BMW e39 530D 142 KW tlakovanie expanzky

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sonyque
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 09.05.2007 18:02
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

BMW e39 530D 142 KW tlakovanie expanzky

Príspevok od používateľa Sonyque »

Zdravím,

Mám takýto probém, dnes mi z ničoho nič prestalo auto kúriť a horná hadica od expanzky do motora bola riadne natlakovaná, tak som pomalinky vypustil vzduch, začala vytekať chladiaca aj z tej úzkej hadičky, zavrel nádobku a za chvíľu zase to isté. Viem, že s najväčšou pravdepodobnosťou to je hlava alebo tesnenie, ale vo vode nieje vidieť nič nežiadúce ako nejakú emulziu alebo olej a zaráža ma na tom, že spodná hadica od chladiča má len okolitú teplotu a tá natlakovaná nie je. Nemôže to byť termostat, že je stále zavretý a neotvorí veľký okruh? Či sa zmieriť s tým, že to je buď tesnenie alebo hlava? Hľadať som tu skúšal, ale nenašiel som takýto problém, že spodná hadica nie je zohriata vôbec a nie je natlakovaná ako tá vrchná od expanzky.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ak by bl termostat zatvorený hôrna hadica by bola studena tlakuje ti výfukové plyny do vody olej sa tam nemusi dostať záleží kde to pustilo
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Zdravím ťa. Robím test na prítomnosť CO v chladiacom systéme, som s PD. Pre viac info ma kontaktuj súkromnou správou.
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

jemu už test robiť netreba.... tu je to jasné...
original
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 03.03.2008 13:36
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa original »

Tiez mi to robilo, stacilo vymenit vsetky 3 termostaty a dobre potom odvzdusnit. Ak to nepomoze vymen ten nerezovy valec, ten casto odchadza a potom tlakuje vodu.
smakoun
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 21.03.2017 12:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smakoun »

to v celku potesi ale tak co uz aj take sa stava s tym nejako nic nenarobis len si vytiahnut z vacku peniaze a dat si to opravit
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 2 neregistrovaní