Ford Focus 1.6 TDCi 85kw DYB

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maro01
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 27.02.2017 19:07
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1.6 TDCi 85kw DYB

Príspevok od používateľa maro01 »

Ahojte, chcel by som sa opytat na skusenosti s tymto autom:
spolahlivost, na co si dat pozor pri kupe, servisne naklady, spotreba...
Pripadne by som rad nejake ine combi v tejto triede v cene do 7000e, prosim nie konkretne ponuky iba model, dakujem.
Jazdim malo, ale ked uz tak dlhsie trasy, co sa ale kedykolvek moze zmenit. Doteraz som mal dieslove auta, ale nebranim sa benzinu. V inzercii je ale tazko natrafit na normalne priestranne benzinove auto s vybavou na aku som bol zvyknuty.
Za rady dakujem
Naposledy upravil/-a maro01 v 28.02.2017 19:04, upravené celkom 1 krát.
jardott
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 17.12.2012 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jardott »

Ahoj, 1.7 nikdy neexistovala. Je to 1.8, mám to v kombíku a od výroby nemá DPF filter, preto mu nevadia krátke trasy. Spolahlivosť záleží od predchádzajúceho majitela ako bolo auto servisované a používané. Na zlé zaobchádzanie je tu citlivá dvojhmota. Napr. Octavia má väčší kufor, ale Focus má lepšie jazdné vlastnosti a je dokonca širší.
nmn
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 09.11.2008 14:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nmn »

no, myslím že kolega sa mýli. Tá 1.8 o ktorej hovorí, máme ju vo firme ale tá nemá kód DYB, ale KKDA a je to 1750cm3, preto si to možno zmýlil. Ale keď som googlil tak podľa kodu DYB ide o FF3 -1,6 85kw.Ten už má DPF filter. Niečo sa môžeš dočítať aj http://www.autorubik.sk/clanky/ford-foc ... skusenosti
maro01
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 27.02.2017 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maro01 »

Pardon, je to samozrejme ako hovorite 1.6 TDCi s 85kw, pomylil som si to s Opel Astra 1.7 CDTi o ktory som mal tiez zaujem. Neviem, ci je mozne nazov temy opravit.
K veci, precital som si viac nazorov a recenzii a mam z nich zmiesane pocity. Niektore auto vychvaluju, ine skor nie.
Coraz viac ma zacal zaujimat benzinovy Ecoboost alebo atmosfericky Ti-VCT. Ma s nimi niekto skusenost?
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

85kW verzia už má nejaké muchy vychytané, nie je to taká katastrofa ako staršie 1.6, ale stále žiadna sláva.
Mal som Focusa 2011, nespomeniem si pri koľko km presne som predával, ale bolo to okolo 120k. A už bolo okolo veka zopár slzičiek.
Inak ale príjemné vozenie, spotreba smiešna.
jardott
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 17.12.2012 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jardott »

vygoogli si forum fanúšikov tejto značky a nájdeš tam dostatok informácií. Táto 1.6 TDCi je stále pôvodom PSA motor so svojimi konštrukčnými neduhmi, síce vylepšený. Záleží kolko reálnych km má auto a ako bolo servisované, hlavne výmena oleja. Interval 20 tis. km a viac je absolútne nevhodný ak chce človek auto používať viac ako 150 tis. km bez zvýšených investícií.
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Jazdíme 92kW Ecoboost od novoty cca 4 roky. Ak si budeš vyberať, tak radšej silnejšiu verziu 92kW, lebo aj tá nie je moc dynamická. Výkonovo je to porovnateľné s hladkou benzínovou 1,6-kou, výhodu to má, že to ťahá už od 1700 otáčok a pre záťah to netreba vytáčať do otáčok ako hladký benzín. Motor ide veľmi ľahko do otáčok, avšak nad 4000 mu dochádza dych - maloobjemové turbo. Je veľmi citlivý na štýl jazdy. Ak máš ľahkú nohu na plyne, tak vieš jazdiť v priemere 6 - 6,5L. Ak si nedáš pozor, tak spotreba prebehne cez 8L. Motor má malý zdvihový objem, takže sa nedá dobrzďovať motorom dolu kopcom a teda trochu viac sa opotrebúvajú brzdy. Tento model Focusu s Ecoboostom je veľmi tvrdo odpružený - dobré jazdné vlastnosti ale nepohodlný na dlhé cesty, na hrboľatých cestách cítiť každú jamku a ide z posádky dušu vytriasť. Motor pri bežných otáčkach do 3000 v aute takmer nepočuť, má tichý a kultivovaný chod. Tieto motory sa vyrábajú len okolo 4 - 5 rokov a ešte nie sú s nimi skúsenosti ako sa budú správať okolo 200tkm a viac.
maro01
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 27.02.2017 19:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maro01 »

Dakujem @cervinka. Prakticke skusenosti su omnoho viac ako test od nejakeho novinara. Presne tomuto som sa chcel vyhnut, kedze doteraz som jazdil na SUV, kde nerovnosti na ceste ani neboli citit. Nie som pretekar, ale je dobre vediet, ze motor zrychli, ked sa chystam predbiehat.
@jardott skusal som nieco pozriet, ale konkretne o tychto motoroch je toho popisane na dostupnych forach dost malo
@lubonr1 preco si sa rozhodol ho dat prec?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných