Seat Cordoba 1.9 sdi , 1997

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bol by si ešte viac prekvapený keby si to čo čítaš mohol konfrontovať s tým čo robíš.Lebo by si rýchlo zistil že nočný strážnik môže umrieť cez deň.Čítať a písať o olejoch je úplný nezmysel,lebo olejom rozumie v tejto republike úplne každý,presne ako fotbalu,ženám a politike.Len je poučné niekedy vidieť výsledok toho mudrovania a internetového rozumu
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: olej...?

Príspevok od používateľa laco1871 »

Petojeso@gmail.com napísal:Som prekvapeny kolko ludi vie o oleji tak vela....myslim to ironicky. V sucasnosti delenie olejov systemom plna syntetika - polosyntetika - mineral je zastarali sposob. 5w - 10w - 15w znamena zimny bod , ktory olej zvlada. Cim mensie cislo, tym viac minusov zvladne ( zachovava si tekutost ). Cislo za W 10 - 20 - 30 - 40 - 50 znamena schopnost pri vyssej teplote mazat motor v lete. ( aj teplotu motora - mazivost ) Ak olej splna normu vyrobcu auta, moze tam ist 5W-30, 5W-40, 10W-40 , 15W-40 , 0W-30 ..... .....a tak dookola. Norma je specificka od vyrobcu auta a mozu to splnat viacere viskozity. Priklad Ford - ma svoju normu M2C912-A1 a splna ho 5W-30, 10W-40, 5W-40....Ak dodrzal normu VW, nie je co riesit. Ak pouzil kvalitnu 10W-40, je lepsia ako neznama 5W-40...Kto chce vediet viac ..... http://www.fuchs.sk/e-shop/dolezite-inf ... ych-olejov
peto jeso , kvalitu oleja URČUJE norma ACEA a API

normy jednotlivých výrobcov UPRESŇUJÚ a rozširujú požiadavky normy ACEA

A tvrdiť,že olej 10W može byť kvalitnejší ako 5W ???
to je pre mňa nová myšlienka :42f8:

ked pridem na hocjaku benzinku,dam si kavu do poharika a s tym poharikom chodím pomedzi regále a OBZERAM si balenia jednotllivých motorových olejov a ČITAM udaje o normach,čo splňajú
a poviem Ti,že som videl mnoho olejov 5W-xx ktoré splńaju požiadavku kvality podĺa API SL a taktiež aj 10Wxx splňa API SL
a tiež som videl oleje 5Wxx,ktoré splńaju API SM , SN
ale olej 10Wxx,čo by mal uvedené na obale,že splňa
API SM či SN som ešte nenašiel....
Petojeso@gmail.com
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 04.12.2016 15:07
Zdieľať na Facebook

Olej.....

Príspevok od používateľa Petojeso@gmail.com »

Pani, plne s Vami súhlasím....Nepúšťam sa do boja o olejoch. Je to zložita tema, mechanici majú na to svoj názor.... No v skutočnosti sú len 3 výrobcovia základného oleja, ostatný sú miesaci. Zjednodušuje. Napr. Castrol nie je výrobca, kupuje základný olej a pridáva aditiva. Dokonca takýto miesac moze vyrábať originál olej pre automobilku... Normy??? Zaplatíte atestácie alebo kúpite hotový recept od výrobcu aditiva... Viskozita nie je smerodajna, ale API,ACEA... A v manuáli auta je uvedená norma oleja od automobilky. Ale tu stále na SK funguje delenie len na 5W-40,10W-40,15W-40... Čo potom oleje 0W-20, 5W-50,10W, 5W.....???? Olej téma je zložitá, ale dá sa jednoducho vymotat podľa normy automobilky, nie viskoity. Horšie je to, že ľudia veria predĺženým intervalom výmien oleja. Veď nechám 30 000 km, alebo dva roky. Ušetril som jednu výmenu ..... To že zastal motor nevadi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,väčšina oleje mieša
Nám nezostáva než počkať nech sa zadávateľ vyjadrí ako dopadol
empa
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.05.2016 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa empa »

Zdravím , no obehal som zopár servisákov a bol som aj na kontrole a zatiaľ sa zistilo toto:
čo sa týka toho volantu ktorý mi ide doprava tak som to najskôr riešil tak že som vymenil gumy aj s diskami, dal ich vyvážiť. Žiadna zmena, tak som ju chcel dať na geometriu a tam mi povedali že musím meniť Tyč riadenia +čap + manžetu poloosi inak mi geometriu ani nespraví. Takže možno ten problém sa po výmene týchto dielov stratí , v čo pevne verím. Vraj tam je "vôľa jak hovado".
Čo sa týka tej rezonácií výfuku tak traja servisáci pozerali výfuk a každý z nich povedal že je v pohode. Až jeden posledný mi vravel že problém môže byť v zotrvačníku. Čo pre mňa nieje vôbec dobrá správa ale skúšal to vraj tak, že na voľnobehu pridával a zvuk pri otáčkach bol, ale keď mal vytlačenú spojku tak mu to nerobilo.
Je to vôbec možné že by to robil zotrvačník ? iba pri konkrétnych otáčkach ? Ako som už písal moc sa do toho nerozumiem ale tomuto sa mi nechce vôbec veriť , už len z dôvodu že je to podstatne drahšia výmena ako výfuk :)

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných