VW Polo 1,4 , 44 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zeon
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 04.03.2010 20:23
Zdieľať na Facebook

VW Polo 1,4 , 44 kw

Príspevok od používateľa zeon »

Pekný den prajem majitelom VW,Pred dvoma tyždnami som si kupil VW Polo 1.4 44 KW Manual. R.V.1998 Je to už staršie auto,,ale aj napriek tomu by som chcel vás poprosit o nejake informacie ,skusenosti o nom.auto som kupil za smiešne peniaze,motor ma už 231 tis,za sebou.viem že nemôžem chciet od neho minimum,resp žiadne problemy,,ale kto mi vie napisať viac,tak budem rád za každu dobru radu,,dakujem
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

230 Nie je az tak strasne vela. Nic extra netreba robit, ale pozrel by som sitko v olejovej vani, pripadne vycistit. Vymenit olej v prevodovke a inak len bezna udrzba. Nic specialne netreba riesit.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

U mńa čaká Octávka z 800 tis km a požiadavka majiteľa znie...´všetko čo treba aby to ešte dlho behalo.
Ak by som ti dal zhruba popis čo teraz robiť aby si ´dalších 230 tis len menil olej,tak sa to môže rovnať cene nákupu auta.Táto motorizácia nie je na gúlanie kilometrov,na to je tá Octa z rotačkou.
Daj si vymeniť sviečky,hydrošteli,rozvody pre istotu,olej v prevodoch (háklivé prevodovky) a olej vymieńaj po 10 tis. a dávaj ten čo patrí od výroby.Treba urobiť diagnostiku zameranú na prácu lambdy,tá už pracuje dávno ako starec resp je po smrti.
zeon
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 04.03.2010 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zeon »

dakujem pekne za odpovede,,ale zabudol som sa opytať na spotrebu,lebo mám pocit že mu chuti viac ako staremu madarskemu Ikarusu,ja som urobil až velký skok,v triede,,jazdil som na Mercedese E s motorom 290 TD,a ked dam 1 k 1,,tak sa mi vidi že to Polo vezme viac ako mercik,,tam som bol so spotrebou spokojny.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Motor jednoduchý, nenáročný.
Čo sa týka spotreby, tak ja som trasu Rožnava-Košice-Prešov a s5 jazdil dlhé roky v priemere za 5,1L (spotreba za 10000km, nie eko rally). 50-90-120
Neviem, koľko je u teba veľa u spotreby, ale ak to auto pri normálnej jazde berie viac ako 6 litrov, tak je minimálne lambda na odpis.
Vymenil by som všetky 4 filtre(spolu 20€), olej 5W40 v motore (taký shell napríklad 18€), sviečky (10€), olej v prevodovke-70w90-odchádza 5ka pri nemenení-ja som dával meniť každých 100000km(20€), ak píšeš o vysokej spotrebe, tak aj lambdu(50€).
Máme to auto v rodine 21 rokov, takže veci ako spotreba, a servisné náklady sú známy pojem - nebude ťa čakať žiadna nepríjemná vec. Raz som na ňom dávnejšie šiel tachometrových 140 celú cestu do CRO(bol som mladý a sprostý, a nikdy viac) a spotreba sa držala pod 7 litrov. Nas5 110-120 a spotreba 5,5l.
Netreba z neho ťahať výkon a hnať ho ako 3liter biturbo a budeš spokojný. Ja vravím prispôsobiť nohu motoru pod kapotou.
Ako sledujem ceny tohto auta +/- 300€, tak to naše umrie na starobu-za drobné sa určite nepredá. Nič mu nie je- kľudne si vrčí. Od nova sa menia 4 filtre a olej pri 15000km, sviečky na 3OOOOkm, rozvody raz za 100000km a auto ide a ide. Teraz má blízko ku 250000km a olej nežerie, vodu nežerie, takže spokojnosť.
Pri 300000 sa vymenia hydroštely, po rade od mhlavatého.
Ináč nič strašné - akurát ťa potrápia hnijúce lemy vzadu - choroba týchto autíčok. Daj si ich spraviť, auto kus poservisuj a jazdi spokojný. Užívaj :)
erossmis
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.02.2017 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erossmis »

ono si sa to mohol spytat aj pred tym nez si ho kupil podla mna co teraz ked ti niekto napise ze ten motor ti uz zachvilu odide asi by si nebol nadseny
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných