Oplatí sa ešte 4x4 ???

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Kvôli čomu? Cesty sú suché, prípadne mokré. Či kvôli tým 3-4 dňom čo sa našli aj zasnežené? Drahšie auto, vyššia spotreba, drahší servis... všetok problém tento rok bol na 99% riešiteľný reťazami za zlomok ceny príplatku za cenu a prevádzku 4x4.
Na druhej strane, ja som 4x4 využil habadej. No preto, že som sa vozil po lesoch a poliach našej matičky zeme ;-)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

4x4 je fajn keď ho máš. Mať tucson a podobne autá ako 2WD je podľa mňa blud.
Kto mal 4x4 asi bude chcieť 4x4. A aj za mokra 4x4 pomôže hlavne pri obehovani a vyštartovani ťažkej krivy za mokra. Nie je preklz a tak je to bezpečnejšie.
oktann50
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 13.03.2017 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oktann50 »

ono je to skor o tom kde jazdis a ci ho niekedy vyuzijes ale tak za seba ti mozem povedat, ze je to velmi dobra vec a nikdy nevies kam sa dostanes resp. nedostanes ak ho mat nebudes
dussio
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 22.02.2017 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dussio »

teraz si praveze vsimam ze stvorkolky su na vzostupe. po meste behaju same suv cka alebo tie mestske crossoveri a vacsinou su to aj 4x4. tak ludia sa naucilu viac cestovat a ked je pohon na vsetky kola ziadny teren prekvapit nemoze
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale účet za opravu prekvapiť vie. Treba do tejto potreby zakaľkulovať že zvyšuje výdaje vo viacerých veciach.starostlivosť o olej je to najmenej.Pribúda prídavná prevodovka,hnací hriadel,haldex či podobná vec,rozvodovka a poloosi aj vzadu,ďaleko komplikovanejšia je zadná náprava,prubudne elektroniky,inak je od tej chvíle vlastne všetko,dramaticky sa mení zložitosť,zhoršuje dramaticky prístup a to aj pri servise ktoré sa zdanlivo ani netýkajú pohonu.Ten mení prístup k iným servisným úkonom a tak rastú až násobne hodiny,čo sú zase iba peniaze.Závady v pohone sa dramaticky horšie dohľadávajú a hromadia výmeny mylne stanovených závad.Takže to nie je iba o tom,aké je to fasa lebo "nikdy nevieš kam sa dostaneš" ?! Ale ano,vieš,ak si trochu normálny tak sa tam kde ty myslíš nedostaneš nikdy a prežiješ život v pohode a ako starý bárd zistíš,že si to vlastne nikdy nepotreboval.Tak prečo to platiť ?! Lebo nech nikto nepochybuje,platí sa zaň neustále,iba vám to asi nik nikdy nevysvetlil do čoho všetkého sa to premieta.Pokiaľ sa rozprávam z kolegami na túto tému,každý jeden povie že ok,nevadí,priplatí si,nie je ani mne jedno či je to ľahké alebo ťažké,či v pohode alebo nepohode.Bude to z prístupom k týmto veciam stále horšie,to mnohým tiež nedochádza,aut je presila,dielne majú prebytok práce až násobný,nemajú a nebudú mať problém posielať preč určité práce ktoré sú spojené z komplikáciami.Nechcem zarmucovať,celkom pekný zoznam by som vedel zostaviť z aut,z motorov atd ktorým sa vyhne doslova každá dielňa.Veď to aj množstvo ľudí otvorene prizná, -už som bol všade,ani sa nebavili.Múdry o tom uvažuje,hlúpy vyskúša,.
Otázka či sa oplatí je postavená velmi zle,a odpoveď by bola jednoznačne - nie.
Úplne inak ju treba postaviť....je to nutné ?! Ak áno,škoda to ďalej rozoberať.
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

Oplati sa to mozno tak pre 1% ludi. Ti ostatni to kupili len preto, aby z toho mali dobry pocit a mohli sa s tym pochvalit, ale v skutocnosti to vobec nepotrebuju a nevyuziju.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

podla mna tie momenty, kedy si clovek moze povedat, ze ako dobre, ze to moje SUV ma 4x4 a nie iba 4x2, daju pocitat radovo v jednotkach za cele roky.
Lebo aj tak to ma otvorene dify, cestne gumy, rozne plastove prahy, plastove krytie motora zospodu... takze v terene aj tak onicom.
4x4 este ma zmysel spolu s elektronikou na kontrolu smykov na snehu, lade a vode, cize nejaka neskusena soferka sa v tom moze citit bezpecnejsie. A ked to neprezenie s rychlostou, tak to je dobra vec pre bezpecnost. A taky zachraneny jeden jediny smyk moze zachranit zdravie, rovnako ako airbag. Tiez kolko ludi nikdy nepouzilo airbag, ale sak je to v aute prave na ten jeden moment a predtym 10 rokov nepouzite.
Ina kapitola 4x4 su vykonne masiny, kde by 1 naprava nedokazala polozit taky vykon na asfalt.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zasa by som z toho 4x4 takú kovbojku ohladne servisu nerobil.

Ved to je auto ako každé iné a že má naviac trebárs vzadu diferák a kardan, tak to snád nikoho nezruinuje, že po 200-300tkm treba zrepasovať kardan či diferák. Repas kardanú je záležitosť trebárs 200€...

Niekto má moderné kachle kde za DPF vyvalí necelú tisícku a je tu, nešiel si hodiť kvôli tomu slučku okolo krku
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nemáš potuchy o čom píšeš.
Nestačí že je všade toho naloženého,a nech ideš čokoľvek demontovať,tak to proste nejde,pretože tomu niečo bráni,ale ani to nejde lebo aj tomu niečo stojí v ceste,a tak pre prkotinu rozmontuješ pol auta.tam už iné ani nechýba,len plus kopec ´dalších rároh.A vieš čo je nádhera ? Že treba začať od konca,tj nie tam kde potrebuješ.Škoda sa o tom baviť,ak ti nevadí že pri výmene turbíny (ale aj celého kopca úkonov) vidíš čudné čísla na účte za servis..hurá,nutne to treba mať.
kardan RX4 1000 e.- milej zlatej
To čo vidíš ako bezproblémové vie pokojne priviesť do blazninca,aj vybieliť peńaženku,ale aj keď sa neposerinká vôbec nič,platíš za to stále bez prestanie.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ano aj nový kardan na Subaru stojí 950€ ale prečo ho kupovať nový ked ti ho zrepasujú za 200€

Trebárs na Subaru si všeobecne žundral a ked poviem že ti v nejakom aute lovíš altenátor nikekde spoza motora 1 hodinu, tak ja ho mám dostupný okamžite po otvorení kapoty, to isté klima kompresor, servo čerpadlo...

U mna je naprd prístup jedine k sviečkam, ale vedz že za hodinu ich vymením aj ked sa budem jedným prstom špárať v nose
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja sa vôbec nedotýkam Subaru ako značky,ani jeho 4x4 a pod,je to auto ktoré sa kupuje pre určité danosti a nepomiešal by som ho všeobecného davu.Robil som ten motor na kluke a tuším čosi na piestoch,dodnes si pamätám to neštastné delenie polovíc blokov,a ostal mi z toho iba zdvihnutý prst - nikdy viac.Nie preto že by to bolo nezvládnuteľné,nie žeby neboli ešte horšie riešenia.Tu to blbé riešenie má aspoń iné výborné stránky,haste,zle sa robí,ale také veci robíš zriedka.Asi tak zriedka,ako také auto na ceste vidíš a tak zriedka ako trafí rovno do tvojej dielne.
Ale ú autá ktorých je na cestách ako strapcov v skartovačke,a tých sa už to čo píšem týka.Kto si kúpy nové 4x4 tak je rozhodne čokoľvek,ale nie sociálny prípad.takže si pokojne môže niesť svoje náklady za také rozhodnutie.Ale SVK je plné 4x4 kúpených jazdeniek po x majiteľoch kde vždy pri probléme išlo auto na trh.Nikto tomu autu už neposkytol všetko potrebné,len sa pláta.Ešte aj to plátanie má svoju cenu a nie malú.Ja píšem o tom,že úkony ktoré nutne patria k servisu napr diesla,dať dole sanie a všetko od sania až po turbínu vyčistiť pre dalších 100 tis km v pohode,ešte aj tu si ťa 4x4 nájde pretože počet hodín môžeš rovno prepočítať x2. ale..-mechanici možno sú povrchný,ale nebývajú tak hlúpy aby nevedeli čo do dielne radšej nepustiť.A keď,tak za úplne iné peniaze.Snáď potrebuješ nadávať,spomínať fašistov či žabožrútov Musuliniho a pod ? avelmak mi poslal jedno také ukážkové videjko
https://www.youtube.com/watch?v=N0ee4WqWwzk
Nie nenadávaš,pošleš preč,urobíš také dve autá bez tých volovín a v kľude.Ludia a možno aj ty sám zabúdajú že aut tlačiacich sa na servis je šialene,že na vlastnom si olej nevymeníš čo je zdvihák stále obsadený.Toto nie je doba keď berieš každú prácu čo sa núka.Autá z nižšou hodnotou majú problém už aj z prkotinami sa dostať inde než k nejakému zúfalcovi čo to dorazí úplne,ale to už sem nepatrí.Kto chce porozumie,kto nie nech si vyskúša.Píšem iba to čo si myslím.Nech má 4x4 každý kto ho potrebuje,nech má aj automat kto ho potrebuje.Ale...nech berie na vedomie rozdiel medzi autami z hladiska nákladov,ktoré sú značne vyžšie aj vtedy,ak sa nepracuje ani z automatom ani zo 4x4
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

len k tomu videu...málo jazykov sa môže pochváliť tak bohatou zásobou nadávok a metafor ako Maďarsko
menonque
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 08.12.2012 19:18
Bydlisko: okres VK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menonque »

Myslím, že pri oprave tohto traktora sa autor záznamu bál natočiť aj video aby neobčiahol a preto urobil potajomky len zvukový záznam. :d :D

https://www.youtube.com/watch?v=SiUz_akTmcY
Citroen C5 2.0hdi, 120kw, C5 tourer 2,0hdi ,133kw
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako dobre,človek sa nasmeje,ale je to ozaj tak.Toto nejde von pre toto,to zase pre hento a to za hentamto,a tak to nemá konec kraja kým tú pôvodne zamýšlanú vec dostaneš von,treba demontovať polovicu auta.Prvé človeka napadne že aký sú magori v konštruktérskych kanceláriách.Určite nie....je to zámer.Inak sa nedá vysvetliť že ešte aj ten sprostý konektor ktorý je krásne prístupný má blakačný zámon úplne automaticky odspodu kde je predsa len najhoršie ho otvoriť.Zámer....hodiny času navyše nosia peniaze,každá minuta navyše sú peniaze bez nákladov.Čistý príjem.Dosr..li diagnostiku a už trvá násobky času,plus peniaze ...atd atd.Premyslené úplne ukážkove.Ešte aby si to zasichrovali robia x vecí aby vyšachovali neznačkový servis z hry
asadko
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 23.03.2017 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asadko »

ako chlapci ja vam povedat neviem mame doma santa fe 2007 4x4 a sti subaru impreza 2003 jedno do prace a druhe len tak prilezitostne bo jasne ze impreza zerie od 14 do nekonecna ale to som chcel mal som aj zadny aj predny nahon ale stvorkolka sa mi osvecila najviac santa fecko je sice velke ale zas az taky rozdiel co sa tyka paliva oproti dvojkolke tam nie je

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný