Cim odstranit farebny prach (po striekani) zo skla a laku

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0944493637
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.01.2017 14:04
Zdieľať na Facebook

Cim odstranit farebny prach (po striekani) zo skla a laku

Príspevok od používateľa uwa0944493637 »

Zdravim,

prednedavnom som si dal na aute prestriekat dvere a cast kufra.
Vysledok je fajn ale po zbytku auta vratane celneho skla mam take mikro bodky od farby/laku.

Auto je octavia 2 2007 metaliza 9202.

Vodou a handrou to nejde dole, a tak sa chcem spytat aku chemiu mozem pouzit na celne sklo a lak tak, aby som ten prach dal dole, ale aby som neposkodil povodny lak alebo celne sklo.

Totiz riedidlo asi nahloda aj povodny lak a na celnom skle (ktore je tusim nejak laminovane foliou a tonovane) by som nerad poskodil nejaku vrchnu vrstvu. Ci je to proste len sklo a aceton c6000 to znesie?

Vdaka
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

..bielou BAVLNENOU ponožkou ... lol

može byť aj DERAVÁ ... :40bd:
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Ziadna folia nie je na celnom skle!!! Aceton neposkodi celne sklo!!! :41c2: :41c2: :4012:

Na karoseriu pouzi TEMPO pastu!!! Auto a lak budu ako nove!!! :41c2:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

aceton nespravi nic normalnemu autolaku ale neni dobre to mocit dlhodobo.na celne sklo by som to ja neriskoval zaberie klasicky technicky benzin handra a suchat a na farbu maju teraz v lidli taku lestiacu pastu za 5,99 na skrabance.funguje perfektne.

otazka preco to nedas tomu kto robil aby dotiahol aj detaily do konca.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ked mamtaky problem prelestim cele auto aj sklo lestickou.dam na to hrubu 3M a potom jemnu pastu.medzi nami..ked mi podfukne foliu tak to urobim automaticky aby to majitel auta nvidel.
uwa0944493637
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.01.2017 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0944493637 »

Dik za odpovede, cez vikend vyskusam.

Na skle teda zacnem technickym benzinom, ak nepomoze skusim jemne aceton (neni toho vela, vidno to len ak svieti slnko pod uhlom na sklo).

Zbytok auta vyskusam nejake lestidlo (napr ta tempo pasta), pripadne tiez technicky benzin. A potom to prevoskujem.

A preco to nereklamujem? lebo s vysledkom prestriekania samotneho som velmi spokojny (je to jak nove), mal som aj dobru cenu, a nechce sa mi zasa objednavat tyzdne do predu (kym bude mat cas), potom byt bez auta, ist tam a zhanat si odvoz (je to mimo mesta) .. a tak.

Myslim, ze za hodinku snazenia by som to mohol mat hotove, len som si nebol isty tou chemiou.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

su firmy ktore sa tomu venuju profesionalne
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

by som na to kaslal, pokial nejdes fotit auto do casopisu :4012:
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Raz ked novy lak nacnes cervenym tempom ( ten abrazivnejsi) strati povodny lesk, ano je pekny po prelesteni ale za cca tyzden zajde, na slnku aj skor
defe
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 07.09.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa defe »

ja ked som mal postriekane auto tak som sa s tym nemaznal pouzil som riedidlo a autu sa nic nestalo ani sklu ani gumam ani karoserii
borokoso
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 05.06.2008 15:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borokoso »

Ahoj

presne na toto je určený tzv. CLAY. Je to taká plastelína, ktorá ti z laku odstráni zažraté nečistoty, asfalt, bodky od farby atď. Dokonca bez poškriabania laku. Tým by ti to robili aj profesionáli.

Konkrétne ti môžem odporúčiť:

http://www.bilthamber.com/waxes-polishe ... /auto-clay


Oproti ostatným mu ako lubrikant stači čistá voda. Ale v pohode spravi službu akýkoľvek. Majú aj v eshopoch na SK alebo v CZ. Zober si najtvrdši (regular). Na mäkšie japonské laky potom radšej medium. Ukážku použitia nájdeš na youtube.

A rovno si s ním môžeš pobehať celé auto. Uvidiš aký bordel pôjde dole aj ked sa ti zdá čisté. Druhá možnosť ako už spomínali predo mnou - preleštiť nejakou tvrdšou pastou.
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Aceton na čelné sklo môžeš. Nie liať ale na handricku a utrieť. Aceton je účinný. Technický benzín veľmi nie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných