BMW E87 118d - hučí motor za studena

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

smartx
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.07.2016 15:55
Zdieľať na Facebook

BMW E87 118d - hučí motor za studena

Príspevok od používateľa smartx »

Pozdravujem...nemam cas ist momentalne do servisu tento tyzden, tak tu popisem problem. Pri nizkych teplotach pod nulou, ked parkujem trebars vonku mi rano po nastartovani nenormalne huci motor na volnobeh. Ked pridavam plyn na mieste, hucanie mierne ustava, ked pustim pedal zase huci. Tak isto huci divne motor aj ked otacam volantom na mieste do stran alebo aj ked prudko zabrzdim po jazde. Nechapem co ma studeny motor s riadenim ked tocim volantom a tak isto pri prudkom brzdeni. V lete to nerobi. Moze to byt trebars pokazene pridavne cerpadlo kurenia???
smartx
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.07.2016 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smartx »

ibaze on sa zohreje po 40km,...prejdem do mesta 12 km..stojim na semaforoch tak stale huci...by som musel obec a mesto 3x prevetrat. Najazdene ma 206 000km, 10 rocne auto....vzdy riadne servisovane...skocim na diagnost neskor...
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa astrak »

A čo takto ten zvuk nahrať?Bez toho sa ti na to každy vieš čo...To je prvé čo si mal spraviť pri tej otázke.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

vyfuk je ok? 10rokov to akurat na rozpadnutie vlnovca/pletenca ci ako tomu nadavaju...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

40 km aby sa dizel zahrial je dost.5km na okreske stale 90-100km/h a musi byt prevadzkova teplota.to hucanie asi bude ze klepe.mne klepu vstreky uz niesu v najlepsiej kondicii.normalne u aut co maju cez 200 000km a vonku je -3.ak sa zahreje uz pri 60 celzia ide normalne.
mikodo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikodo »

Mne tak hucieval pri minusovych teplotach ale bolo to take divne, ako by mi islo skapat auto. A potom mi svagor poradil, ze nechat treba auto nastartovane, kym sa motor nezohreje a potom to nebude robit problem a mal pravdu. Spravil som ako on povedala cakal som kym sa mi zohrial a uz nehucal
srudlick
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 23.06.2016 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa srudlick »

ono sa to aj mne stavalo, ze mi hucal motor v zime a hlavne, ked boli minusove teploty a to mi prislo ako keby uz dochadzal, ze mi auto zdochne. Ale nastastie to bolo len tym pocasiim aspon si myslim, ale chcem zajst za mechanikom, ked budem mat viac casu, ci sa to neda nejako opravit
pieso
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 24.02.2017 12:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pieso »

Ono to je tym, ze sa zahrieva, tak preto je pociut na motore ako by uz dokonaval, ale nemusi sa clovek nicoho bat, lebo to je normalka
milanek
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 26.11.2015 09:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanek »

Mne sa to v zime velmi asto stavalo a nikdy by som si nepomyslel, zeby to bolo tym, som sa uz kolkokrat aj zlakol, ze co to je preco mi to robi. Bal som sa aby mi auto niekde neskapalo
erossmis
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.02.2017 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erossmis »

chlapi a povedzte mi aj ste niekto riesili takyto problem, ci nie?
adrianx
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 06.11.2014 11:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adrianx »

o tom som veru este nepocul a ani som sa tym nestretol, najlepsie spravis ak s tym zbehnes do servisu lebo tu ti s tym nik nepomoze
sticko
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15.03.2017 08:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sticko »

aj vies co s tym bolo lebo nejak som sa to tu nedocital ono bavoraky co maju viac najazdene pri zime a studenom starte zvyknu hucat ale tak to je otazka 3 minut kym to prestane a zohreje sa
si-to-8
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 01.07.2016 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa si-to-8 »

tak to je pravda akykolvek motor treba dat v zuime trocha zohriat kym sa snim niekam pohnes predlzujes tak hlavne jeho zivotnost takze ta chvilka ta nezabije
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných