BMW X3 vs X5 vs ...

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapoja »

A lexus tam nie je? ved taká RX450h je super ja keby som mal dat 25000,- za BMW alebo lexus tak by určite vyhral lexus.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Spominal si toyotu landcruisera prado-120 typujem ze s diezlakom alebo 4litrom v benzine take auta sa u nas pohybuju od 14 do 20 000ecok a v anglicku zase s pravostrannym riadenim este lacnejsie a v lepsom stave,ze ako je to u Vas s dovozom auta z Anglicka do Australie-nezistoval si okolo toho ake su poplatky a byrokracia okolo toho?
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

dodik13 napísal:Tomket neodporucas pretechnizovyny a zbytocne komplikovany oturbeny diezel a neriesil si nedavno,ze ta uz nebavilo casto navstevovat cerpacky s tou amerikou a kupoval si X6 s pretechnizovanym 3litrom s 3turbami ked pamatam ?
Dodik áno, veľa to zralo a už ma to nebavilo stále tankovať a túlať si s personálom na CS po mojej trase.
Kúpil som novú pretechnizovanu somarinu, ktorá si vcelku udrží cenu, je vyhľadávaná a po 4 rokoch sa jej zbavím a tieto starosti nechám na iných.
Ono rozumnou voľbou (keby chcem auto pre rodinu a na dlho) ze nemám možnosť meniť auto tesne pred tým ako sa to všetko začína sypať. By som to určite nekúpil... lenže ja využijem radosti a starosti nechám na druhých. :3035:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Zabudni na X3 a na X5....

Ty potrebuješ MPV...

Toyota SIENNA by to mohla riešiť..

A vobec nemusíš navštevovať žiaden SERVIS , a tam nechávať svoje zarobené peniaze.

Servisuj si to SÁM a hlavne NAUČ sa DOBRE po ANGLICKY !

Aby si mohol čítať angl.fora a mať užitok z nich..
Ono v bežnom živote si možno vystačíš s "I want" or I don't want...alebo podobne...
ale dobre ovladať English, is really ESSENTIAL !
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: BMW X3 vs X5 vs ...

Príspevok od používateľa seven549 »

mastik29 napísal:
laco1871 napísal:
Prave kvoli DOSTUPNOSTI aut s takýmito motormi, by som bol ochotný presťahovať sa a žiť v USA, Kanade alebo v Australii :4012:
Presne tak, mne taktiez imponuje, hlavne ta 3,6, solidny vykon, slusna spotreba a spolahlivost.
A to jazdim docela dost kilometrov, no myslim, ze az budem kupovat dalsie auto, tak jednoznacne 3,6 alebo mozno 3,8. Nie diesel. Ono, diesel je fajn prvych 150 max 200 000 km, potom uz pohroma.
asi ste malo citali obaja o amerikach. 3.6 3.8 americke motory su shity ako nase htp fobie aj v8 treba vediet co kupit.viac valcov neznamena vacsia spolahlivost.tak sa to vymlati ako stara 120cka ked sa jej stupilo poriadne na krk.disel je fajn ale netreba kupovat stocenice.ja mam rizikovy tdci ford 282000km a dodnes na motor nikto ruku nepolozil.no uzivam to len na dlhe dialnicne jazdy.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Aj ty si malo cital lebo 280000km je v americkych podmienkach doslova smiesny najazd.... Americke shity su jednoduche lahko servisovatelne diely su lacne ale draha je praca ale to je normalne to len u nas je to opacne....
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ja neporovnavam europsky tdci s americkymi motormi. AJ europske motory su jednoduche len ludia si nezvukli na to ze vacsinou ide motor dole uz aj koli rozvodom.v amerike je to na beznom poriadku u mas je to neakceptovatelne a u aut prednokolka komplikovanejsie aj casovo dlhsie.
macko640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.09.2009 16:15
Bydlisko: Sydney, Australia
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macko640 »

Kapoja : Lexus je, ale 450h je nerealne vzhladom na cenu jazdeniek..To je tak od 30 tis za 2009 s 200 tisicami na budikoch.

Dodik : Dovoz jedine cez spolocnost co sa tym zaobera, ked zratas dopravu, dane, poplatky ... je lacnejsie kupit tu. Dost vela sa dovaza z Japonska ale vacsinou sa jedna o exkluzivnejsie modely Toyota, Mitsu, Subaru atd ... hlavne rozne Eva, Sti atd ktore su dostupne len pre japonsky trh.

Seven : s tymi motormi mas pravdu, 3.6 je uplne bez duse, emocii. Plus spotreba co som zazil, dialnica 12-13, nedajboh chytis zapchu alebo sa presunies do mesta na semafory a mas hned 15+. A to su dialnice limity 100-110 a vela ludi ich neprekracuje. S mojou H6 viem ist dialnicu pod 9, kombinovane 10 podla PC. Ale ziadne preteky lebo speed kamery su na kazdom druhom stlpe doslova :D
Diely su mozno lacne ale akurat tak Ebay z ciny, vseobecne nahradne diely tu stoja dost oproti tomu na co sme zvyknuty. Ale na druhej strane srotoviska funguju aj tu, kupit sa da vsetko. Horsie to je so sluzbami resp s kvalitou mechanikov.

Laco : Jazyk sa samozrejme ucim, bez toho to nejde kedze pracujem s domacimi. Sienna tu nie je len Toyo Tarago, to je nastupca starej Previe ale je to moc velke uz, moja zena ma z toho doslova hrozu a potrebujem aby aj ona sadla za volant obcas. Este tu kupis C4 Picasso, Voyger, Hondu Odyssey a rozne kie, hyundaje. Takze minivan som vylucil. Servis sam spravim co viem v tom nie je problem, no su veci do ktorych proste nevidim alebo nemam vybavenie.

Skor mi imponuje Dodge Journey resp Fiat Freemont. To sa paci aj starej no nie som na sto percent presvedceny zatial :))
Subaru Tribeca B9
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Tak ked tam mas v ponuke aj grand voyagera tak vela ludi si ho chvali tak s 3,8motorom alebo s tym novsim 3,6penstar od roku2011 a mas spolahlive silne,Priestranne auto a aj v 4x4 myslim,ze + keby tam mas aj lpg tak jazdis za hubicku :d :D
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

No zijes v krajine kde preferuju benzinove auta.liter benzinu 1.5 dolara drahy svet to je.v USA mas 1galon za 2 dolare.tam chovat 4liter je nic.daj sem nejake linky nejakych stranok bazarov.niekto nieco mozno najde nieco mozno nevidis ze je dobre preto to nesledujes. ani ja sam nemam paru co tam jazdi
macko640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.09.2009 16:15
Bydlisko: Sydney, Australia
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macko640 »

No preferuju ale skor preto ze nafta sa tu vidi skor v europskych resp japonskych autach. Ale uz sa to zacina rozsirovat aj tu pomaly, ludia zistuju ze je lepsie tankovat 7/100km ako 15 :D Plus poistky a registracne rocne poplatky tiez nie su zadarmo. Ceny benzinu kolisu kazdy tyzden ale nafta je v priemere o cca 20 centov na liter lacnejsia oproti 98.

Grand Voyager je paradne auto ale je to autobus, mne osobne je velkost ukradnuta, ale riesim nieco co odjazdi aj manzelka. A ta ma prax akurat zo Seatu Ibiza a Mercedesu A. Velke auto plus este volant vlavo, hotova katastrofa pre zenu haha

https://www.carsales.com.au
Subaru Tribeca B9
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ved tam maju aj mondea.mondeo nechces? dobra cena dobry rocnik dobre km ani v europe lacnejsie neni.na sk su lacnjesie ale stocenice. https://www.carsales.com.au/dealer/deta ... 8387/?Cr=0

ja byt v australii a zohnat take https://www.carsales.com.au/dealer/deta ... 5632/?Cr=1 ale 2,2tdci hned beriem.jazdis ako si pisal 150km denne vylietas to rychlo 3-4 roky a zase dalsie.tie auta su len ako priklad mozu byt aj ine rocniky a mensie ceny a km.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Pre ženu je katastrofa aj malé auto, ak nevie jazdiť. Akoby som nevedel jazdiť na veľkom bicykli, ale na malom áno.

Z pohľadu servisu Ťa BMW v Austrálií zožerie zaživa, tam musí byť veľmi drahý servis (myslím cenu práce). Z austrálskym platom živiť BMW na Slovensku je ok, ale v Austrálií to už asi také hladké nebude. Stačí jeden problém s riadiacou jednotkou a stovky lietajú. Mojej sestry manžel má BMW X5 predošlú generáciu (pán Hlavatý určite pamätá na tú výnimočnú farbu :)) jemu sa pokazil motorček stieračov a keďže išiel do BMW servisu, tak 500 švajčiarskych frankov bolo pre vytlačenie faktúry asi málo, tak tam ešte prihodili nejaké "drobnosti", čo určite bolo treba opraviť (ha ha ha) a bola z toho faktúra 1200 frankov. ALe keď máš peniaze a servis Ťa až tak nezaujíma... Ja by som si to nekúpil, ani keby som zarobil milión euro ročne.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mám toho okolo servisu v cudzine od klientov vypočutého dosť a často sú položky dych vyrážajúce.Ak chodí auto na servis na slovensko,nie je to preto lebo je to jedno.Už malé,nepodstatné,smiešne úkony sú na infarkt.Ak to je ešte spojené z jasnou predstavou majiteľa tj nechuťou sa lúčiť z dobrým a zvyknutým autom,čo je to nejakých smiešnych 1500 km za servisom ak sú tu aj rodičovské korene.Ale aj pre servis je táto klientela neporovnateľne lepšia,pretože je menej kadejakých "len" resp. žiadne len nie je,pretože ten človek vie čo stojí jediné odtiahnutie pri poruche.Preto je jediná požiadavka...aby to slúžilo perfektne do ďalšej návštevy,čo bývajú typicky rozvody.Systém opráv sa tomu obvyklému slovenskému ani nepribližuje.Bežné je že už mesiace dopredu sa zaistujú diely,vykonzultuje rozsah atď,nikdy to nezahaprovalo,dohodnuté je sväté a platí.Koniec koncom pán Nagy je tiež jeden z tých čo domov majú mnoho stoviek km a patrí do rodiny klientov čo majú jasno vo veciach a potrebách.To keby sa o "domácich" dalo napísať
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Mám toho okolo servisu v cudzine od klientov vypočutého dosť a často sú položky dych vyrážajuce.---------------------------------pre nas na sk ano ale v zahranici je cena prace vyzsia.tam by si mal napr v nemecku 30 euro normohodina.svicarsko 100-120chf normohodina hrube v servise autorizak.ale mechanik ma plat ked prepocitam okolo 34 hrube na hodinu.toto je svicarsko.tych 120 je tam obsolutne normalne.ceny dielov su vsade rovnake(skoro rovnake)ci nemecko ci francuzko lisi sa to len cenou prace.preto sa tam inac zije.telka pracka top su vsetko drobne ale zase ceny bytov a novych aut su tomu aj prisposobene.vo svicarsku mas 5000 mesacne ale dom??? na vesnici---miliony.byt novy 3 izbak niekde sever zurichu od 800 000chf a vyzsie.za pol miliona chf sa da kupit taky stary 100 rocny vyprdeny byt.a teraz kedy ja to kupim z 5000 mesacne ked kazdy mesiac ide 1000 dole za sucasne byvanie jedlo saty jazda do prace a ostava 2000.

to bol priklad ako to funguje v ch.aby si niekto nemyslel za je to tam med lizat.ale lepsie ako na sk zit z 800 euro a neodlozit nic.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných