DPF/FAP - skoro ma vystrelo

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Veľmi solídne napísaný článok o DPF:

http://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000618/ ... ilometroch
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

Dobrý deň, oživujem tému. Prosím Vás, má niekto pozitívne skúsenosti (resp. link na relevantné odborné testy) s aftermarket výrobcami DPF? Od akého výrobcu a v ktorom E-shope sa dá kúpiť DPF, aby bol naozaj funkčnou plnohodnotnou náhradou originálneho? T.j. nie poľské JMJ a pod.

Originály sú na drahšie autá stále v rádoch aj vyše 1700-2000 EUR (to už je významný podiel zostatkovej hodnoty auta) - čiže v praxi úplne neschodná cesta (keď auto potrebuje výmenu DPF, má už viac rokov a cca 300 tis.km a takáto investícia len za ND je problematická).

Nemáte niekto skúsenosti s DPF firmy ERNST, alebo REMUS, alebo ASSO/Veneporte, alebo...

Prosím, nepíšte mi o ne/rozumnosti DPF ani o akýchkoľvek čisteniach DPF. Mám rád veci v originálnom stave a ide o situáciu, keď je potrebné nové DPF.

Ďakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je nutná opatrnosť,dostávam do mailu "novinky" a tu je jedna z nich,vyberám časť ktorá sa týka týchto vecí

[img]https://s10.postimg.org/ieahhbi51/placebo_dpf.jpg[/img]

Konkrétna pomoc tu v téme sa minie účinku pre nula info,nič konkrétne,takže skončí debatou o ničom.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Pokial je DPF neposkodeny a je len upchaty,ci uz aditivom u filtrov koncernu PSA, alebo popolcekom, je nezmysel zaoberat sa kupou noveho filtra.Je na Slovensku,ale aj v Cechach niekeolko firiem,ktore vedia FAP/DPF vycistit za 150-200 eur.
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

Ktore firmy vyrabaju tieto DPF a FAP filtre?prvovyroba pre automobilky,skusil by som potom tam zhanat ako to zase cez 5 predajcov kupovat.....
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

lakinooo napísal:Neviem ake auto. Na 1,6 hdi stal fabricky repas 300 eur.
Na toto auto stojí fabrický repas 1700 keď vrátim mechanicky nepoškodený pôvodný, alebo 2300 bez vrátenia.
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

Sprtos napísal:Pokial je DPF neposkodeny a je len upchaty,ci uz aditivom u filtrov koncernu PSA, alebo popolcekom, je nezmysel zaoberat sa kupou noveho filtra.Je na Slovensku,ale aj v Cechach niekeolko firiem,ktore vedia FAP/DPF vycistit za 150-200 eur.
Bohužiaľ, pre mňa je už táto cesta zarúbaná - pokus o čistenie skončil neúspechom a DPF už je mechanicky poškodené.
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

mhlavaty napísal:Je nutná opatrnosť,dostávam do mailu "novinky" a tu je jedna z nich,vyberám časť ktorá sa týka týchto vecí

Obrázok

Konkrétna pomoc tu v téme sa minie účinku pre nula info,nič konkrétne,takže skončí debatou o ničom.
No práve tohoto sa obávam. Ale nejde mi do hlavy, že by ani v Západnej Európe neexistovali KVALITNÉ aftermarket DPF filtre plnohodnotne nahrádzajúce príšerne predražené (s neklesajúimi cenami) kupované v značkovom servise. Je mi jasné, že aj tie "originálne" im len niekto vyrába.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak niekoho zaujíma,môže sa dozvedieť cenné veci
[img]https://s16.postimg.org/4p2ym9gu9/kolenie.jpg[/img]
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

Chlapi, nemáte niekto osobnú pozitívnu skúsenosť s aftermarket DPF-kami firmy Ernst (Nemecko). Síce stoja cca 2-násobok ako poľské, ale ak by v praxi plnohodnotne nahradili originál...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Premýšlam nad tebou čo si za divného chrobáka.Pretože riešiš veci viac než čudne.Lebo nikde ani zmienka čo vlastne riešiš,a to by pri troche štastia mohlo vygenerovať nejaký "nápad" kde to už niekto riešil,a možno prekvapivo dobre,alebo lepšie.Ja to vidím ako riešenie kde nemôže byť riešenie,pretože majiteľ otázky urobil všetko preto,aby mu nik pomôcť nemohol,ani keby chcel.Neviem či niekto vie a chce pomôcť,ale nemá v čom.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Z nemecka o polovicu drahsi ako Polsky a zaroven o polovicu lacnejsi ako v autorizaku na Slovensku.A mozno kvalitnejsi.
Vsetky tri druhy vyrobene v Chine.Tak som to pochopil lol
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

pekná téma na ktorej vidno ako sa zmenil prístup k dpf s odstupom rokov... začala "vykuchaním" a po 6tich rokoch úplne iným pohľadom na vec
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

zmenil a zdokonalil sa aj system kuchania a uprava RJ - sedliacke sekanie,rezanie a dedinska uprava RJ je tiez prec. cloviecik co kupi take auto,ani netusi co ma v aute a co mu chyba.ked to nerobi bukvica,nema sancu to zistit,moze ho obzerat aj tyzden a jazdit do aleluja,uz trapne nudzaky,kontrolky a folklor okolo toho su dovidenia.cistenie - 150-250e? - to je uz tiez prec-kto nema lave ruky,zisti kolko stoji cistenie,kolko ho to vyjde,,jedine co sa nezmenilo na slov.,su nenazranci na srotoviskach - tam su zaspaty tak 10rokov a tym to asi ostane naveky.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Jozef.vl a 37 neregistrovaných