LPG-Neexistujúci protokol o montáži.

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lenny321
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29.08.2014 20:19
Zdieľať na Facebook

LPG-Neexistujúci protokol o montáži.

Príspevok od používateľa lenny321 »

Čaute páni.
Kúpil som auto s LPG zapísanom v TP. Nato, že je potrebný aj nejaký protokol o montáži som prišiel až keď mi technik STK zamával na rozlúčku. Dá sa (samozrejme čisto v teoretickej rovine) spätne vystaviť taký protokol niekym šikovným ?
Vďaka
f.hajovsky
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08.01.2008 07:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa f.hajovsky »

kopiu vedia vystavit tam kde to bolo montovane.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pokiaľ bolo LPG montovane na Slovensku, tak treba tam isť do tej dielne , kde to montovali,
oni su povinní archivovať tieto doklady a vystavia Ti kopiu
nevidím v tom žiadny problém... :4012:

Pokiaľ bolo auto dovezené zo zahraničia, a prihlasené na SK žiaden protokol o montaži Ti netreba..
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

A ako dlho to musia archivovat? A co ak zanikne firma?

Kopiu este musi mat aj obvodny urad dopravy kde sa zapisovalo LPG....
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

A čo predavajuci.kde je papier.splachol to :d :D
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

ach jaj, jeden z mala poctivcov, co cez STK sa snazi preliest dle zakona... :d :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

je to cele ptakovina, raz je zamontovane a zapisane do TP, dalsia bumazka je nadbytocna, tolko hovori logika veci, je to dalej sucastou auta, az pokial si neda majitel tuto polozku vyradit a vyskrknut, potom sa ma skumat ci je demontovane a zapisat cisto benal
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Možno to až taká pakovina nieje lebo v protokole je uvedené typ, značka, čísla jednotlivých dielov... teda sa dá porovnať či je v aute to s čím bolo schválené. V TP je len typ pohonu. Akoby v TP nebol uvedený typ motora - mohol by si do favorita nahodiť 6valec...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

az tak by som to k motoru neprirovnaval, skor ku karburatoru, vstrekovaniu, cerpadlu atd, navyse cislo dielov jak u plynu je cca to iste ako cislo motora, tiez uz sa neuvadza, keby bol uvedeny len typ splynovaca v jednej kolonke bolo by udajov habakuk, jakto ze sme v EU a v tomto sa nevieme zosuladit ? inde to staci v dokladoch a my sme zase papezskejsi od papeza...

je to cele o pristupe, proste tu ma stat potrebu kafrat a sledovat vsetko, treba preniest zodpovednost na majitela, ked sa volaco stane a ma tam nabastlene somariny, nech znasa dosledky v plnom rozsahu, ale nech normalny neni sikanovany za darebactvo vacsiny
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Divné je to hlavne preto lebo ak niekto doviezol auto z vonku tak tprotokol nie je treba, ak sa to montovalo tu tak to bez protokolu nejde
Nedáva to logiku Obrázok Obrázok Obrázok
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ja som mal auto z lpg a nikdy odo mňa žiadny protokol na stk nežiadali.V tp zapísané(mám ho prefotený)vozidlo je vybavené zariadením pre alternatívny pohon BA-skvapalnený ropný plyn LPG,tov.zn. Lovato,vyparovač číslo xxxxx,nádrž xxxx,60 litrov.Aj keď som vymenil nádrž po životnosti a samozrejme číslo nesedelo tak to nikto neriešil, zaujímal ich vždy hlavne dátum životnosti na nádrži a tesnosť spojov.
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Mal som podobný problém akurát sa tento papier stratil......Montážne stredisko už neexistuje resp. Firma ktorá montovala LPG skoncila....... dohladaj podľa čísla na pečiatke stanicu STK ktorá robila STK posledná ak malo auto papier majú kópiu ja som sa ku svojej dostal touto cestou majú povinnosť to archivovať.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Neviem prečo tu idete o tom filozofovat,že žiadať protokol o montáži je nadbytočná požiadavka...

jednoducho zákon to vyžaduje , tak ten protokol im tam prinesiem a nech si ho aj zaramujú , ked su tak zamilovaní do neho... :342a:

Jednoducho na SVK je to tak....
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

Tak protokol o montazi LPG zatial vzdy odomna pytali ale nikdy sa nekukali na nadrz ani splynovac atd, proste NIC nekontrolovali co sa tykalo lpg..podotykam ze na STK, emisnu nechodim po znamosti, neni treba....
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

CAMLS : len vyčkaj času , mal som Formana , ktorý už na benzín ani nedokázal jazdiť. Bol natvrdo v plyne a aj pri -15tich štartoval a jazdil v pohode.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní