Hyundai i40 cw - nove letne pneu 215/50 r17

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robertlc
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 28.03.2010 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robertlc »

Nechcel som reagovať, nie je to k téme, no napíšem. Neriešim koľko km na sade pneu najazdím, rovnako ako neriešim spotrebu. Pneu sú zodraté? Idem a kúpim nové, a nezoderiem ich na "droty", zatiaľ som nemal na tragači pneu pod 3 mm, nepovažujem to za bezpečné, lebo vozím aj svoju rodinu. Zadávateľovi témy držím palce pri výbere dobrých gúm.
mkhk1987
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05.10.2009 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkhk1987 »

Tak som objednaltie NEXEN,,a to z dovodu,ze sa vraj montuju aj ako prvovyroba v hyundai na i40,,takze by to tiez nemala byt chyba,,uvidi sa v pondelok,ked dojde kurier.Som zvedavy ci to pomoze stym plavanim,,,inak prisiel som dnes na to,ze tie zimne co su momentalne obute,,su znacka ROADSTONE,,a taky isty typ som mal 2roky dozadu na audi a6 predokolka a spravali sa PRESNE TAK ISTO,auto strasne pocitovo plavalo.Takze verim tomu,ze sa to zlepsi.
Inak je tu niekto kto ma realne skusenosti s i40?? Otazka znie ci je to moj subjektivny pocit,alebo to auto fakt tak nahovno vecer svieti.Ma to origo xenony v tlmenych a dialkove su halogen h7,ale fakt som vecer slepy v tom aute.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Pre spestrenie jednu poznámku.
Dostal som sa pred nejakým rokom-dva do kontaktu s chlapíkom, ktorý z BB chodil týždenne na robotu na koniec nemecka, jazdil na octávke a v rámci toho množstva ujazdených kilometrov skúmal pneumatiky, aby mal čo najnižšiu spotrebu a tiež že ako dlho mu vydržia. Nemal problém aj počas jedného cyklu nejakej sady vymeniť za sadu iných pneumatík, aby mal novú skúsenosť. Vzhľadom k tomu že prakticky celú trasu jazdi po diaľnici, ostatné parametre zrejme až tak neriešil.
Tvrdil mi že absolútne bezkonkurenčné sú z toho hľadiska Michelin Energy , s označením Green X.

Ja mám k tomu ten názor, že tí inžinieri v Micheline nemôžu byť úplne hlúpi, aj keď v testoch čo sledujem sú micheliny obvykle celkovo niekde v strede poľa a sú medzi tými drahšími pneumatikami. Ale v parametroch opotrebovanie a valivý odpor sú obvykle na špici.
Zase je fakt že keď si tie testy človek pozrie podrobnejšie, tak je zrejmé, že medzi prvým a povedzme šiestym v poradí sú len minimálne rozdiely a potvrdzuje to aj skutočnosť, že ten istý dezén na pneumatikách rôzneho rozmeru sa v teste umiestnil raz na druhom mieste poradia a zase v inom rozmere pneumatiky povedzme na siedmom mieste.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

lubos zimovcak napísal:
lakinooo napísal:Uz dlhsi cas vypisuje podobne urban legend.
mal som prvý krát Continentálky už v 1994, potom v 2000 195/65/15, Sport Contact 2, asi 3 x sadu, potom 225/50/17 asi tiež 3 x, VSETKY vydržali zúfalo málo, tuším aj sport contact 5, vo väčšom rozmere tak max 30-35.000 km, ale to už boli na drôty, rýchlejšie sa drali už iba Pirellky.

ak na km výdrž, tak Micheliny. Letné som niekedy menil aj 2 x do roka, takže VLASTNE skúsenosti.

/pomedzi ne som mal okrem čínskych a korejských asi všetky premiovejšie pneu, Matador je dobrý iba v zimnej a na slabšie autá, detto Bravuris, pred 20 rokmi boli v mode kadejaké "žabky", aqua pneumatiky...čistá somarina.

mne môže predajca rozprávky rozprávať... :d :D
novidis ja pouzivam matador aj v lete a su super už som vyskusal vselijake značky ale cenovo 2 krát drahsie a nic moc matador v R 17 stoji čas 40 eur takže v pohode vymenim 2 krát aj z výmenou ostane na kávu oproti predraženým mikelinom konti a podobne
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

z osobnej skusenosti, urcite ANO michelin energy, urcite NIE matador, ale akceptujem, ze niekto moze mat inu skusenost :-)

apropo conti eco sa tiez daju povazovat za velmi odolne podla mojho nazoru :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jojko1001
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojko1001 »

momentálne v akcii
https://pneumatiky.heureka.sk/matador-m ... 5-r17-98y/#
za tie peniaze nadpriemerne dobrá.
pred dvomi týždnami som kupoval conti jedna stála 99é pri kúpe 4ks 299é nie je to zázrak,je to obchod :40bd:
najdôležitejšie je na koľko rokov si kupuješ pneu,ak ti vydržia 3 a viac rokov tak si kup lacnejšie pneu ale značkové,nie čínu,ak ich zoderieš do dvoch rokov potom drahšie,ušetríš palivo a ak ozaj ,,lietaš,,tak ich potrebuješ :3906:
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ja som bol matadorkami v 195/65 prijemne prekvapeny - pre bezneho vodica aj na vode ziaden problem... Treba vybrat podla potrieb.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

lubos zimovcak napísal:jasné, v Matadore sú kuzelnici..:)), kde inde stoja 17-tky 150-250 eur, oni dokážu vyrobiť a predať za 40 :40bd: :40bd: a v porovnateľnej kvalite.

iba 2 x som mal Matadorky, ešte v 15-tkach, aj Barumky,/letné/ NIKDY viac.., teda, na nejaké poprdkávanie okolo Lidlu o.k, ale na lety po diaľnici, či okresky...des a hrôza.

iba raz budeš potrebovať prudšie zabrzdiť...:)),či nejaký prudký manever a zbadáš v čom je ten rozdiel..
matador vlastni Continental to asi vies takže už vlastne oni vytvaraju zázraky podľa mňa mas asi zle spomienky na dávnejšie časy apropo ja lietam dost aj po diaľnici a rozdiel som nepocitil ani to nie že by nejak zlihavali ale nikomu nic netreba nútiť ja pisem vlastnu skusenost a to že sadu vymenim za polovicu ceny pri úplne porovnateľných vlastnostiach
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

min rok som kupil letne kolečká taurus.robi to matador s continental.kamarat v pneuservise mi povedal či take nechcem.no nechal som sa ukecat a kupil som 17-ky.inak možem povedat že su to dobre kolečka.prekvapili.vydžali aj dlhsiu jazdu cez 200 a žiadne pokrutene kordy ani volant nevybroval.nehučia a pod.proste super za 45e kus...a to som vždy veril michelin.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

fiha taurus ? to boli madarske gumy nakladne :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Nerobi ich matador ani continental. Robi ich dedo mraz a 7 trpaslikov a je to uplne jedno, takych kecov uz bolo ako continental robi zarucene znacku xxx v cine a je to continental kvalita :4012:
lubo1711
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 06.03.2010 10:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo1711 »

ja som kupil Goodyear Efficientgrip Performance ale v rozmere 225/45 R17 (podla TP) na superb combi

nad tymi si neuvazoval?
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

mne je jedno kto to robi..tak mi povedal chalan a ja som to neskušal patrat lebo ma to moc netrapilo. bol som spokojny s nimi a za sezonu to zoderem aj tak čiže každy rok mam nove pneu.ked chodiš šmykom po zakrutach každu zoderes.a za 200 e mam každy rok auto na novych pneu.žiadne ležáky.a ked ma stopne vonku poliš nekeca a nekontroluje auto lebo si mysli že sa o auto staram.rakusaci a nemci... hned poda papiere a idem dalej.
tonyjack
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 23.07.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonyjack »

Kúpil som pneumatiky Nexen n fera ru1 - mokro A , valivý odpor C , hluk 69 db . Zatial maximálna spokojnosť .
Hyundai Santa Fé 2,2 crdi 4X4 114kW
fecis
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14.12.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fecis »

Pred dvomi rokmi som kúpil pneu 205/40 R17 Matador Hectorra 2, podľa toho, čo som zisťoval, tak ich najslabšia stránka je krátky nájazd. Na gume zboku nápis "MADE IN FRANCE" to ma prekvapilo. Možno ich robia na rovnakom páse ako Continental. Samozrejme, že za SportContact 5 zaostávajú, cena a firemná politika.. Ale otázka je o koľko sú horšie ako predošlý model Continental SportContact 4? Keď vymyslia nové zloženie pre nový model pneu, staršie zmesy môžu pokojne použiť na lacnejšie podznačky.
Ja som spokojný, zatiaľ na vode OK, odjazdili necelé 2 sezóny, na tom aute jazdím do 15k ročne, takže skoro z nich nechýba.
Každý v mojom okolí kupuje najlacnejšie Nexen, Nankang aké sú super.. radšej som kúpil Matador v tej cene, plus som myslel, že podporím slovenského výrobcu.. :d :D

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných