piskajuce turbo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

19tdi96kwawx
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 20.02.2017 21:36
Zdieľať na Facebook

piskajuce turbo

Príspevok od používateľa 19tdi96kwawx »

Zdravim potreboval by som poradiť na mojom aute motorizacie 1.9 tdi 96kw awx popiskuje turbo piska len v otačkach cca 1800-2200 potom už prestane piska len pri akceleracii vola v hriadelka zvrchu dole nieje žiadna do boka uplne minimalna olej nežere ani netečie a lete v auguste bolo turbo mene za repasovane od vtedy ma nabehane cca 8000km auto nechavam zohrievať bez ohladu nato či je leto zima v lete cca 10min v zime niekedy aj 25min takisto po jazde ho nechavam vychladnuť na volnobehu auto ked je studene nevitačam maximalne do 2000otačok potom ked sa zohreje tak samozrejme viac EGR nemam zaslepene auto je chipnute na 120kw a ešte piskot ide od turba takže neviem či si to mam všimať alebo to nechať tak
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nechaj to tak.Na skúšku si nechaj nahrať späť pôvodný soft a možno zistíš že je turbína ticho.Ona v tých otáčkách tlačí maximum,to si pozri v diagnostike že tam vrcholí tlak.Nezabúdaj že sa navyšovalo 25% čo je na pôvodných dieloch už na zváženie.Ja som čipované AWX už nejaké videl a tak viem aký tlak asi tlačí turbína práve v tých otáčkach.A uistujem ťa že čip a čip môže byť riešený dosť rozdielne,aj čo sa maxima tlaku týka.Behá tu sadistických čipov viac než dosť,takže aj urobíš log z plnej záťaže ti poviem koľko sa asi budeš z lietajúceho auta tešiť.
si-to-8
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 01.07.2016 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa si-to-8 »

vyzera to ako keby bolo turbo uz chytene alebo ide uplne na max ako moze a to dobre nie je radsej to niekam zanes nech sa na to pozru
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem čo si myslieť pod tým "chytené" a tým nech sa "pozrú" ale každopádne neviem o takom slovenskom turbo servise kde zoberieš turbínu a vrátia ti ju že OK.Čosi rokov v problematike robím a považoval by som za zázrak ak by vstrekovač,čerpadlo,turbína atd prišla späť s výrokom OK.Dokonca viem presne že je niečo správne,ale ide "na kontrolu" pre žiadosť naivného majiteľa auta.Vymenia dobré za nové,a...závada pokračuje bez zmeny.Ale sú ľudia ktorým darmo povieš že je niečo dobré,uznajú to až konečne odhalíš chybu že doteraz robili samé hlúposti.Nie každý si dá povedať,a kedže ľudia míńajú svoje peniaze a počúvať občas nechcú,tak je to dobre ako to je.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných