Fiat Ducato - prevodovka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peto.
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15.09.2008 21:07
Zdieľať na Facebook

Fiat Ducato - prevodovka

Príspevok od používateľa peto. »

Zdravim vsetkych, zacala mi skripat prevodovka pri radeni z 3 do 4 ale len ked ma motor v momente preradenia viac ako 2000 otacok. BUde to len synchron, ci moze byt aj nieco horsie? Tiez to robi aj na volnobehu ked pridam plyn a drzim nad 2000 otacok a dam stvorku tak zarapka. Je to ducato 2.3, 88kW, rv 2008. Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Peťo už horšie (opísané) nie.
Áno ,je to synchron ktorý už je opotrebený a dosadá do sedielka bez toho,aby zbrzdil točenie oz.kolieska.Ale nechaj to vyskúšať aj inému,ako sa to správa.Nemám z toho popisu istotu že tomu stavu velmi nepomáhaš aj ty sám nesprávnym spôsobom radenia.
peto.
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15.09.2008 21:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto. »

Robi to aj inym ktori auto soferuju :-) to na volnobehu som skusal len tak sam pre seba ci to robi. Najlepsie bude ten synchron asi vymenit, na to treba dat dolu prevodovku predpokladam. Mam dat uz urobit hned aj spojku ked sa to uz bude rozoberat? Alebo sa s tym da jazdit aj takto a radit v takych otackach aby to neskripalo? Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ťažká odpoveď,záleží iba na skúsenosti vodiča.Niekto odjazdí aj keď sú už všetky synchrony v čudu,najlepší odjazdia aj bez spojky ak je to nutné.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ved to vyskusaj bez medziplynu s poklesom otacok cez podrzany neutral a vyslapavnu spojku...a hned budes vediet, ci je to synchron, ale na 99% je...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Zatiaľ na KAŽDOM mojom aute som preradil z III. do IV.

BEZ vyšlapavania spojky (!) :4090:

Len tým sposobom,že na III. stupni som pridal plyn, a tak som VYRADIL III. rýchlostný stupeň,
ked som chcel zaradiť IV. rychl. stupeń, len som jemne stlačil plyn.pedal asi na 1 sec. a zatlačil páku do polohy IV.prev.stupňa a IV. rýchlostný stupeń sám skočil do svojej polohy :300f:

všetko je o zosynchronizovaní otáčok motora a prevodovky
:4012:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Je tam toho jeden synchron....mne by to nestálo za to rozoberať polku auta len zato aby som toto riešil. Pretože voľakedy sa jazdilo a synchrony neboli. Je to len o technike a cite.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Normalka znamy ma uz druhe ducato a aj to mu sripe no tentoraz dvojka.jazdi s tym 3roky.nasiel si otacky a snazi sa radit tak aby neskripala.
bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bady555 »

zial dost casta vada tychto prevodoviek,dokonca sa to niekomu aj na zarucnu opravu robilo
richie83
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07.06.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richie83 »

s tym mal problem asi kazdy co mal kedy ducato bohuzial ale tak s tym nejak nic nenarobis nepoznam nikoho kto by nemenil
peto.
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15.09.2008 21:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto. »

Dakujem za odpovede, nasiel som spektrum otacok kedy to neskripe a viac to neriesim :-) este som si vsimol ze ked prsi alebo sa umyva auto tak vela vody tecie do motoroveho priestoru prakticky vsade. Da sa tam dat navrch nejake tesnenie alebo je nejaka finta aby tam voda nezatekala?
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných