Jazdeny diesel do 10000€

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
matti25
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.01.2017 16:00
Zdieľať na Facebook

Jazdeny diesel do 10000€

Príspevok od používateľa matti25 »

Caute,

rad by som si kupil prve auto, nejaky jazdeny diesel do 10000 €, rocnik 2011 a novsi. Rad by som nieco vacsie (pripadne combi), prezrel som uz vela inzeratov a najviac mi do oka padli:

Skoda Octavia II (Combi) FL 1.6tdi/1.9tdi
Ford Mondeo (Combi) TDCi variacie
Ford Focus Combi TDCi variacie
Opel Insignia (Combi) CDTi variacie
Opel Astra (Caravan, ST) CDTi variacie
VW Golf VI Variant 1.6tdi/1.9tdi

Vedeli by ste mi poradit, ktorym motorom (modelom) sa vyhnut, ktore su spolahlivejsie, pripadne poradit nejaky alternativny model?
Diky.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Chevrolet ORLANDO 2.0 VCDi tiez spada do tej kategorie
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Už si tie auta aj skúsil? Lebo jedno je páči sa zvonku a druhé ako sadne na zadok. Mne sa napr. páčilo mondeo ale keď som v tom sedel tak mi nejako nesadlo.
Skôr vyberaj sam čo Ti sadne pod riť a potom sa príď poradiť aký motor.
reison
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 08.02.2017 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa reison »

A ved do tej sumy by si kludne kupil aj nove auto, preco ojazdene prave? nebude to skoda?
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Asi preto nechce nove do 10 tisíc, lebo je iné jazdiť diaľnice v Picante a iné v Mondeu :)

Keďže vyberáš diesel v nižsej-strednej triede, tak si daj veľký pozor na to, v akom stave tie motory budú. Za tie roky je bežný nájazd medzi 200-300.000km. Neveril by som veľmi inzerátom, ktoré majú pod 200.000 a nemajú výraznejšie vyššiu cenu, ako ostatné. Tu v Dánsku je ťažké zohnať dieslové väčšie auto s memej, ako 200 tisíc km. Km sa dajú ľahko oklamať, lebo materiály v inderiéri sú kvalitné a nevidieť na nich vysoký nájazd.

Napr. tento Golf VI z roku 2011. Kto by ho tipol na 340.000km?

http://www.bilbasen.dk/brugt/bil/vw/gol ... 5d/3150848#
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate si človek kupuje diesel preto lebo mu chce natlačiť kilometre koľko len výfukom vyletí.Ale ozaj vyrazí dych keď mi volá niekto a na 2016-ke má 130 tis.To by chcelo ten čarovný Rumburakov prsteň a dve želania...aby na odometre naskákali nezmazateľne neklamané kilometre a ešte,nech zmizne všetko čo je ukradnuté.A sme znova na zelenej lúke

Čo sa výberu týka,je to výber medzi mlákou a kalužou,preto je asi ozaj lepšie hľadieť iba na úžívatelskú prijateľnosť a neriešiť iné,z pohladu techniky je to všetko do jedného vreca.Jednému to slúži slušné km,druhý má problémy už v záruke.
matti25
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.01.2017 16:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matti25 »

Ahojte,

ospravedlnujem sa, ze som sa chvilu neozval, ale nakoniec som sa rozhodol investovat trochu viac a kupit nove auto. Nakoniec to vyslo na Hyundai i30 kombi a nakoniec dokonca benzin. Ale kazdopadne dakujem za reakcie.

M.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslím že to ľutovať nebudeš,vybral si auto ktoré bolo velmi horúcim kandidátom na kúpu aj v rodine a to sme neboli nijako zvlášť limitovaný iným než potrebou peniaze minúť rozumne a dostať žiadané a potrebné za rozumný peniaz.Trochu iritovalo že pokiaľ si človek určil niečo vo výbave čoho nebol ochotný sa zriecť (digi klíma) tak v tom modeli už potom musel mať kadejaké kraviny čo by človek naopak nechcel.Táto magorina ponuky je ťažko pochopiteľná,proste nemôžeš si stanoviť ..toto áno a toto nie.Vlastne najviac aut sme odmietli lebo "museli" mať to,o čo sme nestáli, a komu by sa chcelo dávať peniaze za nechcené
matti25
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17.01.2017 16:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matti25 »

Mna celkom oslovila ta ponuka YES! s celkom slusnou vybavou za slusny peniaz (aut. klima, parkovacia kamera, senzory, el. vsetko mozne atd.) a zaroven aj pozitivne hodnotenia v roznych recenziach a porovnaniach. Na auto zatial cakam (vyraba sa) a neviem sa dockat :D snad dobre posluzi...
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných