Ford Focus III - kurenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wajfaj
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28.12.2016 20:00
Zdieľať na Facebook

Ford Focus III - kurenie

Príspevok od používateľa wajfaj »

Ahojte,

vlastnim Ford Focus III 1.6 tdci, 85KW, r.v. 2014. Mam s nim problem, ze obcas prestane kurit a takisto niekedy padne rucicka teploty chladiacej kvapaliny (teda na 60c). Chladiacej kvapaliny je dostatok a takisto je odvzdusnena. Popisem poslednu situaciu ked som auto testoval:

1, auto som nastaroval a bezalo na volnobehu cca 20 min (cely cas vypnute kurenie ), teplota vody sa postupne zohriala na prevadzkovu teplotu (cca 90c). Pocas toho ako sa tato teplota zohriavala som sledoval termostat, ci funguje ako ma. Az ked sa auto zohrialo na prevadzkovu teplotu sa termostat zacal otvarat. Z toho som usudil, ze pravdepodobne funguje ako ma.

2, dalsi krok bol pustenie kurenia. Kustenie som spustil a z kurenia isiel stale studeni vzduch cca 5min. Pripominam, ze teplota motora sa stale drzala na prevadzkovej teplote a termostat bol uz otvoreny.

3, vyskusal som poriadne popridavat plyn a za chvilu auto zacalo kurit. Taktiez hned ako auto zacalo kurit teplota motora postupne klesala az na 60c (zrejme je to ok, kedze auto stalo a vonku bolo -5c). Akonahle som prestal pridavat plyn, kurenie po case znovu prestalo fukat teply vzduch.

Mate niekto s tymto skusenosti? Prip. vie niekto, kde moze byt problem?

Dakujem
H
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Ak pocas jazdy a pri zapnutom kureni teplota chl.kvapaliny straca na svojej schopnosti si udrzat stalu teplotu (80-90 C),tak to bude mat za vinu termostat.Staci ak bude len trosicku otvoreny a uz je s nim problem.Auto treba zohrievat pocas jazdy a je zbytocne si ho trapit na volnobehu 20minut!
peter5
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 21.06.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter5 »

Mal som focusa od nova r.v.2008 1.6TDCi 66kw a klesanie teploty pocas zapnuteho kurenia bolo uplne normalne aj pocas jazdy hlavne pri kludnej nohe alebo zjazde z kopca. Ked bolo auto v zabere tak to drzalo. Bol som s tym aj v servise. Termostat OK. Nic nezistili diagnoza vlastnost auta. Teraz mam berlingo rovnaky motor tam sa to zahrieva podstatne rychlejsie teplota drzi ale kurenie je ubohe. Rozdiel bude zrejme vo velkosti radiatora kt odvadza teplo na kurenie. Vo focuse to hrialo perfektne aj ked este nebol motor zahriaty v berlingu aj pri nahriatom motore kurenie slabe dokonca momentalne jazdim bez kabinoveho filtra aby to trocha lepsie kurilo.
mkrc
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 02.10.2009 10:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkrc »

no asi by som podozrieval tesnenie pod hlavou (pokrutena/prasknuta hlava).
1. skontrolovat ci vo vode nie je olej
2. ci v oleji nie je voda
3. ked prestane kurit,otvorit kapotu a skusit, ci nie su natlakovane hadice ku chadicu
Jozef99
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 27.10.2008 20:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jozef99 »

Ahojte, dufam že nevadí, pripojím sa do vašej témy... keďže mam taktiež problém s teplotou na mojom focuse III 1.6 tdci.
Podobné symptómy ako vyššie popísané.
Napr:
Idem autom, zohreje sa na 90 stupňov, po dosiahnutí ihneď začne klesať na cca 75 a tam ostane. Ak jazdim po meste občas stúpne naspäť na 90 no akonáhle vybehnem na diaľnicu začne klesať na 75.
Tá ista situácia aj ked bolo vonku +15 (vylučujem nizku vonkajšiu teplotu)
Hadice neboli pod tlakom pri zohriatom motore.
Sem tam sa stalo, že sa spustil ventilator chladiča keď som stal na mieste aj pri teplote 75 stupňov.
Neviete náhodou či vedia v servise aj poprípade skontrolovať termostat, keďže nový vychádza cez 100eur a nerád by som ho menil úplne zbytočne.

Poprípade nenašli ste riešenie vo vyššie popísanom prípade?
Ďakujem
wajfaj
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28.12.2016 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wajfaj »

V mojom pripade to bolo zle tesnenie pod hlavou. Vymena tesnenia problem vyriesila. Ak to niekomu pomoze
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných