ochranný rám

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavolgolias
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07.04.2009 09:02
Zdieľať na Facebook

ochranný rám

Príspevok od používateľa pavolgolias »

Zdravím Vás
Vedel by mi niekto vysvetliť ako je to stými ochrannými ramami?
Je potrebné mať tieto ramy zapísané v TP, v prípade kontroly políciou? Sú potrebné k zápisu nejaké certifikáty?
Díky. Čau.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

neviem o tom, ze by bolo treba ich mat zapisane v TP..mam na grand cherokee ramy, idu sa nahodit, a urcite ich nejdem zapisovat..uz sa tu o tom pisalo..kazdy tvrdil nieco ine..policajti mozu maximalne pytat doklad o homologizacii..ale ak bolo auto ako nove s ramom, tak ani to nie, a v TP to nie je zapisane..znamy ma landcruisera, oramovaneho dookola od kupy, a v TP nic nema uvedene..specialne som sa pozeral do jeho TP...takze fakt neviem, ako to je..
ja zapisovat nebudem... :4012:
jurotel
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 16.01.2007 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurotel »

akurat vcera som o tom dade cital, neviem to najst ze kde, nuz pisali ze od roku 2009 od novej cestnej vyhlasky nesmie predny ram dosahovat vysku svetiel a musi bat certifikat podla ktoreho to treba zapisat do TP. Ma to nieco spolocne s normou bezpecnosti na vozovke hlavne so zraskou s chodcom. Aby mu nepolamalo hned chrbticu, tak mu najprv zlomi kolena a potom si lahne na kampotu. Takto som to ja pochopil. Plus musi byt pevnostny cico, to je ze pri zraske s autom musi spolupracovat s deformacnymi zonami a preto musi byt taky ram co EU povoluje a mozes zapisat do TP.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

scorpi4 napísal:neviem o tom, ze by bolo treba ich mat zapisane v TP
Uz by ste mohli pochopit ze vsetko co si dodatocne namontujete na auto musi byt riadne zapisane v TP a musi mat homologizaciu. Ak je na aute namontovane cokolvek co nema prislusne schvalenie pre montaz je povazovane auto za nesposobile pre premavku ... potom sa necudujte ked vas zastavi policajt (taky co aspon trochu ovlada zakon) a bud vam hned sfleku zoberie TP pripadne TEC alebo vam to v necha na mieste odmontovat samozrejme aj s mastnou pokutou :d :D

Zvláštna výbava vozidla – ide o doplnkové informácie vozidla, ktoré sa v osvedčení o evidencii (OE) alebo v technickom osvedčení vozidla (TOV) uvádzajú v treťom až ôsmom riadku ďalších úradných záznamov explicitne vymenované a zapisujú sa iba v prípade, ak je zvláštna výbava súčasťou vozidla. Ako zvláštna výbava vozidla sa uvádza text z číselníka zvláštna výbava vozidla, ktorý Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky zverejňuje na svojej webovej stránke. Maximálne sa zapisuje dvanásť druhov zvláštnej výbavy vozidla; ostatné sa zapisujú v ďalších úradných záznamoch.
Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky, štátny dopravný úrad po dohode s Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky, Prezídiom Policajného zboru, odborom evidencie a dokladov vydáva nasledovné upresnenie k zvláštnej výbave.

14. Naviják. Myslí sa napríklad predný naviják na terénnych vozidlách alebo naviják na vozidlách odťahových služieb. Nemyslí sa naviják u traktorov na približovanie dreva; v tomto prípade musí byť približovacia súprava schválená a musí mať vydané TOV alebo je súčasťou lesného traktora.

24. Prídavné svetlomety. Schválené prídavné svetlomety zapisujú sa pri morových vozidlách kategórie M a N, ak je vozidlo vybavené nad rámec jedného páru svetlometov; maximálny počet svetlometov upravuje predpis EHK č.48. Poznámka: Maximálny počet diaľkových svetlometov je dva alebo štyri. Pre vozidlá kategórie N3 môžu sa namontovať dva ďalšie diaľkové svetlomety. Ak je vozidlo vybavené štyrmi zakrývateľnými svetlometmi, je montáž dvoch prídavných svetlometov prípustná len na účely svetelnej signalizácie cez deň, ktorá sa vyznačuje ich prechodným rozsvecovaním v krátkych intervaloch.

42. Čelný ochranný rám. Zapisuje sa, ak je vozidlo vybavené čelným ochranným rámom. Každý čelný ochranný rám musí byť schválený. U vozidiel kategórie M1 do 3,5 t a u vozidiel kategórie N1 musí byť homologizovaný podľa smernice 2005/66/ES. Dodatočný zápis čelného ochranného rámu vykonáva výlučne obvodný úrad dopravy (OUD).

A dalsia vec ohladne ochrannych ramov - od 24.11.2009 vosla v platnost smernica EU ohladne ochrannych ramov cislo 78/2009 takze od tohto datumu je mozne na vozidlo dodatocne nomotnovat len ramy ktore splna homologizaciu podla smernice EU... ramy namontovane pred tymto datumom mozu ostat namontovane ale ramy ktore sa montuju po tomto datume musia uz splnat tuto normu alebo nemozu byt namontovane vobec. Takze po 24.11.2009 si uz na auto nemozete namontovat ziadne rurove ochranne ramy len take co splnaju normu EU a ta predpisuje s ohladom na chodcov aby ochranne ramy boli takeho vyhotovenia aby pri zrazke s chodcom nesposobovali vacsie nasledky takze musia byt vyhotovene s makkych a poddajnych materialov absorbujucich naraz pripadne spolupracujucich s deformacnymi zonami vozidla.
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

no myslim ze vselijaky garazovy majstri zvaraci skoncili,o tej vyhlaske som ani ja nevedel toto forum je dobra vec,asi vela ludi bude teras davat dole vselijake rarohy :3906:
WebGardener
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 27.09.2009 19:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa WebGardener »

a ked auto preslo stk aj s ramom tak to znamena ze ram moze byt alebo sa taketo veci na stk nekontroluju?
janda1
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.05.2009 16:25
Zdieľať na Facebook

RE

Príspevok od používateľa janda1 »

Tak neviem ako vy, ale ja mam vtom aj tak mešuge furt, ked som kupil pajero ktore je nakomplet oramovane vpredu podbehy aj vzadu, neni to v TP zapisane, nemam homologizaciu ani ziaden certifi, neviem skade a odkedy to tam je, musim to dat dole? auto je rok 2002 a vraj predchodca stym problem nemal. Chcem to ist dat na znacky moje a mam obavu co mi povie ked to tam uvidi. :b:
kikoband
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.10.2008 21:08
Zdieľať na Facebook

ochranne rámy

Príspevok od používateľa kikoband »

Ahoj,pre bočné nášľapové rámy to platí tiež?Myslím čo sa týka certifikátu...
dusan1488
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.11.2009 11:29
Zdieľať na Facebook

ochranny ram

Príspevok od používateľa dusan1488 »

vytrhnute z vyhlasky z roku 2009


(8) Na vozidlách kategórie M1 s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3,5 t a na vozidlách kategórie N1, ktoré boli uvedené do prevádzky v cestnej premávke od 25. mája 2007, sa smú používať len také systémy čelnej ochrany, ktoré sú schválené podľa osobitného predpisu8) a označené príslušnou značkou typového schválenia.

Čítajte viac: http://auto.sme.sk/c/5113796/uplne-znen ... z2l7HLfk65

podla tejto vety by sme nemuseli rami dodatocne prihlasovat na nasich starsich autach ak sa ako ram rozumie system celnej ochranny viac sa o ramoch vo vyhlaske nic nepise
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

"...kiko sa po dva a pol roku dočkal reakcie na svoj príspevok... Ďalej v Modrom z neba uvidíte..." :4012:
dusan1488
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.11.2009 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusan1488 »

kiko co si myslis ty je system celnej ochranny mysleny ako ochranny ram?
_
1dalibor
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.05.2016 21:25
Zdieľať na Facebook

re

Príspevok od používateľa 1dalibor »

dobry den mam Rav4 2002 kupenu novu komplet s namontovanymi naslapmy a ochranym ramom,ja som ju kupil 2016 od prveho majitela a teraz som s nou bol na stk a poslali ma do...., on stym nemal ziadne problemi a nemal nic zapisane v TP a teraz neviem ako zapisat do TP,neviete poradit diky
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nijako - demontovať alebo podplatiť. Od niektorého roku (neviem ktorého) sú proste rámy zakázané kvoli chodcom . :40bd:
Zapísať to nezapíšeš, podplatiť som myslel na STK , ale aj to bude ťažké.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

na foto bolo auto s ramom, dovod neprejdenia ram, na opakovanej by tam bol stale na foto/kamere ram..."tudy cesta nevede"

inak dobra nahoda, cca pred dvoma tyzdnami som bol na stk s starsia rav4 predo mnou nepresla presne za ram a nesvietiace jedno brzdove....bola s nim nejaka pani
1dalibor
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.05.2016 21:25
Zdieľať na Facebook

re

Príspevok od používateľa 1dalibor »

dobry ale ked je to od novoty?
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní