Honda vs Yamaha vs BMW vs Suzuki....

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ktorú moto na trip ???

Honda XL 700V Transalp
1
50%
BMW F F650GS
0
Žiadne hlasovania
Yamaha XT Xt1200z super ténéré
1
50%
Suzuki GSF 650 S Bandit
0
Žiadne hlasovania
Yamaha XT 660 Tenere
0
Žiadne hlasovania
Honda CB 600F Hornet
0
Žiadne hlasovania
iné
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 2

histspeed
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 08.11.2012 19:38
Zdieľať na Facebook

Honda vs Yamaha vs BMW vs Suzuki....

Príspevok od používateľa histspeed »

Dobrý deň. Prosím Vás poradí mi niekto kto na niečom z toho sedel alebo to mal ?? Ide konkrétne o Hondu XL 700V Transalp, Yamaha Tenéré resp Supertenéré, BMW F F650GS, Suzuki GSF 650 S Bandit
V minulosti som mal Hindu CB 750. Od tých čias sa už ale mnoho vecí zmenilo dokoca už existujú aj autorizované servisy... Stále ma to ťahá k Honde, ale páči sa mi aj Suzuki aj keď je trošku mimo ale zase je najprístupnejšia cenovo a tiež BMW... Ide o to že by som chcel niečo na dlhšie cesty trebárs aj na pár dní to znamená jazdu na dialnici ale aj občas na nejakej tej polnej ceste, kufre atď...obsadené jednou osobou. Na to by možno stačil aj Hornet 600F :) No dám si rád poradiť... S priateľmi chcem ísť v lete na nejakú dlhšiu jazdu a nerád by som na tom umrel v sede od bolesti v krížoch :) Dobre si to ešte pamútám zo starej 750-ky a to nebol žiaden superšport... Kolegovia majú úplne iný druh motoriek, jeden má Hayabusu, druhý Gold Wing, ďalší CBR.. Zvlášť ten na tej CBR má problém vydržať na tom viac ako 100km :) a to nie nič pre mňa. Ale ani Cruisre typu Gold Wing alebo cestovná krava typu Hayabusa už vôbec nie.... Hľadám skôr ťažného koňa a nie splašeného s dobrým posedom a s možnosťou vybehnúť aj na lúku a sem tam aj do mesta. Samozrejme dôležitý je aj servis a podobné veci a Honda je na každom rohu a tuším Suzuka. A to podstané, bral by som asi jazdenú tak do 5 tis. prípadne ak by som sa rozhodol pre Teneré resp. Superteneré tam by som bol ochotný do toho oprieť aj viac. Serioózne stroje nebudú pod 8-9 tis...ale zase hm na tri jazdy za rok a pár jázd po meste v našich klimatických podmienkach??? Hovorím si zbytočné.... Ale momentálne som z toho jeleň.... Vopred ďakujem.
Naposledy upravil/-a histspeed v 14.03.2017 12:41, upravené celkom 2 krát.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked to chceš aj na dlhé cesty tak vyrad jednovalce

Ideál je V2 lebo má vysoký krúťak na spodku aj pri objeme 650ccm (Suzuki V-Strom) nemá to ani tak vysokú hmotnosť a povedzme že to má aj slušný dojazd. Potom klasika s motorom R2 ako Kawa Versys 650 / Honda NC 750X
Velkoobjemáče typu XT1200Z by som vylúčil vdaka vysokej hmotnosti a tak isto k prebytku výkonu, to sú motorky pre skúsených strelcov.

Na dlhé cesty by som bral vždy niečo kde je priamejší posed. Možno by ušiel ešte nejaký Triumph Tiger 800
histspeed
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 08.11.2012 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa histspeed »

Tak ten Triumf to je paráda, nikdy som to nevidel ani nepoznám nikoho kto by ho mal. Inak je to fakt krásna motorka. Musím sa spýtať motorkárov či tam nebude problém so servisom. Tí mi radia Suzuki od 600 a viac v podstate aj to čo píšeš ty. Kamarát resp. kolega mi tento rok opäť požičia svoju Suzuki GSX-F 650 ale tú som už mal párkrát požičanú tiež nie zlá motorka. Tem posed je predsa len pre mňa trošku menej pohodlný. Ale pri troche sebazapretia prejdem na jednu šupu tých 200 km :) Inak ďakujem ti veľmi pekne. Vyzerá že nikto iný asi neporadí :)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Skús sa niekde zviezť trebárs na tom V-Strom alebo aj SV650 len aby si vedel ako ten V2 motor ide, skrátka ťahá od spodu, nemusíš ho hnať do otáčok.
Ked to človek porovná trebárs s takou GSF 650 tak tam kde u GSF motor začne ešte len ťahať tak u SV už umiera, skrátka ani nemá moc zmysel ho hnať nad 6000rpm...

Triumph je už trojvalec a je viac točivejší, nikdy som to neskúšal ale vraví sa že má ťah skoro v celom spektre
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

strom a transalp su dobre aj na dlhsie cesty, dobre urobene sedla a tah odspodu... versys je nizky a uzky, neda sa na nom dlho sediet...
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Ivko radí dobre - V-strom 650 bude ideálnou voľbou. Suzuki má najdostupnejší servis aj cena dielov bude naj z tebou menovaného. Ten triumph má bratov švagor. Je to maximálne pohodlné, výkonné ale ťažké a drahé!!
Čo sa týka SV 650-ky tak tvrdenie že pri 6 tisíc umiera je kolosálna hlúposť. Ten motor do 8 tisíc krásne ťahá, potom fakticky ide až po obmedzovač ale krivka výkonu je tam proste plochá. Na SV som prešiel z GSR 600 a tá ťahala vo vrchnom spektre. Ale dynamika pocitovo keby som netočil ani jednu ani druhú, tak pri kľudnom tempe príde SV paradoxne živšia - ale o to pri cestovnej motorke ide. Ľahšie to využiješ než stále to točiť - čo u 4 valca budeš musieť. Hoci veľa kamošov cestuje na banditoch, hornetoch či Gsr... ide aj o zvyk. Byť tebou skúsim jedno aj druhé a čo ti bude viac vyhovovať to zober.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nie že by SV650 nad 6000rpm neťahalo ale už jednoducho polavuje, naopak klasický radový 4valec tam začína ešte len ožívať.
Podstatne je že V2 motor ťahá odspodu, teda človek to nemusí vytáčať, nemusí tolko podradovať, skrátka je pružnejší.

Štvorvalec má výhodu v hladšom chode, nemá tak výbušný prejav po otočení plynu

Triumph Tiger 800 je čo sa týka váhy na tom +- rovnako ako V-Strom 650, až silnejší Tiger jmá trochu nadváhu
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

To je jedno co si z toho vyberies.. Motorka musi "sadnut" a to doslova.. To musis skratka citit ked na to sadnes ci si budete rozumiet.. :) Inac technicke veci uz boli povedane..
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných