Kupa auta do 8.000 eur

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
luxor
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.02.2017 22:01
Zdieľať na Facebook

Kupa auta do 8.000 eur

Príspevok od používateľa luxor »

Keby som pisal text vaznym tonom, tak by mi tu nik neodpovedal, max. ma vysmial... Tak do toho dam aspon stipku veslarskeho humoru...

Nuz takto. Co sa tyka aut, som na tom skoro ako zena (prepacte damy). Skoro preto, ze na rozdiel od zeny mi je jedno, aku farbu auto ma (v ostatnom som na tom zhruba narovnako). Takze pri odpovedi berte tento fakt do uvahy. Auto mi sluzi na prepravu z bodu A do bodu B a touto optikou sa nanho aj pozeram. Momentalne mam 18 rocnu dieslovu corollu, pri ktorej neriesim nic, iba to ako daleko je pumpa a nejaky olej, kedy zacne blikat kontrolka. Vtedy je cas zajst do servisu, kde necham par eur za vymenu oleja a nejakych filtrov, ale to su polozky, ktore nezrujnuju ani indickeho zobraka, takze sa nestazujem... Napriek vzhladu auta, ktore pripomina zafulanu kapibaru musim povedat, ze z pohladu mojich preferencii, je to super voz. Ale...

Pribudol k nam do rodiny minimuz, ktoreho nakladam do sedacky zhrbeny ako Quasimodo, co sa mi uz tak velmi nepaci. Cize obzeram sa po niecom vacsom a ked uz, ak aj novsom. (Staru corollu darujem sestre s tym, ze darovanemu konovi sa na zuby nepozera, akurat ju bude musiet nosit k zubarovi). A teraz konecne prichadza otazka - co kupit?

Rozpocet cca. 8 tisic, rocne pobehovanie cca. tak 10-13 tis. km, z coho 80% je po meste. Uz som sa tu stihol docitat, ze diesel v meste nem, koli nejakym dpf (alebo dfp) filtrom, o ktorych moja stara corolla citala v nejakej sci-fi knizke. Ako drzitela vozidla s cinnostou ulej nafty a chod, kam ta kolesa zanesu, je tento poznatok pre mna neznamou novinkou. Preferencie ostavaju podobne - t.j. minimalne naklady na udrzbu a nizka spotreba. Kone a bicykle sa nepocitaju :)

Ak sa tu teda najde dobra dusa, ktora by autoimbecilovi dala zopar mudrych rad a zaroven bola ochotna odpovedat na par doplnujucich otazok, budem jej naozaj velmi vdacny.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Čau,
Väčšinou sa tu na fóre ako rodinne autá radia sharanoidy. Teda konkretne VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra. Potom napriklad Corola verso, avensis verso. Atď. Je tu toho o rodinnych autách v tvojom rozpočte popísané veľa. Tak skús napísať "Rodinne auto" do vyhľadávača.

Najdeš napríklad rodinne-auto-do-10000-t28634.html

Atd atd.
Alebo nejake MPV -> "MPV do 8000" - urcite najdes vela tem.
Existuju aj malé mpv, ktoré su trocha vyššie ale zároveň malé, pre tých čo sa velkých áut do mesta boja.

Porozmýslat musíš sám co potrebujes a chces. Potom s konkretnejsiou otázkou ti urcite poradí viac ludí.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Vždy sa oplatí vyberať auta podľa nasledujucich kriterií :

-druh karoserie_

Liftback, kupé,sedan , kombi, MPV, SUV každý ma iný vkus a iné potreby
tu sa však jedná o to,že karoseria určuje možnosti použitia auta, to znamená či sa bude do neho pohodlne nastupovať-vystupovať , kolko osob sa v nom pohodlne odvezie ,a čo sa bude dať v ňom odviezť kolko batožiny,prip.iné predmety

-druh pohonu- teda čo a ako často budeš do neho tankovať

-možnosti servisovania toho auta v mieste Tvojho bydliska
luxor
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.02.2017 22:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luxor »

Dakujem Vam obom za poradenstvo. Pravdu povediac, soferovat sharana po miniaturnej corolle by mi prislo ako jazdit na kamione :) Zatial sme stale iba traja, takze tymto smerom asi velmi neuvazujem, ale som otvoreny uplne comukolvek...

Skor som uvazoval smerom nejake mensie MPV, alebo male SUV, alebo nieco podobne. Ale pravdu povediac, uz som rozmyslal uplne nad vsetkym a neviem si s tym velmi rady. Minule leto sme na dovcu isli s oktavkou a to bolo vacsie, ako je nam potrebne. Vo Francuzsku sme mali pozicanu Merivu a to sa mi zdalo celkom ok, aj ked na rodinnu dovcu zasa trosku mensie, ako by bolo treba. Takze mozno nieco medzi tym... Rozmyslal som aj nad combi, Astra ST, alebo nieco podobne, ale to uz je asi prilis dlhe. Tak najnovsie spekulujem nad Peugeot 2008, alebo 3008, ale pravdupovediac, vobec to nejak nemam v oku, ci to bude ok. A co sa tyka prevadzkovych nakladov, udrzby, spotreby a vhodnosti, tak tam som strateny uplne.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Oktavka kombi bola velka.
Meriva mala.

Chcel som ti napisat, ze sa teda popozeraj po klasickych MPV s karoseriou ako Meriva, C-Max, corolla verso, ale ked ti ta meriva bola mala.

Pozri rozpocet nemas zly, mas na vyber dost vela aut. Tak si v prvom rade s manzelkou ujasnite aky druh karoserie. Ci MPV, kombi, alebo nieco ine.

Nie som zastanca miniSUV, miniMPV a podobnych zmiesanin, ked to fakt netreba na nieco konkretne.

Ako druhe by som si po karoserii ujasnil druh paliva. Benzin vs Diesel. Respektive v akom jazdnom rezime bude auto pouzivane. Tazky benzin by som na caste dlhe trate zivit nechcel a ani diesel iba na mesto. Musite vy vediet.

Potom keď sa vyberie typ kasne, palivo, tak si spraviš okruh vozidiel ktore budeš mať v hľadáčiku a uz len hľadať najvyhodnejšiu ponuku.


Ja osobne by som sa nehnal za čo najnovším ročníkom auta, ale bral skôr niečo overené. Nebál by som sa radšej väčšieho auta ako by mi malo byt to kúpene po polroku malé. Dieta mas, sice nehovoris ci vozit aj kocik, asi uz nie. Dalsie decko sa moze pritrafit. Ak chodis na dovolenky autom, tak radsej miesto nazvys ako len tak, tak sa vojst. Rozdiel soferovat dllhsie auto vobec nie je a zvyknes si po tyzdni.

Skus si auta, ktore sa ti pacia aj vyskusat.

Kúp nejaku overenu motorizaciu, dobre si ju daj skontrolovat pred kupou a budes ok. Prezijes aj v kombi aj v MPV. Funguju rodiny aj v slovenskych rodinnych autach (fabia) a nie su krivy.
Vwla stastia pri vybere.
luxor
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.02.2017 22:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luxor »

Este raz vdaka za odpoved Kazimir,

Nejake tie karoserie pojdem poobzerat do bazarov. Z hladiska toho, ze 80% casu jazdim v aute sam, by mi bodlo co najmensie auto, ale zase tych zvysnych 20% co najvacsie. Skoda, ze este nevymysleli teleskopicke auto :)

Okrem toho musim brat do uvahy aj parkovanie. Niekedy, ked pridem vecer domov, tak mam problem sa niekde natesnat s corollou, takze dalsie stadium by v tomto pripade musel byt budlozer :) Preto nieco medzi. Z tohto hladiska sa mi zdal fajn ten peugeot 2008, ma nieco iba cez 4m, ale kufor ma objemovo o nieco vacsi ako meriva.

No a co sa tyka toho paliva, 80% (cca. 10 tis km rocne bude mesto). Cital som vela, ze do mesta diesel nie, hlavny argument bol dpf filter, takze moja otazka znie - co vsetko sa moze na mestskom diesli pokazit oproti benzinu? Totiz, co som pozeral, tie dpf filtre nie su zas az takou horibilnou polozkou... Kedze ta moja starina je hladky diesel, vobec nemam ani sajnu a predstavu, ako funguje modernejsi diesel, s emisnou normou euro 5 a vyssie... Skratka, mesto, nemesto moja corolla za x rokov nemala ziaden problem, nemusel som s nou ist ani raz do servisu mimo vymeny oleja a takych standardnych veci, takze naozaj netusim, co to vsetko zahrna. Auto by som planoval vlastnit tak 4-5 rokov a potom ho posunul dalej. Cize celkovy najazd vidim tak na 60-80 tis. km od kupy. No a co sa tyka spolahlivosti, existuju niekde nejake online statistiky, comu sa po stranke spolahlivosti vyhnut a co naopak sluzi dobre?

A este co sa tyka rozpoctu, viem ist aj nad ramec tych 8000, co viem douverovat z banky, ale nad 10 by som uz velmi ist nechcel...

Este raz vdaka.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

P2008 sa do rozpoctu 8000 nezmesti urcite a aj tak nie je dobre kupovat auto, ktoreho predajna cena zacina tam, kde konci rozpocet.

V autach po roku 2010+ sa velmi nevyznam. Ani to velmi nesledujem. Takze neviem posudit, ci je to zle/dobre auto.

Nieco podobne ako ten pežot môžeš pozrieť napriklad suzuki SX4. Zachovalych benzinov za slusny peniaz najdes takych viacero. Ale ma to mensi kufor.

Diesel do mesta sa da, ale platilo to hlavne u starsich, tieto nove neviem, nemam skusenosti osobne, ale vraj to nie je idealne. Najvacsi problem to robi zenam co jazdia len nizke otacky vyhradne mesto. Chlap co jazdi diesel a aspon to prebehne obcas dlhsiu trasu, po dialnici, sluzobku atd, tak sa da.
luxor
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.02.2017 22:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luxor »

Tak, bol som sa dnes pozriet v autobazari, na com vlastne som. 2008 je naozaj malicka, tu som teda zavrhol, pozeral som 3008, tam uz to bolo lepsie, ale stale sa mi to nezdalo uplne adekvatne. Detto meriva, podobne bol na tom Ford C-max. Takze asi predsa len bude treba ist do niecoho vacsieho.

Tak rozmyslam 3008, 5008, VW Touran, C4 Grand Picasso, Renault Grand Scenic, Skoda Roomster, dokonca aj rapid, Ford C-max, ale pravdupovediac, mam z toho este vacsi misung ako pred tym.

Tie moderne vozy sa mi zdaju ako velke kravy, ale s miestom v kufri je to vcelku bieda...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

C max by malo byť správne C mini,tam sa sekli,Meriva je kravina na podvozku Corsa C
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Z vacsich ma napada p5008, p807, c4picasso, zafira, nie c max ale S-max. No a potom sa vratim k prvemu prispevku alhambra, saran, voyager, galaxy.

Treba hladat je ich vela. Mozno zistis, ze netreba mpv a staci kombi.

Co sa tyka tecnickej stranky, tak daj na rady skusenejsich a odbornejsich odomna,
Mhlavaty, vie co pise.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných