1.9 dCi- veľa oleja-problém?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

1.9 dCi- veľa oleja-problém?

Príspevok od používateľa marco98 »

Zdravím páni. Bol som si dať meniť olej. Vymenili mi ho, ale miesto 4.8 litra(podľa výrobcu) tam naliali cca 5.2l. Olej je originál ELF Evolution 900 SXR 5W-40. Je to problém alebo to mám dať nejako vypumpovať? Tento motor je veľmi háklivý na veci okolo oleja (interval, kvalita a podobne.).Hladina na ryske sa zle kontroluje, nakoľko nový olej je takmer priehľadný a nie je dobre vidno po kade je, zdá sa mi však, že mierne nad max. S autom som prešiel len 5km domov. Za odpoved vopred dakujem.
EDIT: motor F9Q 812 88KW
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Vytiahni mierku daj tam hadičku a zo iniekčnou striekačkou vytiahni nadbytočný olej von. Niekto ti napíše, že nevadí, ale ja by som neriskoval aj čo som mal manuály od rôznych áut sa tam písalo nepreliať. 10-rokov dozadu sa mi na jednom aute podarilo pol litra preliať bolo mi povedané, že tam ide 4L a išlo tam 3L dal som 3,5L a hneď som ho nevytiahol, najazdil som možno 1000km a jemne mi začalo slziť. Predtým bol motor úplne suchý.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Žiadny motor NESMIE byť PREPLNENÝ olejom nad rysku !!!

Lebo vplyvom otáčok v ňom rastie tlak oleja a začne olej vytláčať von, a stane sa z neho "olejnička"
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lacko tlak oleja nestúpne ani máčny máčik.U väčšiny motorov hladina oleja o cm nemá na nič vplyv,a niet najmenšieho dôvodu aby sa stali olejničkami.Sú xtras motory kde sú vane viacdielne a delenie je pod úrovňou hladiny ak sa preleje olej.Ale ešte aj tu býva problém na tých motoroch ktoré už boli otvorené a zatesnenie je šuflikantské,továrenské bývajú velmi kvalitné a nehrozí podobný problém. 2,5Tdi V6 je motor ktorý sa vie stať olejničkou úplne desivou,ale to nemá pôvod v plus litry oleja
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných