Ake benzinove auto kupit?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
printerscd
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Ake benzinove auto kupit?

Príspevok od používateľa printerscd »

Zdravim.

Zatial mam Octavia combi 1.9 tdi 2001, dochadzam do prace spolu tam a spet 60 km.

Ak vsetko pojde ako ma tak na jesen sa stahujeme uz do mesta kde do prace budem mat spolu tam a spet 10 km.

poradte prosim ake benzinove auto kupit mal by to byt sedan,benzin, v cene 5000 max 7000 eur tak aby v pohode vosiel aj kociar pre dieta.

Dakujem za odpovede
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Prečo si komplikuješ kúpu tým že si zvolíš sedan (liftback) a chceš v tom voziť kočík.

Ved kúp kombík, alebo nejaké MPV
printerscd
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa printerscd »

Rozmyslam nad Seat Leon alebo Kia ceed

Co vy nato ?
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Male. Okta kombi je kralom kufrov, takze toto by bolo male pre teba.
Ak nemusis menit auto, tak by som nemenil len kvoli skrateniu trasy do prace.
printerscd
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa printerscd »

Je pravda ze velmi sa mi nechce ist do zmeny auta kedze je to velmi silny motor a staram sa o neho co najlepsie

lenze pri trase 10 km denne sa obavam ze tento naftovy motor znicim je to 1.9 tdi 81 KW Octavia combi 2001
juraj975
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 13.03.2009 13:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj975 »

Presne ako ti vravia ak je auto v dobrom udrzovanom stave a hlavne ho poznas a vies co a ako tak by bolo najlepsie si ho nechat ak tak iba poradim aditivovat naftu a porozmyslat nad webastom alebo prihrevom ak mas v blizkosti el.zasuvku. Dpf nemas tak jazdi
printerscd
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa printerscd »

Rozmyslame este nad moznostou kupit uplne nove benzinove auto do mesta napr.Opel Corsa,Toyota Yaris,Citroen C1 atd. v sume do 9000 eur

Alebo trochu vacsie a starsie rok v. 2012 Hyundai i30 v tej istej sume 9000.

Co by ste poradili co by bolo lepsie riesenie ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To že to dobré už máš doma a vyhadzuješ peniaze na nezmyselné riešenia
Ak máš starané auto tak lepšie nekúpiš,leda možno peknejšie,načančanejšie,ale ak chceš míňať min peňazí,voziť sa slušne,mať obrovský kufor tak zámenu za nejakú modernú frndolínu plnú kravín budeš trpko ľutovať.Nebuď ako koza čo keď jej je dobre,tak sa vytrepe na ľad.
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

bohovu pravdu maš...preto jazdim na 11 ročných šrotoch aj ja.....hoc mám aj na nové ečko :40bd:
printerscd
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa printerscd »

Octavia je uz 17 rocna tento rok bude treba nove letne, zimne pneu,brzdy, STK a neviem ci je spravne riesenie dochadzat 5 km denne s naftakom.Preto ta uvaha nad benzinovym autom
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jediné čo sa zmení bude to,že raz za 40-50 tis km sa vyčistí sanie od sajrajtu
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak si kúp k tomu naftáku nejakú benzínovú šopu za 2-3000€...

Ja som kúpil začiatkom roka starý nabúraný Scénic 2001 benzín + LPG za 590€, trochu som ho ponamýkal o pouličný betonový stlp, kúpil pár dielov za cca 200€ a fungujem.
Po oprave prepis 16.1 2017 a odvtedy čo je cca 6 týždnov sa natočilo 5300km - ano dobre čítaš 5300km a čuduj sa svete bez poruchy. Pardon zabudol som že som musel kúpiť jeden vstrek pre LPG za 50€ + 10€ za výmenu, ale auto jazdilo bez problému na benzín

Nové auto? Muselo by mi pekne yebať na hlavu
passat999
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 05.10.2016 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa passat999 »

Co si blazon nic nekupuj! Ja casto nadavam na diesel ktory neoblubujem (mam 2.0T) ale ked vidim znamych s 1.9TDI tak to je skvely motor, jeden zo znamych kupil s tym motorom auto pri 300 000 teraz ma 380 000 a okrem oleja a filtrov nic nemenil, dalsi s tym motorom vravi uz 5 rokov ze to vydrzi tym viac cim sa o to menej staras, tiež kupil pouzite najazdil asi 130 000 a to stale studeny start a hned jazda bez ohladu na nizsie otacky, a to aj ked len na kilometer potreboval auto.
Byt zastancom dizla tak mam to co ty a NIKDY to nepredam, TDI je legenda co dalsie naftaky napr crdi nikdy nebudu, 1.9 TDI asi robili na cely zivot pri majitelovi, tie novsie na par rokov ;)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Octávia...čokoľvek si vymyslíte je to dobré,a velmi dobre riešené aj z hľadiska servisu.Neexistujú servisne prítulnjšie motorizácie ako i a II Octa alebo 4-5 Golf,Leon atd čo má v názve Tdi,má 8 ventilov a priečne uložený motor.Len snívať môže ktokoľvek o tak riešených agregátoch a tak dobre riešenom servise čo sa jednoduchosti týka.
Len snívať môžu všetci naokolo aby menily dvojhmotu a poobede už jazdili,aby aby aby,tam je to riešené tak dobre,že sa tomu ani nepribližuje nič na okolí.Že niekto nadáva,nie je chyba motora ani auta,ale majiteľa a mechanika ktorý by dobre nespravil ani záhradný fúrik.Tak rotačka ako PD majú potenciál na 1 mil km,o tom sa môže iba zdať všetkému naokolo.
Že je možno spartánska,alebo nezáživná ? A vozíte sa na čom ? Na displejoch a kravinách alebo led svetlách čo končia pri streche ?
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 68 neregistrovaných