Bmw 316i 1.6 benzin , 73kw ,1991 M40

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

starbak
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.09.2015 16:04
Zdieľať na Facebook

Bmw 316i 1.6 benzin , 73kw ,1991 M40

Príspevok od používateľa starbak »

Zdravím co treba robiť alebo kde hľadať chybu ked mam motor zanesený karbonom??
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tie motory vedeli tak obdrať vačkovicu,že pomaly už neotváralo ventily.Čo s tým chodí je jasné,vysoká spotreba,zlé (dlhé) štarty a zamaglajsený motor.Ešte maličkosť,motor používa hydrospojku ventilátora,takmer nikto nevie že mu odišla a prehrejú motor.Motor sa rozoberie pre stratu kompresie (nakoniec) a má fialové zmäknuté krúžky,motor má silné kartrové plyny a to končí naukladané ako karbon
Sorry...dobrá správa je že je to primitívny jednoduchý motor a super lahko sa robí
jozef2100
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef2100 »

Ked je motor zaneseny karbonom ešte sa to možno bude dať zachraniť, ale ak už prišli symptomy ktore M40 má a to že motor nevytočíš na vyšší prevodovy stupen, napriklad ked už je na tom fakt zle nejde ani na trojku na viac ako 3500otačok, jednoducho prestane ťahať a fajront, motor mal problem so zanašanim spršky vačky a zodrali sa vahadla, vačka.

Ak chceš tak musíš porobiť rozvody, ventily, vačku vahadla, hydroštely a podobne, vačšinou sa to už ale neoplatí lebo zaplatíš 300euro minimalne a to ešte budeš rád a tieto autá maju hodnotu už žiaľ pod 1000euro.

Moja rada, prečisti to nejak ručne a ak motor ešte ako tak ťahá a neklepe jak šijaci stroj, pošli to dalej za nejaku schopnu cenu a kup si ked bmw tak motor M43 a nie tuto chujovinu.

inak k tomu motoru. dokazal som v meste za 8,5litra, a mimo mesto za 6,5litra jazdiť, spokojny som bol s ním, len čo ked je zle navrhnutý :(
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tu na nete je taka popularna TEMA ... :28b7:

volá sa že , "Bavorske motory, z vrcholu, přímo do propasti"

poprosím GOOGLIŤ , vyššie napíanú vetu... lol

alebo kliknut na TENTO link :

http://dfens-cz.com/bavorske-motory-z-v ... -propasti/
všetci fanušikovia BMW sa DOZVEDIA , zaujímavé INFO... :d :D
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

strach citat lol....to vychadza ze posledny poriadny motor bolo prve turbo z ktoreho robili 1000+ konove formulove motory (len blok ostal ale aj tak). :40bd:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Bmw 316i 1.6 benzin , 73kw ,1991 M40

Príspevok od používateľa seven549 »

starbak napísal:Zdravím co treba robiť alebo kde hľadať chybu ked mam motor zanesený karbonom??
urobit uz nemozes nic a chyba no vek auta 26rokov.
starbak
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.09.2015 16:04
Zdieľať na Facebook

Odpoved

Príspevok od používateľa starbak »

Auto vytáča do 6tis otáčok ide ako nieje problém lenže dneska som vyčistil egr a atd.. a auto niekedy naštartuje hned ale niekedy vytáča dosť dlho 10-20sek tam je určite ale naskočí, kolíšu otáčky..lambda sonda bola mennena, auto len nema ťah a je lenivé ako by sa mu nechcelo, max vytiahnuté cez 190a daco a este by dalo ma cez 300tis km takze neviem bude to vážne tou vačkovicou? :-\
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných