7 ročne pneumatiky.

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Je podstatný rozdiel v konštrukcii pneu 165/65 R 14

a pneu 225/45 R 17

v tejto suvislosti spominat 10 rokov jazdenia , je uplne, ale uplne OD VECI....
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Voľakedy mal tatko žigula a tam boli gumy na celú životnosť auta ....cca 15 rokov. Potom keď som s ním začal jazdiť ja som kúpil nové, lebo v zime to bolo ozaj o hubu.
A tu sa špekuluje či je 7 rokov veľa ? obuj ich a zistíš sám ak bude mokro ako budú alebo nebudú držať. Ak budú zle tak snáď tých 20e za akože zbytočné prezutie prežiješ. Poznám x ľudí čo majú auto len do mesta takže kilometricky to nemá natočené moc veľa zato vekovo 10 a viac rokov a auto má pôvodné obutie a jazdí sa.
marvolo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 23.05.2012 12:46
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marvolo »

@VLADY mam hyun. Getz s takymi pneu od nova, cca 70tis za 10rokov najazdil na 2och sadach letne/zimne.
Letne Solus Kumho uz nemaju najlepsi dezen, ale nemaju ziadne praskliny, deformacie, vobec nie su zatvrdnute (este su na diskoch, ale nove Uniroyal RainExpert3 uz cakaju na obutie).
Zimne tiez 10 rocne Kleber Krisalp vyzeraju ako nove ale tiez pojdu z kolies pred sezonou.

Nikoho nenavadzam, ale fakt na cisto furikovanie po meste, kde sama kolona a viac ako 50 sa skoro neda ist, by stacili aj take 10 rocne, len za dazda a na snehu s rozumom...
Mimo mesta by som sa bal, preto ich menim (auto mam len chvilu)

Inac Potenza je luxusna pneu na hobby jazdenie po okruhoch co som pocul :)
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Daj skontrolovať pneumatiky do pneuservisu, či nie je nejaká deformácia, či z boku pukeľ, alebo praskliny, ak bude OK veselo ešte jednu sezónu pobeháš.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ak nie su prelezane, poskodene a daju sa vyvazit, tak s astrou pri normalnej jazde nevidim problem...urcite nebudu na vyblaznenie...
dzonasios
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.09.2017 14:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dzonasios »

neviem či sa to môžem spýtať tu ale asi to je najvhodnejšia téma a nechcem vytvárať novú tému. koľko rokov najdlhšie ste mali zimné pneumatiky?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

fuha, kto si to ma pamatat lol ? poslednu zimu som uz jazdil na novych, takze posledne mali 6, ale dovodom bolo ze boli zodrate :-\

davnejsie som dodieral jedny zimaky cez leto, tie mali asi aj viac jak 6, za dazda nic moc zazitok lol

v dobach ked sa zimne/letne neriesili som zazil aj auto co malo dospele pneu /18 rocne/, pravda trosku piskali :40bd:, ovsem do skarpy som s tym aj tak nevbehol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

dzonasios napísal:neviem či sa to môžem spýtať tu ale asi to je najvhodnejšia téma a nechcem vytvárať novú tému. koľko rokov najdlhšie ste mali zimné pneumatiky?
teraz som menil, od vyroby auta tj 10rokov....vzorky este milion ale uz jemne popraskana guma okolo korenov vzorky,kociek ci ako ...ale este tuto zimu, januar asi, som s tym tlacil prvu stopu do roboty v 30+ cm snehu...s fabiou :40bd: super auto:D:D:D
pik
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 29.05.2016 12:55
Zdieľať na Facebook

Re: 7 ročne pneumatiky.

Príspevok od používateľa pik »

malek7 napísal:Zdravím. Stručne: Kúpil som auto a k nemu bola aj druhá sada pneumatík. Problém je v tom že tie boli asi 7 rokov obuté na diskoch a uložené v pivnici. Sú to Bridgestone potenza 16" vzorka okolo 7mm.Po vizuálnej stránke absolútne OK, nepopraskane nestvrdnute. Otázka jazdiť či vyhodiť? Robím síce dosť km mesačne ale kľudná jazda a auto je astra 1,7cdti 59kW. Ďakujem za rady
Vyhodiť, pneumatiky a kolesá sú pomaly najdôležitejšou časťou bezpečnosti.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

- Vyhodiť, pneumatiky a kolesá sú pomaly najdôležitejšou časťou bezpečnosti. -
Na kombíkovej felici dokončujem gumy ktoré dostala v prvovýrobe teda 19 ročné lol 5 ludí a 2000km mesčne.
Bezpečnosť auta je len a len v súčiastke medzi pedálmi a volantom lol
Všetci tí ktorí sa trasiete za každou omrvinkou bezpečnosti si hlavne uvedomte že na ceste nie ste sami a technický stav vozidla je príčinou len 2% nehôd ročne
Dnes som stál za Tatrou 148 na ktorú nakladali repu a veru z dvoch gum vzadu jej trčali kordy. :40bd: :40bd: :40bd: A predsa jazdí -"Tatra nezná bratra*" :40bd: :40bd:
A tiež si spomeňte na tento príspevok ,keď sa pozriete na svoj tachometer a ručička je niekde v druhej polovici :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

No tatka tromfnem iba ja očividne, na jednom aute mám 21 ročné od výroby ale iba vzadu nech sa doderú, ešte stále majú cca 5 mm, na druhom aute zimné asi 13 ročné... na ďalšom majú zatiaľ 5 ale sú tam od novoty, vyzerá že 2 ciferného veku sa dožijú v pohode...tak ako vraví takto13, veľa závisí aj od šoféra, viem aké gumy mám a tak aj idem... keď je mokro tak spomalím,v zime na snehu sa tie gumy chovajú úplne v pohode....
vojto-rs
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.12.2017 20:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vojto-rs »

Jazdia tu aj na 10 ročných
samuelhornak@azet.sk
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17.10.2016 16:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samuelhornak@azet.sk »

Ked chceš ušetriť nejaké to euro tak ich ešte zo 2 sezony vyjazdy alebo predaj a ty si kup nové ... pokedy maju super dezén tak niekto by ich mohol kupit za nejakú super sumičku ...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

laco1871 napísal:....

Len musia byť ZAHRIATE na určitu teplotu.. a tato pracovna teplota sa "dochodcovským jazdením" asi dosiahnuť NEDÁ :..:

Je to zrejme zo VZHĹADU behúňa na ktorom nie su takmer žiadné lamely ,len niekoľko pásov súvislej gumy...

Teda pre auto Opel Astra 1.7 CDTi , naozaj NIE SU VHODNÉ
nakolko vozidlo NEDOSAHUJE taký výkon, na aký sú tieto pneu DIMENZOVANÉ :4012:

Pre výkon 59 kW, je skutočne potrebný INÝ dezén . :4090:
Pre živého Boha, koľko máš rokov? A máš vodicak? Tie pneumatiky majú lamely ako ktorékoľvek iné letné pneu a už vôbec ich netreba zohrievat. Vieš čo znamená zohrievat pneu? Na akú teplotu sa také pneumatiky zohrievaju? Potenza používam snáď odkedy sú a sú naozaj skvelé no aby ich bolo treba zohrievat to je blabol roka. Sú to pneumatiky určené na jazdenie po verejných komunikáciách. Tým je povedané všetko aj vysvetlené prečo nemajú nič spoločné so zohrievaním o com vôbec, ale vôbec nič nevieš
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných