Problem s ventilatorom chladenia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maros145
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 23.09.2014 20:17
Zdieľať na Facebook

Problem s ventilatorom chladenia

Príspevok od používateľa maros145 »

Zdravím Vás páni.Mám jednu otázku.V bol som v servise lebo sa mi prehrieval motor -nespuščal sa ventilátor pri prehrievani. Vymenili mi čidlo teploty motora,termospinač ventilátora,radiacu jednotku ventilatora,termostat.Auto sa prestalo prehrievat. Ale všimol som si ,že ventilator sa toči iba na druhy stupen.Mechanik povedal ze je to takto dobre. No ja si myslim ze ventilator by mal mat tocit aj na 1.stupen a 2.stupen. Chcem sa Vás teda spínat ci to moze takto byt alebo je niekde chyba a vcom. Jedna sa o auto Seat leon cupra r 1.8t 165kw rocnik 2003,kod motora:BAM,automaticka klimatizacia. Dakujem za vsetky rady.
dimi3zmv
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21.09.2014 11:40
Bydlisko: NR kraj
Zdieľať na Facebook

re

Príspevok od používateľa dimi3zmv »

Asi by bolo vhodne vyskusat ci su ventilatory ok.
Na svorke ventilatorov by mali byt tri kontakty. Jeden je kostra a z tych dvoch zvysnich je jeden 1. stupen a druhy je 2. stupen rychlosti.
Ak budu ok tak treba premerat privod, ci ide na ten prvy stupen napätie vtedy kedy ma.
maros145
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 23.09.2014 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros145 »

Doplnim,že klíma ide bez problemov.Priebeh to ma taký,že po zapnutí klimatizacie sa oba ventilátory točia na 2.stupen cca 5-10sekund a potom vypnu a takto
dimi3zmv
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21.09.2014 11:40
Bydlisko: NR kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dimi3zmv »

Niekde ale začať musíš. A takto budeš vedieť že ventilátory sú OK, teda ak na nich pôjde ten prvý stupeň.
Na svorke ventilátora máš hnedo-čierny(pin1) kábel to je kostra, potom červeno-čierny(pin3) a červeno-biely(pin2).
Červeno-biely je prvý stupeň, naň napoj plus pól a kostru mínus pól na hnedo-čierny, ak sa ti roztočí ventilátor na prvý stupeň je dobrý a chyba bude buď v teplotnom spínači ktorý ovláda prvý stupeň alebo niekde inde. To budeš zisťovať potom, najprv by si mal zistiť ako je to vlastne s tými ventilátormi.
Naposledy upravil/-a dimi3zmv v 24.02.2017 00:58, upravené celkom 1 krát.
maros145
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 23.09.2014 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros145 »

Odskusam a dam vedieť. Diky.
maros145
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 23.09.2014 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros145 »

Skusal som na priamo. Prvy stupen nejde a druhý ide
dimi3zmv
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21.09.2014 11:40
Bydlisko: NR kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dimi3zmv »

Nuž, už si to nepamätám, musím pozriet schemu ale asi to bude ten rezistor čo je za tym kontaktom prveho stupňa.
maros145
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 23.09.2014 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros145 »

Ten by mal byt priamo na ventilátore?
dimi3zmv
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21.09.2014 11:40
Bydlisko: NR kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dimi3zmv »

Podľa schémy áno. Neviem či je to sučasť motora alebo sa to da vymeniť. Podstatne je že vieš kde je chyba. Teraz môžeš špekulovať :) :4012:
maros145
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 23.09.2014 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros145 »

Pozeral som to a zrejme to bude priamo na ventilatore.Pytal som sa znameho tiez mal stym problem a musel kupovat novy ventilator
dimi3zmv
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21.09.2014 11:40
Bydlisko: NR kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dimi3zmv »

No hlavne ho hneď nekupuj, pozeraj na nete čo a ako, mohlo by sa to dať vymeniť.
maros145
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 23.09.2014 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros145 »

No tak dnes sa mi to podarilo vybrat oba ventilátori,je tam zaletovany odporovy drot je spaleny na komplet,uhliky uz su tiez zodrate.
dimi3zmv
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21.09.2014 11:40
Bydlisko: NR kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dimi3zmv »

Hmm uhliky by sa asi dali vymeniť ale ten odporovy drôt to netuším. Napíš jal si dopadol. Čudujem že mladenco v servise to nevedeli riešiť.
maros145
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 23.09.2014 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros145 »

Este otazocka. Mam problem stou radiacou jednotkou(rele) co je pod baterkou. Neviem aku mam kupit. V servise mi povedali ze su dva druhy . Jeden je na dochladzovanie a druhy na vetrak klimy.
dimi3zmv
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21.09.2014 11:40
Bydlisko: NR kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dimi3zmv »

No to sa mi nezdá, vola sa to RJ ventilatarov a sluzi na obe veci ktoré si spomínal. :) Zisti ake mas na nej cislo a kup si presne taku istu. To bude najistejsie.
A aky mas s nou problem? Ak ti funguje kompresor, vetráky a tá elektrická pumpa ktorú tam asi máš (som to vičítal iba zo schémy, ja to na TDIčku nemám) tak tá RJ je dobrá.

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných