NOVE AUTO - JE TO NORMALNE ?

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tonymontana
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.01.2017 10:58
Zdieľať na Facebook

NOVE AUTO - JE TO NORMALNE ?

Príspevok od používateľa tonymontana »

Dobrý deň, pred cca 2 týždňami sme si prevzali úplne nový renault megane grandtour 1.5 dci 110kw (2016) vo výbave Zen. Najazdených mám už niečo cez 1000 km.Auto ide hladko a bez problémov ale auto parkujem vonku a po studenom štarte po dlhšej dobe, keď auto stálo, tak prvých 10 až 15 sekúnd výchadza z pod kapoty divný zvuk, niečo ako klepanie alebo cvakanie neviem to presne určiť. Po tých pár sekundách to zmizne a všetko je fajn. Tak isto pri tomto ako keď naštartujem po dlhej dobe v zime tak pár sekúnd mi kolísajú otáčky, jednoducho sa mi ručička trochu pohybuje potom po tých pár sekundách to prestane.To sa deje od začiatku teda od prebratia vozidla ak teda auto stoji v zime a dlhšie. Stalo sa mi aj, že auto stálo von asi 3 dni a keď som ho chcel naštartovať, naskočilo až na druhýkrát a nafty som mal do 3/4 nádrže. Štartujem obyčajným kľúčom teda žiadna karta. Moja otázka na Vás je, či je toto všetko normálne v tejto zime lebo keď je motor zahriaty alebo je auto v teple napr. v podzemnej garáži tak nič z toho sa nedeje. Mám sa obrátiť na ľudí v renaulte alebo je to normálne? Prosím Vás o každú cennú radu.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

To cvakanie a rôzne zvuky sú normálne. Kúpil si si atomovú elektráreň tak jej musíš dať čas kým sa všetky tie systémy zladia, otestujú... Kolísanie otáčok by som tiež nedramatizoval. Tiež sa ten systém musí zladiť, prietok vzduchu, teplota vzduchu, k tomu adekvátne množstvo paliva... Myslíš, že to auto to má jednoduché? Jazdi, jazdi a jazdi. Kým pojdeš na 1. servis tak si to odsleduj a povedz na príjme.
tonymontana
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.01.2017 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonymontana »

jj nemam v umysle to nejako dramatizovat len som to este nezazil kedze je to moje prve nove auto a chapem ze je to zlozity system .. teraz mam najazdenych cca 1100 km este takych 500 km a necham vymenit olej vratane filtrov a samozrejme ho budem postupne pomaly zatazovat.. moje obavy vznikli len preto ze nemam skusenost s novym autom ale kazdopadne dakujem za odpoved
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tiez som pred 4 rokmi preberal NOVE auto,a euforia vydrzala asi tak tyzden...
Treba si uvedomit,ze auto je pocitane za spotrebny MATERIAL a tak sa treba aj k nemu spra
samozrejme,ze netreba pretahovat vymenu oleja ,taky zdravy interval je nieco okolo 10 000 km
To hrkanie za studena by mohla vyriesit vymena oleja
za 5W-40 ,ked je tam teraz nejaka rychlobezny riedky
olej hlavne ten co tam nalievaju vo vyrobe,ten treba cim skorej vypustit a naliat tam poriadny olej
Ak uz mas natocene cez 2000 km,tak mozes motor bez obav zatazovat ,samozrejme za dosiahnutia prevadzkovej teploty ,nie za studena.
Auto pouzivaj beznym sposobom a co najviac,rozhodne ho nesetri ma sluzit.
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Ja mám na svoj benzín predpísaný 0w-20, resp možná náhrada 5w-30. ALE poznámka pri ňom, že v mínusových teplotach nebude možné naštartovať motor. Hold, euro6...... A najlepšie je že v servisoch lejú aj tú náhradu ak nemajú 0w.
Takže hlavne pozrieť návod na použitie, a tankovať naftu so zimnými aditívami.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

mixy mas suzuki? Ja som prave na radu mechanika (nie z autorizaku) presiel po 5000 km na 5w40
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Do swifta 08 som dával tiež 5w-40 a bol fajn, žiadne straty, super štarty ale teraz do 2016tky píšu čo píšu, záruku chcem dodržať, som po druhej výmene oleja. V týchto mrazoch štartuje tiež ako v lete, tak je asi dobre že je riedky.
lacika-dnb
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.10.2015 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacika-dnb »

pokial to hrkanie prestane do 10 minut, tak sa neboj.
Ono je to o tom, ze cez noc ti padne olej dole a auto si ho musi natahat spat hore a vsetko premazat.
Ak po zahriati auto pradie ako macicka, tak je v najlepsom poriadku.
Bud rad, ze nemas retazove rozvody, lebo to by si sa asi bal s autom aj pohnut :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cicmanec842, Janes94, Majestic-12 [Bot], mhlavaty a 8 neregistrovaných