Totálna škoda

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

belcis
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.02.2017 09:56
Zdieľať na Facebook

Totálna škoda

Príspevok od používateľa belcis »

ide o to že mi naburali auto , vlastne poškodena časť bola len zadný naraznik a trošku tuknuti kufor , poistovna to vyhlasila ako totalnu škodu , chcem vedieť že ked auto dam do pôvodného stavu , a nasledne ho predam , bude mať kupujuci niejaky problem s prihlasením poprípade s poistením ?
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

u nas nie , ale v zahranici moze aj nemusi , slovinci pokial by zistili ze auto je po totalke aj ked len na papiery tak ho zadrzia kedysi tu bola o tom tema
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

tes sa! dostanes realnu hodnotu vozidla (+,-) a mozes ho predat ako vravis... neviem preco by mal pripadny kupec problem s prihlasenim ked ho nedas vyradit z evidencie...
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To je len vyhlásenie poisťovne vo veci rentabilnosti náhrady vzniknutej škody, to nemá nič spoločné s evidenciou vozidla a tým čo sa s ním ďalej robí.
To čo píše braga sa môže vzťahovať na situáciu, keď niekto kúpi havarované vozidlo po tzv. totálke, opraví ho a ďalej predá a sú s tým autom nejaké formálne problémy.
To by nemal byť tvoj prípad, konečne ako majú v Slovinsku vedieť že tvoje auto malo nejakú haváriu ?
Nepíšeš podrobnosti o tvojom prípade, všeobecne však obvykle platí, že je lepšie sa poisťovňou dohodnúť na úhrade kalkulovaných nákladov na opravu a pokiaľ možno sa vyhnúť výpočtu náhrady cez totálnu škodu na vozidle.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pojistovna asi vedela preco to dava na totalku.nejdena sa nahododu o skodu feliciu rozhnitu na kasu ktora nema hodnotu ani 150 euro?lebo len lakovanie naraznika novy naraznik zadny kufor nejaka pracicka klampiara klepanie platanie varenie dier po hrdzi a mame cez 300 ecka ako nic.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

toto nema s evidenciou nic, ide cisto o ekonomicku spekulaciu o rentabilnosti opravy pre poistovnu...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
fabio.sk.ma
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 21.07.2007 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fabio.sk.ma »

ja som zopar takych buraciek kupil a nasledne opravil. poistovna ich oznacila za totalky.auta jazdia dalej.
maniakkk
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.03.2017 11:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maniakkk »

ako uz pisu chlapci hore, to ze auto dala poistovna do totaky neznamena, ze nemoze jazdit ako si myslis, ze jazdi vacsina taxikov po slovenku.. tabulky ti predsa pri totalke nevezmu
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní