Lexus rx450h - prerobenie na lpg

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

podlesnick
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13.11.2011 09:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa podlesnick »

tak volal som do Zvolena a oni by do toho išli... nejaké referencie na nich?
ponúkajú aj systém Vialle, ktorý by mal byť ešte lepší? niekto niečo k tomu?
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Najnovsi UPDATE:

zastavbu LPG v hybridnom Lexuse RX450h som uz videl na vlastne bulvy lol (konkretne plynna faza, toroidna nadrz namiesto rezervy), diskutabilna vsak nadalej ostava efektivita, resp. rozumna navratnost pri mestskej prevadzke (vid moj text vyssie).

Treba totiz okrem uz spominaneho ratat aj s faktom, ze KVALITNE zariadenie LPG na 6-valec nie je vobec lacne. Obzvlast to od Vialle, ktore je vzhladom na svoje vlastnosti (tzv. kvapalna faza) to najlepsie co sa da do vozidla dat. Pri tomto systeme je ale otazna moznost jeho montaze, vzhladom na pouzity vysokovykonny agregat. Nutne preto konzultovat s dodavatelom, ktory je zo Zvolena a ktoreho zaroven mozem vrele odporucit.


Jedinu rozumnu volbu (navratnost) LPG systemu do hybrida (potom sa bude futuristicky oznacovat ako "auto pohanane 3-mi energetickymi zdrojmi" :) ) tak vidim iba pri velkej prevahe mimomestskych jazd, kde hybrid svoju efektivitu straca.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

..

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Dnes bol u nas zakaznik s Lexusom RX450H na kontrole po 2000 km na LPG. Jediny problem, ktory mu vadil bolo "cvakanie" elektroventilu v nadrzi pri prepnuti do LPG (citlive ucho zachyti). Takze sme to zvladli na 1* (nas team) a ma to zapisane v TP. A nebolo to az tak moc drahe.

Jazdí bezpečne a spoľahlivo :-)
podlesnick
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13.11.2011 09:39
Zdieľať na Facebook

spokojnosť

Príspevok od používateľa podlesnick »

Markoimportauto má pravdu vo všetkom. Vialle nešlo dať, dostal som BRC priamo od PST - p. Hatiar, ktorý na všetko dohliadal. Pretavba trvala trošku dlhšie, ale s tým som dopredu súhlasil. Všetko bolo vyladené ako má a z uživateľského pohľadu tomu ťažko niečo vytknúť. Azda len to, čo spomínal MaxoZVOLEN - problém je totiž v tom, že hybrid neustále zapína/vypína spaľovací motor, takže to cvaknutie je výrazne častejšie ako v konvenčnom aute. Vyriešim to asi tak, že po meste budem jazdiť na elektriku/benzín a dlhé trasy na diaľniciach na plyn - vlastne to bol dôvod, prečo som montoval LPG, pretože chceme veľa cestovať a prečo neušetriť, keď môžem...
Inak celkovo musím pochávil firmu PST, napriek tomu, že majú naháňačky so sťahovaním, veľká ochota a precíznosť. Odporúčam.
podlesnick
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13.11.2011 09:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa podlesnick »

ešte doplním odpovede na otázky, dotazy -
nádrž na lpg je namieto rezervy, zvýšil sa kufor o cca 2,5 cm, všetko upravené tak, že to vyzerá ako originál. nádrž pojme 40 l lpg, čo mi vystačí cca na 370 km, čiže spotreba cca 11 l, takže akokeby 5,5 l benziňák. Kto by s tým nebol spokojný? Teraz som bol na tripe po Európe 3500 km, úspora cca 250 eur, taktiež spokojnosť... spokojný bude aj ďalši majiteľ, ktorý určite bude citlivý na prevádzkové náklady......
rudigo
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 09.11.2010 21:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudigo »

Ahoj,aka je spokojnost s rx Lexusom odstupom času? Velmi pekne dakujem
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

V utorok alebo stredu ma prist na garancku. Popytam sa lebo odvtedy nebola potreba ziadneho zasahu. Uz so si zacal mysliet, ze to predal niekam za hranice :-)
moila
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12.09.2006 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moila »

no a co teda? vsetko v poriadku?
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Klient termin prelozil (je casovo zaneprazdneny nakolko ma pomerne velku firmu). Do telefonu tvrdi, ze vsetko ide ako ma. A bodaj by nie, ved ma Lexus, zariadenie BRC namontovane profesionalmi :-)
Dam vediet ked sa ukaze, preberiem s nim detaily (spotreba, spokojnost) aj ked odpovede uz teraz viem, na zaklade telefonickeho rozhovoru.

Skusim ho poprosit o referenciu na nase stranky, sledujte, verim, ze prispeje. Je to seriozny zakaznik.

LPG/CNG zdar !
kasius27
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.10.2013 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kasius27 »

Ahoj, rád by som vedel aké pokračovanie má ten Lexus RX s plynom? Čo úspora, vyskytli sa nejaké problémy?
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Dajte mi trocha casu, volal som zakaznikovi ale odpovedal SMS-kou, ze je na dovolenke. Hned ako sa mi podari s nim spojit dam sem info.
kasius27
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.10.2013 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kasius27 »

Skvelé:-)
robitusi
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.03.2009 21:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robitusi »

Po dlhom čase, to ako vyzerá s tým RX 450h? MayoZvolen alebo Podlesnick....dajte vedieť
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Trochu toto vlakno ozivim, zbadal som ho az teraz.
Uz sme robili RX450H. Teraz to nieje hybrid ale tribrid ;)
Keby nieco staci zavolat.
LPG zdar !
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

robitusi napísal:Po dlhom čase, to ako vyzerá s tým RX 450h? MayoZvolen alebo Podlesnick....dajte vedieť
Kludne ma zastrelte, zabudol som na to.
Pokusim sa cim skor dostat si slova a skontaktovat majitela. Potom napisem.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní