Opel Vectra c caravan, 2005 - výmena zhavicov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

enka1991
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.10.2014 12:22
Zdieľať na Facebook

Opel Vectra c caravan, 2005 - výmena zhavicov

Príspevok od používateľa enka1991 »

Ahojte,

Nedávno sme kúpili toto auticko opel vectra c caravan, 1.9 cdti,88kw, rv.2005...
Jedná sa mi o jednu vec, majitel od ktorého sme to kúpili nám povedal, ze jeden zhavic nefunguje ale, ze v servisu mu to nechceli za ziadnych okolnosti vymenit, z dovodu, ze sa zvyknú tieto zhavice zalamovat pri ich vybratí....ako je to mozne?!Teraz sa akoze nemaju menot zhavice na tomto aute a nech si to startuje ako chce???aj v zime? Majitel do toho kúpil uz aj nove zhavice, ktore nam dal a vcera sme to dali do servisu, kde sme chceli vymenit zhavice a tiez nám povedali to iste to co majitelovi....nerozumiem tomu...vraj ak sa to zalomí tak nejake vrtanie stoji len 120e ci kolko plus robota....to neexistuje iný sposob ako odtial ten zhavic vybrat bez toho aby sa nerozpadol??? :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ani ja u niektorých motorov žhavič nevymením presne z tohoto dôvodu.
Sem tam sa nájde mechanik ktorý sa zahrá na aktívneho blbca a kedže majiteľa auta ani len neupozornil na takúto "možnosť" tak logicky je problém.Väčšina majiteľov sa totiž tiež zahrá na nechápajúcich že ten neštastný žhavič by sa odtrhol komukoľvek kto sa chytí kľúča.Mne pud sebazáchovy velí to odmietnuť.Množstvo motorov má uloženie žhaviča spôsobom ktorý nedovolí ani len tú manipuláciu okolo vyberania,a hlava musí z motora dole.Kto má znášať dôsledky ? na to si treba najprv odpovedať.A jednu vec si dovolím ozrejmiť majiteľom aut,to im takmer nikto otvorene medzi oči nepovie...aut je ako sra..ek,nerobí majmenší problém ani pre zapadnutú dielňu v Dolnom Pilipóči aby kolízne veci neopravovali.A toto je jedna z nich.To iba na margo toho...nerozumiem tomu
Jediné čo tu zostáva,je ísť do autorizovaného servisu,ten z princípu auto svojej výroby odmietnuť nemôže,ak sa podobná nehoda stane tam,nemajú problém si vyučtovať opravu v plnej výške aj z vyberaním žhaviča.Im nikto nemá možnosť namietať že k tomu pristúpili "neodborne" a preto sa stalo.Stalo sa a hotovo a pôjde druhá hlava.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Zhavice vymenit nie je problem,ale vzdy treba upozornit zakaznika na mozne dosledky a ceny opravy ak sa stane problem.Vytahovak mame na take pripady,ale hlava sa moze poskodit.Bohuzial v tomto pripade musi ist hlava dole a oprava zavita je nutna.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

mna nato v servise vzdy upozornili, ze sa moze utrhnut a pruser na svete.. ale tak ked to chcelo vymenu, nevahal som a dal vymenit... nastastie som masl zatial vzdy stastie a neutrhol sa im ani jeden ani raz... klop klop... :))
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je problém ako nie je,chcem vidieť z akým pokojom siaha ktorýkoľvek mechanik na tensometrické žhaviče,čo s nimi musí zachádzať ako s puknutým vajcom.Pán z výšky 2 cm a už ho nesmiete montovať...je to z výkričníkom v servisnom materiály značky
Uthnúť sa mi tiež ešte nepodarilo ale to nemení nič na tom že to možné je a tak bez vyjasnenia okolností že ak by sa stalo, na ne proste nesiaham.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných