Ford S-Max - názor na motorizáciu 1.6 TDCI 85kW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kúpili by ste si S-Max po facelifte s motorizáciou 1.6TDCI 85kW?

18
51%
17
49%
 
Celkom hlasov: 35

ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dnešné motory môžu byť vdaka EURO normám tak trochu pridusené. Viem že kolega chcel B-MAX 1.5TDCI a ten ho vôbec neoslovil - povedal že totálne tupý prejav asi ako vyššie spomenul "branos"

Kúpil C3 Picasso 1.6HDI a ten sa voči tomu Fordáckemu chová ovela lepšie

Ale ako som na začiatku napísal do 1600kg auta by som 1.6TDCI teda určite nechcel. Nie že by to aj pri obsadení nešlo, ale verím že to je zabité. Ja sedlám výkonnejšie autá a to či idem sám, alebo vo štvorici je určite cítiť.
U mna je prioritná požiadavka že to auto musí uspokojivo ťahať aj ked je obsadené, ked človek nie je vyťažený tak ten výkon akurát nevyužíva

Cena medzi jazdenkami je zanedbatelná a čo sa spotreby týka tak pre 0,5l by som si dieru do kolena určite nevrtal. Pri 1000km by to bolo 5 litrov nafty a to snád nikoho nezruinuje, ba aj keby to bolo 10l

PS: zopakujem to čo píšem velakrát, auto sa nekupuje na rok, ale na dlhšiu dobu tak si to treba dobre zvážiť. Lebo ak niečo nebude vyhovovať tak to človek bude musieť trpieť po celú dobu vlastníctva. Výkonová rezerva nikdy nebude dôvodom na nespokojnosť, za to nedostatok výkonu v určitých situáciach áno
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

A čo tak s-max s 5 valcovym benzinovym dva-a-pol liltrom? Veľmi príjemné vozenie i predbiehanie a spotreba po prestavbe na LPG nebude strašiakom. Lacnejšie a určite predvidatelnejsie jazdenie ako s naftou.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Strašiak bude hned pri vyslovení objemu motora - 2500ccm, bez ohladu že by to jazdilo na LPG (to je další strašiak)

Radšej budú ludia teoretizovať že ked kúpia naftu v dobrom stave že sa nemusí teoreticky kaziť. Pričom všetky požiadavky na auto budú práve také že to bude smerovať na vydojenú kravu (mladý ročník, málo km, nízka cena)

Nechcem popredu kričať HOP, ale ked tu autor písal o príplatku niekolko tisíc za 2.0TDCI tak mi to nedalo a pozrel som ponuku...
Je tam v ponuke jeden podozrivo lacný S-MAX 1.6TDCI za 9900€ a bežná cena iných S-MAXov daného ročníka je niekde na 12000€+
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

už je to tu, to už je znížená zohľadňujúca potencionálne problémy v budúcej bez-emisnej žiline :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no tak tento konkretny najlacnejsi kus kupil celozivotny kamarat prave vcera.

Ako Stevie Wonder povedal... uvidime.
jojko1001
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojko1001 »

sergio
v prvom rade si odpovedz na pár otázok sám
jazdíš v meste? ano tak 1,6. chodíš do práce a z práce v kolonách? ano tak 1,6.jazdíš po okolí, občas nejaká turistika niekde dalej po dialnici? ano tak 1,6,ved maximálku má 180 tak v pohode. nerád pozeráš na zadok iného auta čo ide v kolone pred tebou? tak tu ti nepomôže ani 2,0liter zrýchlenie 10,2s. a 1,6L 12,2s.
ak ti vychádza v tomto viac odpovedí pre 1,6tku a môžeš pri kupe ešte aj ušetriť...nie je o čom lol tak 1,6.ved aj tak budeš jazdiť 80-85 tak k čomu mínať viac eur :d :D
inak dobrý výber a pekné auto :300f:
pistek303
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.05.2018 23:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pistek303 »

zdrar tak som si tu precital celu tuto diskusiu a nieco k tomu napisem.mam s max 1.6tdci 2011 tri roky kupovane dovoz z belgie pri kupe 164000km teraz ma 260000km na aute som menil komplet spojku egr-ko,inak len udrzba olej,brzdy,filtre atd auto pouzivam denne do prace ca-za 70km a obcas ca-praha-ca na slovenske upchate cesty bohato stci nadlhsie cesty po dialnici 2dosp a 4decka tempomat 140 a neriesim kopec nekopec vysie popysovany deficit pri zrychleni na dialnici atd je pravda najme pri zrychleni priemerna spotreba 6,2 na kludne vozenie v pohode staci a je to pohodlne vozenie kto chce pretekat nech si kupi nejaku rs-ku a hlavne nech ide na okruh cau

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných