Prihlasenie auta s inym motorom.

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cmelmiroslav@gmail.com
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.03.2017 13:30
Zdieľať na Facebook

Prihlasenie auta s inym motorom.

Príspevok od používateľa cmelmiroslav@gmail.com »

Dobry den. Rad by som sa opytal,ci ma niekto nejake skusenosti s prihlasenim auta zo zahranicia,ktore malo iny motor. Jedna sa o audi A4 b5 ,ktore ma motor z audi S4 b5. Motor je tiez trosku upraveny. Ma okolo 300hp. Bol by problem s prihlasenim na SK? Co vsetko to obnasa? :-\
jano125
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28.09.2016 16:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jano125 »

Podarilo sa ti nieco viac na tuto temu zistit alebe vyriesit to ? Mam teraz rovnaky problem.
cmelmiroslav@gmail.com
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10.03.2017 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cmelmiroslav@gmail.com »

Ahoj. Nie nepodarilo sa mi zistit viac. Nikto sa mi neozval. Mas nieco dovezene?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Oficialne s takým vozidlom neprejdeš cez STK, takže je jasné že to nie je možné ani prihlásiť.
Neviem ako to je ak by človek požiadal výrobcu o vykonanie prestavby - zmenu motora za iný typ. Ak by to prešlo tak by to potom mohlo ísť prihlásiť, ale nerobil by som si velké nádeje že výrobca vydá k tomu súhlas
jano125
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28.09.2016 16:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jano125 »

Doviezol som auto s poľska ktoré ma zapísaný motor legálne v technickom preukaze. Ide o feliciu s VR6 motorom. Akúrát to teraz riešim, auto má poľsku STK aj poistku. Bol som s autom na KO a sú tým nejaké problémi, skúsim sa ešte informovať na úrade dopravy čo mi tam povedia. Problém je v tom že aj keď je motor zapísaný v technickom podla vin čísla na KO im vyhadzuje iný. Podla mňa sa musí nejak dať urobiť keď je to legálna prestavba....
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A čo tak nechať auto na PL tabulkách a tak ho používať?
Cviro to čo na SVK nie je povolené v HU alebo PL povolené môže byť. V maďarsku je firma ktorá robí zástavby motocyklových motorov do Smarta a dá to aj legálne na maďarské papiere.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jano125
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28.09.2016 16:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jano125 »

No je aj taká možnosť nehať na PL papieroch a robiť STK v PL čo nie je až taký problém len do budúcna neviem či to je riešenie lebo ak to dobre chápem tak auto je stále príhlásené na pôvodného majiteľa a teda keď nastane nejaký problém napr. havária alebo čo, budem musieť riešiť veci s pôvodným majiteľom... Nechápem jednej veci veď sme v EU tak prečo keď niekde je niečo legálne u nás to nemusí tak byť....
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

U nás by možno prešla prestavba ak by do dáného auta výrobca taký motor niekedy montoval, samozrejme ak by dal na to papier výrobca

Inak to bol pekne blbý nápad kupovať takú Feldu. Ved si mal kúpiť origo Golfa III VR6 a nemusel si mať patálie
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko pozri si na YT tému s názvom "sleepers car" to je celý zmysel týchto prerábok. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jano125
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28.09.2016 16:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jano125 »

Preco feldu no preto lebo som chcel robit swap sám a naskytla sa hotovica a keby že chcem Golf tak si kupim Golf. Ak to neprihlásim tak najdem iný spôsob...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

jano125: aj ja by som všeličo chcel, ale než do niečoho idem tak si zistím čo to všetko obnáša. Ja som dávno prišiel na jednu vec - chcem výkon, tak si kúpim také auto kde mi jeho výkon stačí zvlášť ked to má byť na bežné užívanie. Kadejaké zlepence a tunovanie je somarina zvlášť ked nie je problém kúpiť seriovku s požadovaným výkonom, 150kW má dnes kadečo.

Ked to chceš na nejaké hobby závodenie tak splaš nejakú búdu bez papierov a kludne stavaj a nemusia ťa trápiť STK, poistka a podobne

Mám pocit že tebe tá Felda ostane akurát tak pre zábavu na uzavretej ploche, kam si ju dovezieš na platáku
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tvko ty si si to "sleepers cars" určite nepozrel. lol Chcem výkon, ale tak aby nikoho ani vo sne nenapadlo, že taký výkon v tom aute môže byť. Mňa môžeš odsúdiť , ale to isté chcú tisícky iných. :40bd: :40bd: Čo povieš im?? :40bd: :40bd:
https://www.youtube.com/watch?v=C7PbRNmQstU
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nepatrí? :40bd: https://www.youtube.com/watch?v=acVKyH64YDg a toto sa kde odohráva ? lol u starej mamy v kúpelni ?
A k tomu - schváli komisia - režim čo chcel stále niečo schvalovať a kontrolovať ste práve VY vyštrngali klúčmi. lol A toto je výsledok - jdu blejt velebnosti :40bd:
Zadávatel sa nepýtal kam patrí , pýtal sa prečo u nás neplatia rovnaké predpisy ako v PL ak sme jedna EU.
Trocha mi to pripomína že sme jediná krajina kde neprihlásime ani auto z volantom na opačnej strane , ale hrdo sa hlásime do EU (ak nám to práve vyhovuje) :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tie pravidlá musia platiť a príde to aj do PL, všade...

Už sa to tu riešilo nespočetne krát, nie každý má rovnaké možnosti a schopnosti a keby tu také prestavby boli povolené tak to by sme videli čo za "hybridy" by tu jazdilo.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko tak si pozri toto https://www.youtube.com/watch?v=vvQTFOugEoc&t=189s a zaujímavé že na toto v pohode vybavím C tabule. lol a teda môžem na cesty úplne legálne. :d :D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0917707206 a 8 neregistrovaných