Peugeot 207 1.4 HDI 2010

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Peugeot 207 1.4 HDI 2010

Príspevok od používateľa truck123 »

zdravim vsetkych..chcel by som poprosit o radu.. na horeuvedenom aute nieje nijako utlmeny motor, myslim, tlmiaci tapacir kapoty a ani nic medzi motorom a kabinou, original sada v PSA 300eur,tolko nemienim investovat. myslim, ze by to mohlo v kabine vyrazne utlmit hlucnost. otazka, aky material pouzit! a kde kupit? bol by som vdacny ak mate niekto skusenost..
solex
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 18.08.2009 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa solex »

material aby bol nehorlavy.ja by som to vyriesil tak,ze by som kupil z vrakoviska aj z ineho auta a upravil podla seba.mne sa zacal trhat tak som to odstranil a jazdim bez toho.
palius89
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21.10.2013 21:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palius89 »

existuje nato riesenie, ale nie je to lacnejsie ako to co si napisal, ale urcite to bude lepsie... treba pouzit samolepiace butylove pasy proti rezonanciam, nato neoprenovu gumu napr. a idealne este ak sa zmesti tak ANS penu napr.... je to vsak ideal urobit na cele auto rovno a tazko sa to popisuje tak v par riadkoch, je dolezite vediet, co treba potlacit, na kazdy typ je vhodne niečo iné. Spolu to však dáva ten správny výsledok. Odporúčam prelúskat par stranok o tejto problematike aby si chytil aky taky obraz, co potrebujes.
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

palius89, citam tvoje rady, no na mna to znie az prilis odborne a niesom si isty, ci to moja zrucnost zvladne, no keby si vedel, kto by mi to dokazal urobit..? daj info, ale aj tak dik..
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vymen auto, kupis malu hrcu s rapotakom a potom si precitliveny na hluk ? zmenil si priority ? = zmen vagen ! :41c2: su aj take, kde nevies ci ide motor na volnobeh a omylom startujes obcas znova, ten tvoj aj ked ho zalejes betonom nebude nikdy potichu, lebo nemoze
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

bajo777 manzelka na tom aute jazdi 6r. ma 66tk, na pumpe bolo, tak 3x, r. v. 2010 ziadne DPF az na zvolavacku od PSA, kde vymenili oj. loz. + novu vanu, pletenec a spojky vyfuku, to auto nemalo jediny problem, az teraz 1, investicia, vymena rozvodov, vsetky naplne, komplet brzdy a aj to len kvoli starobe, este aj pneu, povodne maju 60 percent, este som zabudol vycistenie EGR + sanie a kedze ho nemienim predat, tak chcem jazdu spriemnit ale urcite to nieje nic hrozne ani teraz..mam este Kiu sportage uz z LPG BRC a ta ma iny ucel, tam ten motor ozaj nepocujem. Este stale si myslis, ze ho mam vymenit? asi kupim manzelke ,, cudo,, orlando...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mozes sa hrat, ale bude to strata casu a penazi, tot moj nazor, najefektivnejsie by bolo asi osadit posadku chranicmi sluchu :-)

s tou vymenou az to je takto, si myslim ze je to nezmysel vazne, priplatil si si vela za naftak a teraz kto normalny ti uveri ze si ani 10000 nedal rocne ? dobre to nepredas a lepsie zname auto po servise
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

chranice naozaj niesu potrebne, no asi mas pravdu, nema zmysel sa s tym hrat...nepriplatil som nic naviac, diesel za cenu benzin, akcia.. 11200eur a ci mi niekto uvery? ze najazdi 10000tk rocme musel by si to auto vydiet, kazde jedno siahnutie na auto zaznamenane, kazda faktura, este aj za stierace nove, aj tak darujem niektoremu synovi alebo neveste... kiu mam skoro rok, najazd 6OOOtk, myslis ze ma trapi, ci tomu niekto uvery? este plna zaruka aj ked LPG, minuly tyzden mi vymenili lave svetlo za nove nedalo sa nastavit dialkove, jazdim kamionom, nemam kedy najazdit viac, iba cez dovolenky.. tak stastlivo na cestach..
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

dufam ze ma vcil nezramujes do jarku :-), mohol som tu basnit, ze das vreco s pieskom do kazdych dveri, natres hlinou kapotu a budes to mat jak v koncertnej sieni len za akciovych 1333 evri, napisal som iba moj nazor, nevzdavaj to, pockaj, bola tu tema o vytlmovacoch, mozna sa volakto ozve ;-)

ono s hlukom ako takym to neni vonkoncom jednoduche, ani merana hodnota v decibeloch neni komplet vypovedajuca, trebalo by k tomu spektrum spravit, vyrobca u gum trebars meni sirku lamelovania, aby rozlozil hluk do viac frekvencii, ludske ucho je previt, vnima selektivne iste pasma vyraznejsie, ine menej vyrazne, navyse tam je logaritmicka zavislost, ono to je aj vidiet u vyrobcov, ked chcu vedia spravit dobru robotu, ale teda to musis sahat po tych hornych kategoriach, u nakupnej tasky im tato zalezitost zily netrha, ludia to kupia aj tak, maximalne im tam nacpu volaky recyklovany odpad, ze pomlete trenky a ponozky zlisovane a dobre je lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

bajo777 ..toto uz je k veci a som vdacny za kazdu radu...vies ked mam volno, tak sa nudim a vymyslam somariny a mozno aj nie...nie som tak odborne na vyske, ale sedel som v takom istom aute, kde to utlmenie je, poviem vam , je to rozdiel.. pri kupe v PSA ma to nenapadlo...
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných