Strpanie palubovky, studeny motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Strpanie palubovky, studeny motor

Príspevok od používateľa martin2075 »

Zdravim, potreboval by som poradit, ked nastartujem auto a pri studenom motore idem na 2000ot, tak pocujem take strpanie pod celnym sklom na palubke a aj take jemne doslova strpanie tam kde su poistky tie plasty.To pri poistkach mi sem tam zastrpa ked prejdem po nerovnej vozovke atd.Moze to jst od tlmicov alebo od niecoho podobneho to pri poistkach?To pri celnom skle si neviem rady.Podotykam ze ma caka vymena tlmicov ale ci to moze byt aj nieco ine.Audi A3 8L 2003 1.9TDi 96kw.Dakujem.
trasky
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 18.08.2009 12:14
Zdieľať na Facebook

STRPANIE PALUBOVKY, STUDENY MOTOR

Príspevok od používateľa trasky »

Tak keď budeš meniť predné tlmiče daj vymeniť aj horné uloženia tlmičov. To strpanie môžu spôsobovať vybité horné uloženia tlmičov.
Môžeš skontrolovať aj skrutky a úchyty v palubovke okolo poistkovej skrine a aj všade inde či nie je náhodou niečo pouvoľňované. Prípadne môže byť aj to, že predchádzajúci majiteľ niečo na palubovke rozoberal a nesprávne to poskladal alebo vynechal niektoré skrutky.
martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2075 »

Tak teraz som to pozeral pri poistkovej skriny mi chyba 1 skrutka ale ani sa tam neda dat kedze jedna diera je o trochu posunuta tak tam skrutku nedostanem, mozu aj preto ist zvuky od poistiek?
Prikladam aj foto: http://www.imageworld.sk/images/l2wj8vk2v68r6t0649.jpg
Dakujem.
trasky
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 18.08.2009 12:14
Zdieľať na Facebook

STRPANIE PALUBOVKY, STUDENY MOTOR

Príspevok od používateľa trasky »

Teoreticky to môže spôsobovať škrípanie na tom mieste kde skrutka chýba no podľa fotky, ktorú si priložil je jasné, že ta palubovka bola rozoberaná lebo vidno na ostatných skrutkách odretú farbu. Odhadujem, že aj na iných miestach budú skrutky chýbať a preto to škrípanie a vŕzganie. Keď sa motor zahreje a topením sa ohreje aj všetko ostatné tak sa to zmierni. Odporúčam, Ak máš známeho mechanika zájdi za ním a poriadne prezrite celú palubovku doplnte skrutky kde chýbajú a ostatné skontrolujete či sú správne utiahnuté.
martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2075 »

Dakujem, skusim poriesit.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Riešite dôsledok,ale príčina je pod kapotou.Treba odstrániť zdroj,a zdrojom rezonancie je výrobńa tj motor.Tak kde ide motor kultivovane,môže chýbať polovica skrutiek palubovky a nebude problém.
martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2075 »

Takže stále to riešim, dnes som skúšil ten kryt čo sa dáva von na poistky skúsil som ho zalepiť obojstrannou páskou či náhodou nebúcha on, no nepomohlo.Tak keď to búchalo čo je úplne na lavej strane palubovky tá hrana nad poistkamy som tam položil ruku a cítim som také jemné búchanie do ruky ako nejaký plast, keď som to pritlačil tak to prestalo.Už fakt neviem.Prosím vás kde može byť chyba? :203:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tebe treba veci asi predžuť.Rezonancia niekde musí vzniknúť,a to určite nie je palubovka,a je jedno koľko skrutiek v nej chýba.
Hladaj príčinu
Príčina je občas ďaleko od miesta kde sa hľadá.Tu je jedno video ktoré ukončuje jednu nekonečnú cestu hľadania a ktorá stála velké peniaze kým sa siahlo na zdroj problému.........
https://youtu.be/uC-vgt-FI6Y
martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2075 »

Ale toto mi nerobi pri studenom motore, toto mi robi len vtedy ked idem cca 80km/h po jamach, do vtedy nic, len raz to zacne a potom to robi cely den, tak to bude urcite v palubovke si myslim.Na dalsi den ked jazdim len tu po meste tak to neurobi ani taz, len ked idem mimo obce. :41c2:
si-to-8
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 01.07.2016 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa si-to-8 »

tak ta vola sa moze prejavit len pri urcitej rychlosti alebo stylu jazdy bude fajn ak to zanesies niekam na stolicu kde sa ti na to poriadne pozru
martin2075
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 21.06.2014 23:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin2075 »

Nemal to niekto tam pri poistkách rozobraté ako to tam vyzerá či nemože tam byť niečo povolené, uvolnené a pod.?Lebo to nevyzerá že to ide od motora ani nič podobné, mne to hlavne robí ked idem po jamách nerovnej vozovke atd tam počujem také plieskanie plastu pri poistkách, fakt nevie nikto poradiť?Bol by som strašne rád ak niekto bude vedieť čo s tým :203: :203: :203:
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných