Šrotovanie auta v cudzine.

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

fasouni natru aj vlastnu babku, tahaj odtial kratkou cestou..., kukaj pnka zije v svajci, uz chyta ich mores a to je pritom nas lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo - bohužial moje moresy presne zodpovedajú mojej výplatnej páske.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

oco13 napísal: v Osteraichu by ma po pár km asi zastrelili.

Dovolím si aj ja príspevok.
Podľa toho čo som si v tejto téme o vzniknutom probléme prečítal, tak si v prvom rade myslím že keď sa naleje do prevodovky olej a pôjde sa pre istotu plynule a rovnomerne deväťdesiatkou na štvorke po rakúskej diaľnici, tak auto by malo dôjsť aj do ruska.
A ak aj náhodou nie, aj tak by si tam zrejme išiel s nejakým autom, ktoré by bolo buď sprievodné alebo v prípade potreby ťažné. Cez rakúsko po okreskách nie je problém ťahať auto, samozrejme na kvalitnej tyči, to je absolútne neporovnateľné s lanom.
Síce je to už cez 10 rokov, čo som naposledy ťahal auto v Rakúsku, ale pozeral som teraz či sa odvtedy niečo nezmenilo, nezistil som že by aj v súčasnosti malo byť také niečo v osterreichu zakázané.
Vtedy to bolo takmer 200 km od slov.hranice, ja v domnení že to bude môj príspevok k bezpečnosti na ceste, som na ťahanom vozidle zapol blikačky. Na ťažnom vozidle smerovky neblikali.
Keď som zhruba v strede trasy zastal na pumpe, došli po chvíli ku mne policajti, že boli telefonicky na mňa upozornení iným vodičom, že sa mám správať inak.
Že ťahané vozidlo nesmie blikať, ale že zozadu na ňom má byť upevnený výstražný trojuholník, to je všetko. Na moju otázku že či má blikať ťažné vozidlo, mi bolo odpovedané že nie, že netreba. Inak nepadlo ani slovo o tom že nemôžem auto ťahať a okrem toho to ťahané vozidlo nemalo ani tabuľky EČ, čo nie je Tvoj prípad.
Aj keď som stále toho názoru, že keď aspoň na jednom aute blikajú smerovky, že by to bolo lepšie, ale zase načo zbytočne na seba upozorňovať.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Witz diky za info - možno je to tendenčné ale odťahovkári majú desiatky dôvodov prečo auto neťahať. Ako laik nemám iný zdroj informácií. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ale nepochybne je to na odťahovke pohodlnejšie a vari aj bezpečnejšie, súprava dvoch vozidiel zaručene predstavuje komplikáciu, človek nikdy nevie čo sa môže pritrafiť.
Zároveň je to ale na odťahovke drahšie, ja som sa pripojil len preto že si písal že Ti ide aj o náklady a teda existuje pre prípad núdze aj tá možnosť odťahu.
Ale opakujem sa, pokiaľ je na prevodovke len tá chyba, že vyskakuje piaty stupeň, tak by som sa nebál s tým ísť po vlastnej osi. Nepísal si však že z akého dôvodu sa prevodovka ocitla bez oleja, možno to je dôležitá okolnosť.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

..inak Salzburg bola moja prva cesta na "západ" ...ešte na škodovke 105 , dodnes nezabudnem ako som si robil itinerár :d :D
keď tam budeš mrkni sa aj po mestečku...stojí to za to
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mám len sprostredkované info od 22r dcéry - čo jej povedali nemecky hovoriaci mechanici. Už vo švajci jej jeden kázal vymeniť manžety na homokineťákoch lebo sú vraj zlé. To jazdila denne 40km na dva krát. Cestou domov im začalo po 500km vyhadzovať 5q a prevodovka hučala. Postáli na hraniciach a po okreskách to dotiahli do Salzburgu , kde kamoška vybavila dielňu. Tí kontrolovali olej a zistili že je ho málo alebo žiaden , keď ho tam lievali tak tiekol von ale kade presne netuším , len predpokladám ,že okolo poloosí.
Práve som doma uvaril vazelínu s olejom a tú kašu tam natlačím , traktory mi na to fungujú už roky. lol
Pegot je doplna natankovaný a Felda na plyne spraví 1000km za 50evri - takže moja lakomosť zase raz zvíťazí, alebo možno v Salzburgu budú na šortáku dve autá s NZ tabulkami. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak držím palec.
Na trase je LPG na začiatku Salzburgu - Wiener Bundesstraße 15, 5300 Hallwang, ale sú tam tuším len do 17 hodiny a potom v 3380 Pöchlarn, Reichsstrasse 14, nepretržite.
Internet síce ukazuje aj iné, ale tieto dve sú isté.
https://www.mylpg.eu/stations/austria/
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Výborne diky moc , od Jurki BA by som to mal dať na jednej nádrži až do Salzburgu. Na jedno tankovanie robím 450km. Tú stránku som už pozeral ,ale info zo života sa cení. :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

NA PNka si ale davajte bacha , mam 8 rokov statom platenej praxe v obchadzani zakonov. A co ja vo svajci teraz dokazem by na slovensku BOZ kolabovali.
Sa snazim len usetrit starosti a problemi inym. Rovnako som jazdil z rozpadnutymi crepmi a viem ze nikdy to dobre nedopadlo.

OCO vela stastia.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Diky asi ho budem potrebovať. lol lol Ono vieš mali by sme si postaviť otázku čo je vlastne rozpadnutý črep??? Konkretne je to povrchovo hrdzavá a dobúchaná Felda ,ktorá ale zabrzdí tak že dáš hlavičku čelnému a nikdy nikde za 20 rokov neostala visieť???
Alebo je to viac krát preverený a kontrolovaný Oplík s fuul výbavou od majitela servisu a obchodu s autosúčiastkami - ktorý dokázal za tri mesiace odpáliť na totalku dva motory????
Konkrétne tento Pegy mal 1 majitela, evidovaný každý servis, každé tankovanie , málo km a cukríkový stav. Verím že ani porucha nie je velká . Ide len o situáciu kedy sa to stane.
Aj obyčajný defekt má dve varianty - jedna je doma ráno na dvore a druhá v zákrute v noci keď sa míňaš s kamionom.
Podla mňa je to o šťastí. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak Peugeot je doma s Feldou ako doprovodným vozidlom to dal po vlastnej osi. Preventívne ešte v Salzburgu som mu do prevodovky natlačil zmes vazeliny a oleja a konštantnou 110km/h sa išlo až domov. Cesta sa trocha natiahla lebo zlým odbočením som si nadbehol nejaké km a dosť času zabralo aj hladanie lpg pumpy. V Salzburgu sme nejako nenašli, v Linzi mali celkom inú pištolna tankovanie a tak som natankoval až v Ybbsi,pumpa ENI, pri dialnici smerom na Wien. V živote som taký drahý plyn nevidel , mám to aj odfotené 0,9eura. Pritom ráno Jurki BA 0,5eura. lol Spotreba mi vyšla na 7,5l plynu v 4roch luďoch a plný kufor náradia - ktoré sme našťastie nepotrebovali. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tatko super, dobra vec sa podarila :28b7:

este jedna otazka, tu tycku si kupil ? ked ano, kde ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tyčku mám požičanú od chalana ,automechanika u nás v dedine. Len mi prízvukoval - velký bacha na prudké brzdenie. Vtedy je tendencia že sa autá skrížia a pobozkajú. Ja som ju nepoužil, tak to viem len z počutia. lol
Ujo google mi ich bez problémov našiel v cenách od 30ojro , je to podla váhy ťahaného auta.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak pri ťahaní na tyči je dobré jazdiť predvídavo, ale to konečne pri ťahaní platí všeobecne.
V prípade že treba intenzívne brzdiť, je dobré ak pomáha aj zadný šofér, ale predný by náhle intenzívne brzdiť jednoducho nemal.
Inak to skríženie trvale hrozí vtedy, ak je na ťažnom aute upevnenie tyče vzadu na ľavej strane a na ťahanom vpredu na pravej strane, alebo teda opačne. Dá sa tomu vyhnúť tým, že tie dve autá jazdia za sebou s bočným presahom, aby nebola tyč šikmo.
Ak sú však upevňovacie miesta tyče u oboch áut na jednej strane, tak pri ohľaduplnej jazde žiadne skríženie nehrozí. Ale autá zase musia stále ísť za sebou v zákryte.

Chcel by som upozorniť na jednu vec pri kupovaní ťažnej tyče.
Máme doma v autách takúto: https://www.amazon.de/gp/product/B009WI ... i=82398031
Je to jedna z tých lacnejších, ale okrem jednej drobnosti je naozaj výborná.
Tá drobnosť sú plastové vložky na oboch koncoch, ktoré by mali vymedzovať v pozdĺžnom smere vôľu medzi ťažným okom a koncami tyče a tiež tlmiť rázy pri brzdení aby to nebol náraz kov na kov.
Reálne tam je však dosť veľká vôľa, takže po jednom - dvoch ťahaniach sa tie koncovky od nárazov na ťažné oká otlačia a vôľa sa ešte zväčší, čo pri brzdení spôsobuje ešte väčšie nárazy.
Ideálne by bolo, keby medzi ťažným okom a koncom tyče nebola žiadna vôľa, videl som tyče kde sa to dá nastavovať. Tie sú však drahšie. U tých našich lacných tyčí sa chystám nejaké také koncovky vyrobiť, aby bola tyč na oku natesno.
Potom to nebude mať chybu.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných