Trhanie/strava vykonu auta za jazdy - Octavia 1.6 55kW AEE

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nacouzivatelskemeno
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 01.05.2014 15:02
Zdieľať na Facebook

Trhanie/strava vykonu auta za jazdy - Octavia 1.6 55kW AEE

Príspevok od používateľa nacouzivatelskemeno »

Zdravim chlapi.. mam problem s mojou Octaviou 55kw AEE rv 97-98 a zacinam byt z neho zufali..

Za jazdy , hlavne pri regulacii plynu resp. akceleracii trha motorom. Akokeby ho dusilo,akokeby dochadzal benzin, pritom v nadrzi 3/4 kvalitneho Shell benzinu... robi to posledny mesiac/dve. Zacalo to jemnym trhnutim raz za cca 50-100km.. nic co by mi nedalo v noci spat amyslel som ze su to sviecky.. teraz to robi uz kazdy meter.
Spotreba do 8l /v norme, podla PC 7,2l /, otacky nekolisu, NEZDOCHYNA, startuje na brnk (ak neberem do uvahy aj slabsi starter ..) , problem nastava ked motor ide do zaberu. VAG neukazal chybu (resp. len akysi skrat na kostru , ale to by som tomu velmi nepripisoval , to by asi svietili kontrolky , nenastartoval by som a nemalo by to stupajuci tendenciu, nie?) . Je to sekundova zalezitost, ale ked ako napriklad dnes som musel surne spravit 300km na otocku a spravi to na kazdych 30metroch tak nieje to veru prijemne pre posadku ani pre celkovy chod motora by som povedal..

Koli tomuto problemu som menil sviecky BOSCH, rozdelovac , kable zapalovacie , indukcnu cievku, palivovy filter

Nemam problem ani investovat do noveho cerpadla, ale potrebujem vediet istejsie ci je to ono lebo dalsie prachy do niecoho co mi problem nevyriesi sa mi pchat nechce :smile_headbang:

P.S.: Celu zimu som jazdil na rezerve s tesco benzinom . Aj preto trosku pripusujem chybu cerpadlu, dlhsie tam nebolo viac ako 10l benzinu.. cerpadlo som vyberal, sitko bolo ciste...

P.S2.: Alebo ma prosim aspon skuste nejak smerovat co mozem este vyskusat , otestovat, co zvykne odchadzat na tomto type motora (1.6 55kW AEE).. behat zo servisu do servisu ,skusat a menit diely jeden za druhym uz nechcem..

Otacky na volnobehu vytocim do omezovaca cize nuzovy rezim to nieje...teplota motora nema zavislost tj robi to na studenom aj zohriatom agregate.

Velmi pekne dakujem za akukolvek pomocnu radu.
richie83
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.06.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richie83 »

tak vies ze tu mozme nad tym len polemizovat co auto nezanesies niekam do servisu takto z dialky ti to predsa nikto nepovie pokial to nevidi
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných