Audi a3 1.8tfsi rozvody prva vymena

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bady555 »

inak toto ma retazovy rozvod, nie remenovy a pokial viem ine ako original sa neda kupit
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

avelmak napísal:leon-obchod takisto zaraba na tebe,to ti nevadi?Servisak kupi lacnejsie a preda ako obchod,to uz vadi?My uz treti rok vyhodime zakaznikov ktori si prinesu vlastny material.Do kaviarne si chodis s cukrom a kavou vo vrecku a vodu si uz vypitas?
Keby to tak bolo.......nepoviem ani slovo ale ked ti niekto ide predavat rozvodovu sadu a cenu bez dph ma o 30€ vyssiu ako v e-shope s dph a dopravou dokopy tak uz je to cista spinavost - to je vlastna skusenost a nemam jednu, podobne som zazil aj s vyfukom, nieje problem otocit sa a ist inde, len obcas sa neda ked nieco vyskoci, clovek obvola 10 servisov a nikde nieje volne a potrebuje auto, je podla mna chore ked clovek predtym ako ide do servisu si musi zistovat orientacne ceny dielov aby bol takpovediac v obraze a nenechal sa osklbat........
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Cviro123 Zbytocne sa ru nerozculuj pretoze kazdy sa neako musi zivit a ma aj neake naklady na svoju profesiu a je pravda,ze niekedy treba cakat na opravu,ze mechanici maju viac roboty a niekedy nie je s tym problem ale vacsinou ked som daval nieco opravovat tak alebo mi ponukli ,ze diel mi objednaju v service oni-za ich cenu alebo ,ze si mam doniest a taky alebo onaky by bol lepsi ale nikdy nemali problem,zeby nechceli uznat zaruku ak bol diel kvalitnejsi-bezna lepsia znacka alebo original ,cize ked mechanik by ma silou mocou isiel presviedcat ,ze si od neho mam objednat napriklad druhovyrobu a ja nechcem akceptovat jeho znacku a jeho premrstenu cenu tak ho Fakt kopnem do riti a idem ku dalsiemu.Aj tak je dnes mechanikov ako tych lekarni a je sa kde obratit ,ze netreba tu robit z toho tragediu :40bd: lebo je rozdiel ak mi mechanik chce predat diel ktory je drahsi o par eur alebo v rovnakej cene ako v obchode lebo ma na tom dobru marzu alebo zbytocne predrazeny a odrbkat ma a takych je tiez dost
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Cviro zbytocne sa rozculujes -ak mi mechanik ponukne predrazeny diel z druhovyroby za cenu originalu a nechce akceptovat moj originalny diel tak mu to vymenit nedam ale chodim vacsinou za ludmi co stym problem nemaju . A v com robim? prezradim -s realitami . Ale nie ako poondate realitky,ze vyfotia daju na bazos a potom pytaju za nic 2000eur -ja musim mat hotovost a za tu kupim danu nehnutelnost-byt a potom to predam a cenu si nastavim tak ako ja chcem kedze som za danu nehnutelnost vyplatil plnu sumu ,ze ziadne sprostredkovanie a dam zlavu a kupec bud kupy alebo hlada dalej . Ze s opravou auta to neporovnavaj mechanik si povie cenu za ktoru urobi vymenu,opravu a diely uz vacsinou davam originaly a mechanik to akceptuje-co je lepsie ? Originalny diel alebo druhovyroba? Keby som Ti doniesol auto a povedal,ze kolko bude stat vymena rozvodov a diely mam originalne z mercedesu tak co? By si nechcel uznat zaruku na originalny diel? Alebo by si povedal cenu za robotu-taku aka je bezna medzi mechanikmi alebo by si dal drahsiu? Keby si dal drahsiu tak by som kaslal na teba a dal to vymenit inde kde by nereptali na originalny diel a cena by bola taka ako ponukaju vacsina mechanikou! Komunisticke casy su uz davno prec,ze mechanik a mesiar bol Pan. Ze ked ja kupim byt za hotovost tak viem aku zlavu mozem dat lebo viem kedy sa mi to este oplati a predavam ak nie tak cakam na dalsieho klienta-kupcu-ale byt som uz vykesoval-nie sprostredkoval ako iny a cenu davam taku aka je na trhu,ze musim aj lacnejsie kupit lebo drahsie mi to nikto nekupi a podobne je to aj u Teba-ked je cena za vymenu rozvodov dajme tomu 200e tak Ty nemozes pytat 300 alebo 400 ked matros si dam ja originalny ! Chapes ? Keby si zohnal original sadu od vyrobcu za taku cenu ako predava vyrobca-dajme tomu ten mercedes a dal cenu taku ako bezny mechanici + neake drobne naviac tak nepoviem ani make F ale ked by to bolo zbytocne predrazene a nie original suciastka tak mas smolu, idem inde. Ok . :-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate nemá,pretože je v tom zásadný rozdiel.Dielňa ti predá diel v podstate za klasickú maloobchodnú cenu za ktorú si to kúpiš prípadne aj sám. V podstate v prípade ak si ho sám kúpiš,o tento rozdiel dielňa príde.Ale ty ani v jednom prípade na tom nie si lepšie.Reštaurácia kúpi tiež za nižšiu cenu,ale nepredá ti za klasickú maloobchodnú ale zo 150 % prirážkou.Takže jedno to naozaj nie je.Iba v prípade reštaurácie nikto nepindá,to je zaujímavá logika

Ak si myslíte že prísť do reštaurácie a priniesť si vrecko zomletej kávy alebo hotový rezeň a od časníka chcieť iba aby to priniesol na stôl a potom upratal a za to nech si pýta peniaze,ak vám to pripadá strelené tak ste na dobrej ceste aby sme sa pochopili.
Ak by vám to čašník odmietol tiež ho nakopete ?
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 25.02.2017 21:06, upravené celkom 2 krát.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

dodik-neviem odkial beries taku blbost,ze mechanik si nevie zabezbecit original diel.V restauracii,alebo v bare ti predavaju 0,2l Pepsi za 1 €,preco si nevezmes so sebou 1lit za 1€ .To je aky rozdiel?Naozaj mas zaujimavu logiku.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rád by som počul ešte ako by prebiehalo riešenie väčšieho problému,keď ešte ani srnky netušia čo bude k oprave potrebné.To akože bude auto visieť na zdviháku lebo si majiteľ išiel zháňať veci po internete ? Nehovoriac čo všetko vie ešte počas práce nabehnúť.To ale takto vôbec nefunguje a ani nemôže,alebo má niekto už iného okrem seba za úplného blba ?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laki - výmena oleja a filtrov je v tej istej kategorii ako dolievanie vody do ostrekovačov. Bohužial kto to nezvládne , musí mať nachystané eura :40bd: :40bd:
Dielňa , mechanik, servis je predurčená na opravy automobilov , ktoré majú niečo pokazené. Ak budú servisy meniť olej kto potom bude tie črepy naozaj opravovať???? :40bd: :40bd:
To ako keby moja žena chcela volať opravára na doliatie destilky do žehličky.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
maci.nko@azet.sk
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 06.05.2007 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maci.nko@azet.sk »

Pekne sa to zvrtlo ale nedá mi nepridať sa.

Naši zákazníci vedia že pracujeme výlučne s materialom a dielmi iba od nás. U nás dlhoročný zákazníci vedia že dostanú material o 20% lacnejšie ako ked príde do predajne a kúpi tam.
Samozrejmosťou je dodací list faktúra a pokladničný doklad s DPH.

Sú naučený doniesť auto povedať čo treba prebrať hotové a zaplatiť. Jednoducho KOMFORT!

Nemám problém namontovať veci ktoré si zákazník donesie sám ale nerobíme to!

Príklad: Zákazníkom donesená spojková sada xy značky lacno kúpená z eshopu, po 2-3-6 mesiacoch začne hučať ložisko alebo sa podda valček čo nastane?
Príde naspäť že reklamácia! A čoho? Vami doneseného lacného materialu???
Očakáva aby sme demontovali veci a on ich pošle na reklamáciu a auto bude u nás zavadziať 1-2mesiace??? Jasné 2x práca zadarmo.

NIE!!!

Ked sa to náhodou stane pri nami dodanej súčiastke do 24hodín auto odchádza Opravené!!!

Poškodený alebo nefunkčný diel tj reklamáciu riešim ja s dodavateľom. Zákazník spokojný...

To je ten rozdiel ktorý treba pochopiť....

A k výmene olejov len tolko že odovzávame starý olej po 0,40€/liter a filter 37centov/kg takže za 10€ sa olej nedá meniť

PS:

Bol by som zvedavý ako riešiš predaj bytov na firmu a ako z toho odvadzaš dane a DPH ked tu vysvetluješ ako sa zarába na dieloch....
bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bady555 »

suhlasim s macinkom, kolko krat sa aj stane ze zakaznik si donesie svoje veci a nesedia, co potom? ked je auto rozobrate, olej spusteny, nesedi filtrer? preto ked si donesie veci nech si to aj sam urobi, ked su 2-3 typy filtrov, objednam vsetky 3 a 2 vratim
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

S oboma súhlasím.To je predsa základ toho,prečo sa odmieta pracovať s dovezeným dielom. Ak sa stane čokoľvek,prečo má zákazník lietať v trojuholníku zákazník - dielňa - dodavateľ ? On lieta,mne stojí auto na zdviháku,a riešenie je v nedohľadne. Snáď je normálnejšie a logické,že ak by sa už niečo vyskytlo,že majiteľ nemá čo lietať za dodavateľom dielu ale chce čím prv jazdiť a nie riešiť kto kde pochybil.Ako cviro píše,nepáči sa takýto prístup dielne,prosím - treba ísť o dielňu ďalej.Mne by sa zase nepáčilo aby som čakal,kým si zákazník porieši reklamáciu a ja mám jeho auto rozhodené na zdviháku.Ak je automat a väčšia oprava,tak ho odtiaľ preč nedáte,takže už čakanie na diel je gól na vlastnú bránu,nie ešte čakať že si zákazník čosi rieši.Ak by platil sadzbu hodín tak prosím...nech si rieši hoci aj mesiac.
99.9% ak si kupuje niekto diel a nesie do dielne je nákup s cielom ho zabezpečiť za min nákladov,to asi nebýva spojené z nákupom orig.drahých dielov.0.01% čo ostalo sú ľudia ktorý nikomu nedôverujú,na čo majú právo.Ale ako ho majú oni,mám ho aj ja ich neprijať.
To čo píše bady je bežná prax,ak sú tri varianty (u Renaultu bežné) dielu tak ich prinesiem všetky,a dva vrátim po oprave aby ma behačky nebrzdili.Na to je každý dobrý predajca zvyknutý voči dielňam že berú všetky varianty a nepoužité vrátia
boskofero
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 23.05.2016 10:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa boskofero »

ked som sa ja rozhodol pre servis, ked mi bolo treba vymenit rozvodovy remen, tak ma to vyslo tych cca 300 euro, lebo k tomu mi este menili napinacie a vodiace kladky, a to som s takouto vymenou neratal, myslel som si, ze mi len remen vymenia a to je vsetko.
eraserko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 28.10.2011 08:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eraserko »

tak zatial vymena neprebehla nakolko som to nezohnal jedina moznost autorizak nasiel som len sadu fai a to je vraj dobra cina ci ma niekto skusenosti co je to za znacku? https://www.comco.sk/sada-rozvodovej-re ... g-p1881691
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ibaže FAI nie je žiadna čína

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných