som o nich nič nenašiel. Len ich stránku Ridex.de,ale tam je písané len že je to najvižšia kvalita ale ceny majú neuveriteľné. Na C-max predný kotúč 22€ a zadný 13€. Platničky sada okolo 10€. Ak sa dá,píšte len skúsenosti kto ich náhodou používal.Ďakujem za odpovede.
defe
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 07.09.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa defe »

radsej sa popozeraj po overenych znackach brembo,ate,ferodo atd. ja viem laka ta cena ale mozes na to kruto doplatit kedze podla ceny a znacky je to urcite nejaky sunt na brzdovych komponentoch sa nesetri
lucia.a.laco
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucia.a.laco »

Na ford patri motorcraft, sada prednych kotucov cca 100 €, oplati kupovat pic....ny
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: brzdy Ridex

Príspevok od používateľa wilz »

strelecbn napísal: skúsenosť s týmito komponentmi značky Ridex? Ďakujem za odpovede.

Ja myslím že to nie je až také drahé na to aby si ich kúpil. Ale prosím potom napíš tuná, že čo a ako to dopadlo.
budeme ti vďační za skúsenosť. Zase vždy musí byť niekto prvolezec.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ked si pomyslim, ze kolko je marza obchodnikov, tak mi vychadza, ze to zelezo je vlastne zdarma, este oni nan doplacaju, dotuju... Kde su dalsie naklady na vyrobu, vlastne komplexne vzate od papira, cez vyrobu, az po distribuciu.
O, ano, ze prekupuju, prebaluju?
Aj tak to nic nemeni, niekto to musi vyrobit, opracovat. Uz len logistika, kolko stoji...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

a co je zle na cene.motorcraft kotuce som mal 105 euro kus predny 300mm.nahradil som ho starline 25 euro kus.82000km nemeckeho autobahnu a su na hrane vymeny.kotuce zodrate na hranicu mm ako sa pise,dosky na polovici.brzdny ucinok ten isty.nevyhoda ak ich z 200km/h na 80km/h poriadnym zosliapnutim 5x a sebou zahrejem uz nebrdia ale na sk cesty za tu cenu beriem hned.kupil som uz dalsie pre istotu no ja sa ridex znacke nebranim.cena u mna vyhrava.este som nepocul aby niekomu napr cina brzdove oblozenia zlyhali a zabil sa.motorcrafty mi vydrzali 105000km dosky+kotuce obe naraz na vymenu.nevidim v tom nejaky bonus.nie zeby som robil reklamu na starline ale skratka cena vitazi.o mesiac mi treba menit zadne dosky na druhom aute starline su zodrate skusim tie ridex ak cena bude lepsia.kvalita akoze co to je ak som sa pytal predajcu na brzdy ATE.kotuc 40 euro ale aj 80 euro.znacka
ate a 2 ceny za to iste.co to je.brembo delphi ferodo pilenga textar ate bosch vsetko je to to iste.a na nase slovenske cesty kde jazdime ako s konami zbytocnost znackove brzdy.aj nemecke e-shopy beru tovar od polakov :2f93:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mastik29 napísal:Ked si pomyslim, ze kolko je marza obchodnikov, tak mi vychadza, ze to zelezo je vlastne zdarma
predajna cena je bezne 70 percent navysse.ti slabsi idu na 50 percent kym si nechytia klientelu.nejdem to detailov to uz by vsetci krachli.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

seven, Ty si fakt ľudový rozprávač... :40bd:

Práveže kvalitné brzdy zahriatím ZVYŠUJÚ účinnosť !

A rozdiel medzi zavedenými značkami a no-name komponentami
je DLŽKA BRZDNEJ DRÁHY , a to je dosť doležité,či ubrzdím a zastavím o 2 metre skor, alebo narazím,či prejdem niekoho

preto väčšina kupuje overenú kvalitu v brzdách,
ak by tam nebol rozdiel,všetci by kupovali kotúče za 20e a celu sadu doštičiek za 10... :4012:

Inak su tri typy zmesi z ktorých robia brzd.doštičky
a Kotuč by mal vydržať 2 sady doštičiek
ak treba hned meniť s doštičkami aj kotúč,niečo tam nie je v poriadku
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Beries ty na vedomie ako sa jazdi na slovensku????jazdi tu niekto na dialnici ako na okruhu????to nemas sancu tie brzdy ani zahriat nieto rozpalit.ja jazdim nemecko dialnice a ine ako tie starline mi netreba a to sekam 170-200km/h.

Tie zmesi dosiek makke tvrde to ti nepovie ziaden predajca ake su.AK to vies rozlisit sem s tym ja to nemam sancu zistit.ale 80000km na smeti ako je starline je u mna top vydrz.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Laco na tvojom mieste by som nikomu nehovoril, ze je ludovy rozpravac lol, myslim ze aj tebe by admin mohol volaco pripisat, lebo az ta niekto zobere vazne, nemusi to dobre dopadnut...

K totym brzdam, nepoznam to, zakial nieco nepoznam a nemam bomba referenciu, tak bych tieto uplne lacnoty nekupil, ovsem ked mi napr. mhlavaty povie kludne kup aeb, tak si ich kupim :), tiez boli lacne od jesene maju medzi 10-15t takze k zivotnosti este neviem, ale brzdia uplne v pohode a hlavne nepiskaju jak fabricke bosch...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Napisat ze cena vitazi je tak blbe ako mysliet si ze to najdrahsie je najlepsie. Pre nas zakaznikov je blbe to ze nevieme nepozname praveho vyrobcu a preto nevieme posudit cenovy rozdiel rovnakej veci s roznymi nazvami. Proste v mutnej vode sa dobre lovi. Skoda ze tu EU nerobi nic. Ja som mal nba toyote origo dosticky s napismi Toyota pod tym Bosch a kto ich vyrobil vedia len hviezdy. Ale co sa tyka brzd je tu dost cenovo prijatelnych znaciek je z coho vyberat.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak tak, absolútne by som sa neulakomil na cenu, lebo vždy tu je niečo overené a nestojí to neviem kolko.

Iba jeden raz som sa takto kedysi dávno "osral" že som bol kúpiť platničky na Fiat Uno - dostal som to čo mi objednali a bolo to až smiešne lacné.
Menil som to niekedy v lete a ked som prehadzoval za pár mesiacov na zimné neviem či po 10tkm tak boli zodraté snád na 50%, odvtedy si ja vyberám čo za značku si kúpim.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

mastik29 napísal:Ked si pomyslim, ze kolko je marza obchodnikov, tak mi vychadza, ze to zelezo je vlastne zdarma, este oni nan doplacaju, dotuju... Kde su dalsie naklady na vyrobu, vlastne komplexne vzate od papira, cez vyrobu, az po distribuciu.
O, ano, ze prekupuju, prebaluju?
Aj tak to nic nemeni, niekto to musi vyrobit, opracovat. Uz len logistika, kolko stoji...
Je to síce logické,ale viem dokázať že neplatí.ja som rok obchádzal bez záujmu brzdy ABE,a to majú kotúče aj za 12
e.- Potom ma raz ktosi uhovoril že ...niečo velmi lacné treba,egalizovanie na sústruhu je 15.- Tak sa pýtam chlapov u predajcu,a oni že to nemá reklamácia.
No nič,odvtedy som ich namontoval dvadsať sád určite,ani jedna nebolo reklamovaná,a to už sa dostali aj na onakvejšie autá a zámerne.
K lacnote....a výrobných nákladoch. Piest/valec/čap do motora vyžínačky na úrovni 6-7 e.- je tiež z ríše snov.Ale ja som kupoval namontoval a používam v pohode.Chcel som kúpiť tu....rýchlo ma prešlo,kúpim radšej novú vyžínačku,tolko pýta slovenký obchodník.A kde je rabať toho poliaka,lebo ma určite nesponzoroval.

Prečo viem kúpiť od poliaka sadu najšpičkovejších tlmičov aj z príslušenstvom za cenu tých najmizernejších slovenských. Keby som chcel tamtie kúpiť na SVK,tak je to x2
Máme najnenažranejších obchodníkov aký existujú.
Cena nevíťazí a najdrahšie neznamená najlepšie.
Nie je tajomstvo vidieť počet nákupov tých čo z autofra nakupujú,mne tam svieti 549 nákupov čo je pri priemere 5 vecí v zásielke tak 2 1/2 tisíca dielov a vecí.Tak si ráčia všimnúť aj počet reklamácií ...1
A že poliak je .....! možno. V 60 mil národe sú tiež debili.Neobchodujte z najhoršími !!!! Ked budete obchodovať z najlepšími,budete to mať aj lacno aj dobre. Pre 2 zloté si slovák vyberie toho naj naj naj lacnejšieho blbca...tam je chyba

Ešte matematika - čo som spomenul - piest/valec atd za 7 e.- si treba odpočítať materiál,odliatie,opracovanie,skompletovanie,zabalenie prácu číńana,cestu do európy,zisk poliaka a potom predávajte za 7 e.-
Myslíte že je kvalita blbá ?! Nie,je v poriadku.Jednu sadu mám kúpenú "do rezervy" viem predviesť že sa nelíši od tu predávaného.a koniec koncom,veď to beží a dobre !! pomaly ide do tretieho roka.
Ak sa niekto musí spamätať,tak rozhodne slováci

Aby niekto nepovedal že kecám
Obrázok

Toto dokážte slováci !!!
Za tie peniaze to neprenesú slováci z NZ do Košíc, a nie do číny
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

hjundai napísal:Napisat ze cena vitazi je tak blbe ako mysliet si ze to najdrahsie je najlepsie. Pre nas zakaznikov je blbe to ze nevieme nepozname praveho vyrobcu a preto nevieme posudit cenovy rozdiel rovnakej veci s roznymi nazvami. Proste v mutnej vode sa dobre lovi.
AK by si vedel odkial vsetci nakupuju aj ty by si uz pozeral Len na cenu.v pl su sklady kde ti zabalia kotuce do krabice Brembo vyrazia ti tam aj v troch jazykoch na kotuc stastne a vesele a zaplatis za to 7euro uz tretej polskej ruke.ale na SK to stoji 50 euro kus tak to bude kvalita :d :D
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Kupil som ate a roadhouse....tiez z vyrobne v PL?

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných