Letné pneu nové alebo max 2-3 ročné?

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

V podstate uz boli asi vseky znacky spomenute, ze su v pohode, takze zaver je taky, ze cokolvek si kupis je OK, len nech to ma dobry dezen.
Takze je to skor o cene a tom aky dezen sa ti paci:) . Inak ja by som ani pouzite za dobru cenu nezavrhoval, napr. ja mam na aute gumy ci som kupil 1 rocne. podstste s novym dezenom a cena bola tak polovicna. A su to zimne, setrim na prezuvani a druhej sade gum plus samozrejme strata casu v pneuservisoch. Vydrzia tak 2-3 roky a znova to iste.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

pedro25 napísal:mám veľmi dobré skúsenosti s pneu Falken
Gumami FK453 som nahradil coninental conti premium 2 a sú lepšie vo všetkých ohľadoch, najmä však pomerom cena/výkon.
To sa mi páči, že vraj cena / výkon.
A výkon v akom sledovanom parametre ? Obvykle na tomto svete to je tak, že čo je lacné, nie je až také dobré ako to drahšie, pneumatiky nie je jediný hromadne vyrábaný tovar, kde to tak je. Takže zväčša ten čo má k dispozícii menšie peniaze si kúpi lacnejšie a tie drahšie ho ani nezaujímajú.
Ale inak každý samozrejme radšej kúpi lacno ako draho, keď je tá možnosť. Ja sa napríklad nebránim ani krátko jazdeným, keď sa mi podarí také nájsť, prečo by som nekúpil dobré pneumatiky s dezénom 7 – 7,5 mm za tretinu až polovicu ceny nových ?, tlačiareň peňazí nemám.

No a výkon ? Najradšej by som si obul na auto pneumatiky, ktoré sú vo všetkých parametroch najlepšie na svete, ale dobre viem že to technicky nie je možné, jednotlivé vlastnosti pneumatík idú proti niektorým iným parametrom, preto mám hlavné kritériá - vlastnosti na vode kvôli bezpečnosti a minimálna hlučnosť, lebo ma otravujú hučiace kolesá.
A ako už bolo spomenuté, keď človek nahradí nejaké staršie zjazdené pneumatiky (napr Conti Premium 2) inými novými Falkenami, tak na 98% bude z tých nových nadšený. By bolo zaujímavejšie porovnať také isté rovnako ojazdené. Ale konkrétne s Falken letnými pneumatikami nemám najlepšie skúsenosti na vode a už vôbec nie čo sa týka hlučnosti. Ale už teraz neviem aké číslo dezénu to bolo, nebol to dezén vyrábaný v súčasnosti, ale skrátka na základe toho si už kúpim radšej Conti ako Falken.
jozhaz
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 24.02.2011 18:42
Zdieľať na Facebook

Pneu

Príspevok od používateľa jozhaz »

..ja som teraz prezul na A 6 Nexeny. Predtým Pirelly, tieto sa mi zdajú oveľa tichšie.
pedro25
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 24.12.2014 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro25 »

Odpoveď na wilz:

Aký asi parameter by sme mohli sledovať u gúm, no aký ? Žeby grip na suchu, mokre, hlučnosť... Staršie neboli bohviečo, ale kvalita šla hore.
Výhodnejšiu cenu si odvôvodnujem tým, že neplatím za prémiovú značku ale popravde je mi to absolúne jedno. Continentaly boli staré 1.5 roka s dezénom tak 30% a vymenil som ich po tom čo som jednu rozťal na jame. Žiadnu zvýšenú hlučnosť som nepostrehol.. ale ak máš dákeho vreda typu fabia kde na odhlučnenie nejak zabudli tak trebárz.
Neviem prečo má niekto potrebu vyvracať cudziu skúsenosť keď to sám odskúšané nemá.
Dnes keď guma stojí porovnateľne s nádržou benzínu podľa mńa nemá cenu špekulovať s použitými o ktorých nikto nevie, čo zažili. Ale nech si každý robí ako chce
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Topánky si kupuješ nové, alebo chodené? :-) No vidíš a máš odpoveď. Tvoje auto si zaslúži nové na taký nájazd.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Tak jazdené pneu mi stačilo kúpiť 2x/aj ked sa hovorí že 2x nevstúpiš do tej istej kaluže/ poučenie a facka od života prišla asi 500metrov od pneuservisu, ked pneu so 6 mm dezenom krásne hádzali prednou nápravou aj volantom..
druhé pre zmenu krásne prebrzdene "pohučkávali"..čiže stačilo-odvtedy len nové...
Napríklad môj tatko čo najazdí ročne 10 000 km a má staré auto/čiže mi stále hovorí že sa mu neoplatí kupovať nové/ to pochopí zakaždým ked kupi v Auto Danubius/vrakovisko v BA/jazdené gumy..potom mi len hovorí ako hučia a pod...
čiže jazdené pneu NIKDY!!!aj ked by mali mať za sebou 1000km..
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

Mňa vždy uchvacujú ľudia, čo najazdia 30tkm, a idú šetriť na pneumatikách. Pri tomto nájazde, keď rátam pracovné dni, tak je to niekoľko hodín za volantom denne. Mať skoro 2000€ na benzín, ale na gumách chcem ušetriť pár šupov. Za mňa jednoznačne nové, ale nesnívaj, že pri nájazde 30tkm, Ti vydržia 4 roky!! veď je to 120tkm. Keď preferuješ výdrž, tak za mňa Michelin.
mayhem
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 23.06.2013 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayhem »

Jazdene gumy sa nekupuju, jazdene gumy sa predavaju... zvlast na ten najazd, a zvlast ked si slusne nove gumy dnes vies kupit relativne lacno.
Ale zas uz aj mne sa stala taka vec, ze som predal 11rocne gumy so 6mm dezenom za 120 vsetky styri.. cize vzdy stoj na spravnej strane obchodu.
mito85
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 06.12.2008 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mito85 »

Myslím že je rozhodnuté.. Kúpim nové.. Len otázka že ktoré z tých čo som si vybral..:)? Nie som dráč asfaltu ..jazdím podľa predpisov...čo vyžadujem je aby sa hneď nezodrali...teda pri zažmurenom oku aspoň 2,5 až 3 sezóny a malo dobrú priľnavosť na mokru...a vplyv na spotrebu aspoň to C ...E-ckove nechcem..
Oplatí sa kúpiť nejakú zosilnenu XL verziu..je tam rozdiel možno 1 euro :)???
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Mas protichodne poziadavky, vydrz a perfektna za mokra :41c2: , ved vidis ze prsi a vtedy sa proste ide normalne, potom mozes zobrat turisticke michelin energy saver a garantovane v zivotnosti vs. priemerne jazdne vlastnosti to nema konkurenciu
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

kup to najlacnejsie v ponuke z ciny, nepoznas rozdiel a za usetrene eura mozes ist na pivo :4012:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Takže zakupene BF Goodrich g-grip 215/60 R 16 99 H XL...

Vozidlo ktoré bude jazdiť na týchto pneu :

MPV Chevrolet Orlando 1.8 LPG 104 kW 1700 kg pohotovostna hmotnosť ..so mnou 1800 kg +

Testy sľubuju excelentne jazdne vlastnosti za sucha , aj za mokra ....

Uvidime aka bude životnosť...

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných