Volkswagen Sharan - je to stále dobré auto?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

janciJOHNY
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 31.03.2010 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janciJOHNY »

Ahoj,

pridám môj názor, kupoval som v r.2016 nový Sharan, 2.0 tdi 110 kw, teraz mám cca 37000 km. Vozenie super, 7 dospelých ľudí sa odvezie bez problémov, pohodlie, výborne sa cítim aj po dlhej trase. Ja som to kupoval kvôli deckám, aby sme sa pomestili aj s našimi keď ideme na výlety. Zatiaľ bez problémov, akurát bolo potrebné premazať mechanizmus elektrického zatvárania dverí, trochu škrípal. Je to samozrejme ešte nízky nájazd, snažím sa po rade od Milana Hlavatého od začiatku pridávať aj VIF, nie vždy mi to vyjde, ale väčšinou áno. Mám DSG a na tú som si musel trochu zvykať. Bol som naučený jazdiť na diesli na min. 1800 otáčkach, teraz keď idem cez mesto 55 km/hod na 5-ke na 1050 otáčkach... Zatiaľ to neduní, ide tichúčko, takmer ako na voľnobehu, ale sedel som v dieselovej Alhambre s DSG so 170 000 km a tam to pri tých istých otáčkach dunelo už dosť neprijemne, predpokladám, že dvojhmota. Ale mimo mesta a na dialnici OK, tam tomu nemám čo vytknúť. Dlhodobá spotreba čosi cez 7 litrov, ale na diaľnici si dávam tempomat medzi 140-150 a tam sa to prejaví, predsa len je to krabica od mlieka na kolesách. Olej som menil a budem menit kazdych 15 000 km, longlife neuznávam. Veľa šťastia pri výbere.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Mal som tu cest asi so vsetkymi verziami Sharanov, Galaxy atd. Pokial chces mod 2010+ 103kw 2,0tdi + DSG tak pokojne. Je to dobra kombinacia a prvych 500 000km byva obvykle bez vacsich problemov.
Motorovy olej max 15t km a hlavne nebehat velmi po meste. Aj ked podla mna ma Ford lepsi podvozok...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nová generácia sa datuje od 2011,takže asi tých 500 tisícových tu nelieta významné číslo.Pokiaľ pozriem predaje 2011 CR ročníkov tak sú ako cez kopirák kdesi okolo 160 tis km čo dáva reálny nájazd 25 tis km. MPV je rarita aby mala väčšie nábehy km.
Ak sa bavíme o 500 až 800 tis tak sa bavíme o generácii predošlej
a tam môžeme jedine dať dole klobúk.
donatel
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 03.06.2014 20:28
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donatel »

Osobne si myslim, ze je to vsetko o tom, kto sa ako stara + treba mat kvalitneho servisaka, ktoreho poznate dlhu dobu a viete ze Vas neoje*e. Ak clovek tomu venuje trosku cas a neriesi veci az ked sa nieco doserie tak si myslim ze by nemal byt problem. A dalsie dolezita vec je vediet s tym jazdit :4012: Vid priklady nadomnou. O vacsine firemnych aut sa radsej rozpisovat nebudem lebo vsetci vieme ako to vacsina ludi ma na haku lebo sak neni to moje auto. Nastastie existuju aj ludia, ktory jazdis normalne aj s firemnymi autami. Pred nedavnom som pozeral na mobile a bola tam strieborna B7 kombi s najazdom cez 400 000. Bola z francuzska, kozene sedacky vyzerala ako nova. :3035: Ono aj najhorsi motor moze byt pre niekoho dobry. Len sa treba starat. Na tvojom mieste by som pozeral kod motora CFFB, ak by si to chcel niekedy troska "strajchnut vyssie" lol
martincichy
Príspevky: 5450
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Neviem.... Sprav si radosť a kúp si Chrysler grand Voyager s benzínom pentastar. Daj do toho plyn.

Auto bude o 20 rokov hniť ale motor pojde. Budeš meniť oleje a filtre. Ten motor nemá dokonca ani egr !!! A čo sa týka automatu, čo čítam fóra, je lacnejší na opravu ako dsg a aj dosť vydrží.

Bublanie šiestich valcov na benzíne je krajšie ako 4 valce nafty s kadejakými 3,14covinami ktoré ťahajú peňaženku.
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Ďakujem, ale Voyager nechcem. To mi už príde moc krabicoidné.
Takisto ani predposledná verzia Ford Galaxy (bavíme sa o ročníku auta niekde okolo 2011 - 2012) sa mi až nepáči, no a S-max zase nie je plnohodnotné MPV. Francuzské nechcem.
Inak ešte mám otázku, Seat Alhambra je stále tá istá technika ako Sharan či sú tam nejaké rozdiely?
Náhodou nemáte niekto link na nejaký VW VIN dekodér, kde by sa dalo vidieť ak čo-to o servisnej histórii auta?
martincichy
Príspevky: 5450
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Online si vieš pozrieť servisnú historiu iba lexusu a toyoty. Toyota ma previu. Dobre auto.
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Ahojte, tak som sa rozhodol ísť do toho. Hľadal som vyše mesiaca, nakoniec som kúpil Seat Alhambra. Ročník 7/2013, dovezené z Nemecka, 2,0 TDi 140k DSG, najazdených 134 tisíc km, plná servisná história. Teraz sa idu vybavovať SK doklady a hádam tak do dvoch týždňov sa budem voziť. Ale nepíšem to sem aby som sa chválil, skôr chcem poprosiť o ďalšiu radu.

Kedže je to koncern VW, urcite tam budem dávať nejake zabezpečovacie zariadenie. Čo take odporúčate? Údajne Zeder sa nebude dat kvôli kolennemu airbagu (tuto informáciu vsak nemam overenú), ďalšia možnosť je VAM R1, avsak tie ceny su celkom odvážne. Síce je to z roku 2010 ale predpokladám ze zas nejake veľké zmeny nenastali.
http://vam01.sk/fileadmin/u/o/cennik/vam_cennikskr.pdf
Ja pripadne nieco ine, co by ste odporučili?
Ďakujem
Naposledy upravil/-a volkl v 26.04.2017 14:27, upravené celkom 1 krát.
konsta
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04.02.2017 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa konsta »

Tak jazdím na Sharane už volajaký kilometer. Mám ešte z roku 1999, zo spodu už chce poliečiť, to bude hračka. Auto ako celok má nájazd už prekročený 750000km, sice je pravda že aj dva motory má zasebou. Teraz mám motor z Golfa3 ale 70 000km. Predpokladám že u mňa dožije somnou. Spotreba pod 6litrov v meste. Na dialnici 160 žiadný problém, a pohodlnejšie auto s takým komfortom som nenašiel. Proste ten názov, velkoprostorová limuzína, sedí v pravom slova zmysle. Zlaté TDi. S dnešnou motorizáciou to je o niečom inom. O peniazoch.
bildo
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 18.11.2014 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bildo »

podla mna tieto auta boli dobre su dobre a budu dobre kvalitne motory vela miesta a mala spotreba pre rodinu ako stvorene nie je moc o com
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Tak ja uz mam kúpené. Ako som písal vyššie Seat Alhambra rok výroby 2013. Práve sa vybavuje SK techničák.
Teraz uz riesim nejake to zabezpečenie.
Je ten Zeder naozaj taký dobrý ako sa o ňom píše?
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

MPVčka sa nekradnú.

Zeder stále zamykať by ma nebavilo. Keď už tak VAM.

Dúfam, že nemáš bezkľučový prístup...
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Preveroval som ten Zeder, vraj sa da do Alhambry namontovať. Cena 330 EUR s DPH aj s montážou.
VAM som prezistoval tiez, tam je ten základný modul za 380 + DPH, co je spolu 456 EUR. K tomu sa daju dokúpiť ďalšie moduly za 390 respektíve 580 EUR.
Ideálna by bola mozno kombinácia oboch, ale to uz by bolo dosť penazi.
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Ja by som bral radšej VAM na tvojom mieste. A namontovať ho čo najbližšie ku spínacej skrinke aby si pri každom vytiahnutí kľúča, vytiahol aj kazetku.

Zeder je dobrý ale nepraktický. Prvé dva týždne ťa to bude baviť zamykať, potom na to budeš kašlať alebo zabúdať.
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Nejde mi mozno az tak o pohodlnosť ako o bezpečnosť. Čo lepsie ochráni moje auto.
Každopádne dakujem za názor, este som nevylúčil ani jednu možnosť.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných