Kia Rio 1.5 crdi - riadenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

meny12
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2017 00:57
Zdieľať na Facebook

Kia Rio 1.5 crdi - riadenie

Príspevok od používateľa meny12 »

Zdravím, mám jeden problém s mojím autom Kia rio 1.5 CRDI diesel 2007. Keď prechádzam pomaly nejakou nerovnosťou, tak mi volant škube z jednej strany na druhú. Pri vyššej rýchlosti to až také hrozné nie je. Tak by som potreboval poradiť kde môže byť problém. Pridávam aj link na video, kde som natočil ako prechádzam cez väčšiu jamu.

Vďaka za všetke rady :)

https://www.youtube.com/watch?v=MQMSnIawS6g
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

A co by si chcel ? Male auto na velkej jame vela skace ! Chod opatrne a nebude tak kopat, ved ti skoro kluce zo spinacky vypadli lol apropo, volant sa drzi dvoma rukami a ne jednou zospodu ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
meny12
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2017 00:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meny12 »

tak nezda sa mi zeby to tak malo kopat, a robi to aj pri malych jama. no neviem ako sa da kamerovat a aj mat obe ruky na volante :D a tak ci tak, ten volant je neurdzatelny, skor by mi klucne kosti polamalo jak by som ho udrzal :D
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa logan668 »

Nemáš náhodou prehustené a stvrdnuté predné pneumatiky?
meny12
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2017 00:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meny12 »

Prehustené isto nemám, kontroloval som si to :(
ordek
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 02.02.2017 18:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ordek »

tak potom jedine zajst do servisu nech ti to pozru lebo tak to sa moze nieco stat
meny12
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2017 00:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meny12 »

teraz som mal u jedného známeho auto, je tiež automechanik a hovoril že nič nevidel žeby tam boli tlmiče alebo niečo také vybité, ale že už riešil také problémy a furt boli na vine pneumatiky, tak uvidím keď prehodím naspäť na letné či to bude vždy tak robiť :)
dejwco
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 09.06.2016 10:07
Bydlisko: Pezinok
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dejwco »

@ meny12 a neskusal si si skontrolovat, ci nemas lad v kolesach? Aj to moze byt. Zhod disky alebo elektrony aj gumy a pozri sa. Ak to bude tak, treba to poriadne vycistit ale nie vodou, lebo sa ti to moze stat znovu
meny12
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2017 00:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meny12 »

ale to video bolo natacane esteked bolo teplo a na letnych gumach a teraz mi to robi stale aj na zimnych. ale je pravda ze uz to nie je take strasne tak neviem ci to sposobila vymena servo kvapaliny alebo je to vazne gumami :/
mikodo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikodo »

To si chod dat radsej pozriet do servisu ale ja si myslim, tiez ze by to mohlo byt aj tymi gumami. Len ked sa na to pozries ako sa povie ze len zvrchu, tak to nezistis. Mozno by nebolo zle ist na diagnostiku
meny12
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2017 00:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meny12 »

Tak bol som v servise a zistil mi vôľu na servo riadení. V najbližšej dobe to dávam repasovať, cena okolo 200€ tak uvidím či to pomôže, ale vďaka za každú radu :)
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní