P 206 - piskanie pri pravom prednom kolese

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Rosko44
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31.05.2009 18:39
Zdieľať na Facebook

P 206 - piskanie pri pravom prednom kolese

Príspevok od používateľa Rosko44 »

Peugeot 206 55KW 1.4B r.v. 05

Caute pani,
Potreboval by som poradit,skusal som aj hladat ale nic sa mi nepodarilo najst takze ak som zalozil rovnaku alebo podobnu temu sa ospravedlnujem.
Mam 206 a pri jazde mi piska prave predne koleso,prirovnal by som to k piskotu,nepremazaneho koliecka na furiku. Robi to po zahriati a povecsine
pri rychlosti (50-60 km/h) Akonahle zacnem brzdit,to prestane.
Za vase rady a postrehy vam Dakujem!!
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

pravdepodobne mas suche lozisko, po kratkej dobe bude aj hucat...

dalsia moznost je nieco s brzdovym strmenom..mozno pridrtety valcek..aj ked to by sa hrial aj kotuc, a nasledne disk..skus, ci nie je horuci..ale opatrne, tieto popaleniny dost bolia..najma v takomto case.. :d :D
kazdopadne to naznacuje aj to, ze po sliapnuti na brzdu to prestane....to znamena, ze moze kdesi byt nieco mierne pridrete..

popripade skus auto dvihnut na hever a tocit kolom..ci nejde tazko...alebo teda obe predne, a porovnat...

:41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pískajúce ložisko som za 40 rokov nestretol.Len hučiace. Pozri kraj brzdového kotúča,ak ho platnička vyderie hlboko,tak necháva taký ostrí kraj na obvode kde ho nederie lebo nederie ho až po kraj. Ak je ostrí kraj,treba ho odstrániť. Ak už máš dole kolo,skontroluj stranovú pohyblivosť brzdového strmeňa,nesmie byť nepohyblivý,ostaval by tam prítlak aj keď nebrzdíš.Po zabrzdení a odbrzdení musíš vedieť kotúčom volne točiť bez námahy.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

mhlavaty napísal:Pískajúce ložisko som za 40 rokov nestretol.
nic proti, ale uz som sa s tym stretol..sice len raz, a bolo to na starej mazde, ale normalne piskotalo..presne ako opisal zadavatel..ako kolecko na furiku...

ale tiez to vidim skor na nieco okolo brzd..
matrix0077
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 12.06.2009 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matrix0077 »

aj ja som mal tento problem,piskalo mi lave koleso na 206-ke. Problem som mal s brzdami,vymenil som KOTUCE platnicky a od tej doby mam pokoj...
ldcentrumlh
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

už som to riešil

Príspevok od používateľa ldcentrumlh »

Na priateľkinej jazdenej C2ke po kúpe som riešil rovnakú "chybu" ... kotúč bol poriadne horúci aj po jazde do kopca a nebrzdení, pískanie po pribrzdení na chvíľu vždy prestalo...oprava? chce to len čas...rozobrať predné brzdy, vytiahnuť platničky a PORIADNE to vyčistiť, nech má kam platnička odstredivou silou odskočiť po odbrzdení...styčné plochy na bokoch platničky očisti pilníkom, držiak poriadne vyškrab šrobovákom...do valčeka som naniesol trochu oleja a nanečisto v rozobratom stave zabrzdil, odbrzdil, stlačil a tak dookola...po zmontovaní bolo po probléme a už asi 2 mesiace sa nič neozvalo... zvykol si kde tu poriadne zabrzdiť a nie len pribrzďovať? Tak sa tomu dá do budúcnosti vyhnúť. Auto máme po pani, čo s tým jazdila ako s vajíčkami. Je to fajn, až na takéto veci.
mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariob1 »

to som riesil na manzelkinej C3 na ceste z NR do TV, tiez na prednom pravom...brzdova dosticka sa nonstop trela o kotuc. v dedine niekde pri ZM som si pozical vercajch a na ceste som to rozobral, vycistil a fachcil dalej.... praca na 10 -15 min...jeto tam dost na tesno tak sa to hned zasere od sraciek a uz sa to nechce vracat...
piti
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.02.2017 12:18
Zdieľať na Facebook

Piskanie pri vyzsej rychlosti

Príspevok od používateľa piti »

Ahojte mam podobny problem s piskanim. Pri rychlosti cca 130 mi zacne piskat pravdepodobne v prednej casti auta. Ked znizim rychlost na 100 - 90 prestane piskat. Obcas sa mi stalo ze do brzdoveho oblozenia sa mi dostala nejaka necistota a pocas jazdy zacalo piskat. Po zosliapnuti par krat na brzdu piskanie prestalo. No toto sa mi uz opakuje pravidelne. Moze to byt nieco s loziskom? Vdaka za radu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných