VW Touran 2007

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stefandano
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 07.10.2008 17:06
Zdieľať na Facebook

VW Touran 2007

Príspevok od používateľa stefandano »

Dobrý deň. Prosím Vás, pri rychlosti nad 50km mi auto zvláštne ako keby odstreluje s cesty. Pri brzdení auto neťahá do strany, v pneuservise potvrdili, že gumy aj kolesá su v poriadku,ojazdene rovnomerne. Pri prejazde nerovnosťami nič nebúcha Osobne som už vystriedal viacej aut, ale s týmto som sa ešte nestretol. Mechanik je volný až od utorka, tak by ma zaujimalo, či s tým niekto z Vás nemá skúsenosti. Ďakujem.
stefandano
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 07.10.2008 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefandano »

Pardon, ešte to najdôležitejšie. Ide o VW Turan 2007.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mohol by si popisat detailnejšie ako sa to prejavuje,že Ta

"odstreľuje z cesty " ????
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Možu to byt vybité silentbloky zadnej nápravy

ked autom hadže v zátačkach... hlavne na nerovnom povrchu..vyjazdené kolaje

mne to robí na 4-ročnom aute...
stefandano
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 07.10.2008 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefandano »

Laco, neviem to presne ani opísať. Mne to pripada, ako keď ideš a zrazu niekto podtrhne cestu. Alebo pocit, ako keď ideš po vyjazdených kolajach. Hej, to skôr. Ale cesta je pri tom rovna ( vynimočne na SK,ale naš obchvat je zatial fakt rovny. Mňa prve napadlo že gumy papa, alebo krive disky. Mam ten pocit, aj keď mu pridam, auto je v zabere a keď pustim plyn, tak zaplava.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prv než necháš majetky za výmeny všetkého čo len koho napadne,sa zameraj na tú mnohoprvkovú nápravu vzadu.Celkove má tuším 14 silenblokov takže sa do toho velmi nikomu nechce,navyše kým je to všetko zmotované pokope to vyzerá byť pevné.STK na plošinách v pohode odhalí,pajsre a podnemajú veľa šance.
Auto sa správa tak,ako by okrem teba tam bol kdesi ešte jeden šofér čo si robí čo chce a kedy chce,nevyspytateľné reakcie a doslova nebezpečná jazda.
Dobrá správa,celý set tých milión silenblokov sa lisuje a tak je to materiálove lacnučké vzhľadom ku komplikovanosti až neuveriteľne.Len tá blbá práca s tým.
creative.bb
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 02.01.2011 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa creative.bb »

Nedavno som toto riesil tiez na tourane 2009. Nikomu sa do toho nechcelo, kazdy odbornik ze geometria zla, gumy zle a pod.. Nakoniec som to zaniesol jednemu mlademu sikovnemu a ten mi hned po pol hodinke volal ze su vybite silenbloky na zadnych pozdlznych ramenach. Tie priecne horne a spodne boli dobre ale tieto pozdlzne behali v ulozeni. Auto sa mi v zakrutach spravalo ako napisal mhlavaty ako keby niekto sedel v kufri a mal vlastny volant. Neprijemny pocit, auto menilo resp nedrzalo smer, stopu...atd. Cize vyriesene, stalo ma to dokopy aj s geometriou 80 eur. Cize spokojnost.
stefandano
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 07.10.2008 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefandano »

Chlapi, ano, presne ste definovali môj problem. To odskakovanie išlo pocitovo od zadu, len som si tým nebol uplne istý. Tak aspoň môžem mechanikovi dať indiciu. Ďakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nedávaj mu indiciu ale požiadavku nápravu ako celok von,a výmena cakomprask všetkých silentov,Lemforder komplet sada niečo okolo 120.- Tam nemá cenu sa ošívať,dobre to urobiť a 6-8 rokov zase pokoj.

Takže je to menej..109 e.- za komplet
[img]https://s18.postimg.org/wstzwtow5/lemforder.jpg[/img]
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

zadna naprava, najlepsie uz ani nejazdit vyssou rychlostou !
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 41 neregistrovaných