Honda Civic

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ellokopoko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20.03.2017 19:35
Zdieľať na Facebook

Honda Civic

Príspevok od používateľa ellokopoko »

Ahojte Chalani neviem či to tu už je ale chcem sa opýtať ako je to vlastne zo servisovaním respektíve z cenou dielov lebo počul som veľa názorov ktoré neviem či mám alebo nemám brať do úvahy kedže mi hovorili že autá sú to síce dobré ale dieli respektive Servis je drahý...mohlí by ste sa výjadriť vy čo máte Hondy :)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ťažko ti poradiť, ked že Civic sa vyrába niekolko desaťročí a neoznámil si na ktorú generáciu sa pýtaš.

Ja mám Subaru čo je ešte väčšia exotika a som tu.
Inak ked si otvoríš nejaký eshop s ND (Comco, Autokelly,...) tak si vieš +- pozrieť čo stojí spotrebák na konkrétne auto. Pokial teda nemyslíš nejaký zánovný model, kde katalogy ND ešte nemajú širokú ponuku.

ALe všeobecne by som sa toho vôbec nebál
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ak by to mal byť benzín tak smelo do toho.
ellokopoko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20.03.2017 19:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ellokopoko »

No ak by som išiel do toho tak zrejme benzinovu 1.8.. ročník 2007-2009..ale ako som spomínal vyššie tak chcel by som vedieť ako je to zo servisom a z cenou ND keďže zvetsa som dostával protichodné názory že japonci majú síce dobre autá ale keď sa tí niečo dosere tak budeš plakať...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Otvor si spomenuté comco.sk a tam si nájdi čo stoja trebárs kotúče, platničky, tlmiče, náboj / ložisko kolesa...
Pozri ako sú riešené nápravy, či sa menia celé ramená, alebo sa dajú meniť uloženia + čapy

Ja si myslím že robíš z toho zbytočnú paniku. Ako som písal ja mám Subaru čo je väčšia exotika ako Civic a servis = teda cena dielov ma neprivádza do zúfalstva

EDIT: inak čo to je ten pojem drahé?

Jasné ked to niekde šlahneš a budeš kupovať nové diely v autorizáku ako svetlo, chladiče, nárazník, kapotu, ABG, čelné sklo tak skutočne zaplačeš. Ale tak isto by si zaplakal aj keby si kupoval v autorizáku nové diely na Škodovku.
Naposledy upravil/-a ivko1 v 21.03.2017 15:38, upravené celkom 2 krát.
homer33
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 20.01.2009 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa homer33 »

Ceny nahradnych dielov su podla mna priemerne. Mam Hondu Civic (8 generaciu - 2011) 1.8, nabehanych 120 000 z toho som ja najazdil cca 80 000. Zatial som menil len brzdy a gumy, inak klasika, olej, filtre kazdych 15 000. V ramci zaruky sa menila spojka kompresora klimatizacie (na fore som sa docital, ze som nebol sam komu odisla).
Osma generacia sa vyrabala od roku 2006, takze v pripade potreby najdes aj nahradne diely z buraciek za lepsie ceny.
Pre viac informacii odporucam honda forum 8g.hondaclub.cz.
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní