Dovezené auto ( nemecké špz ) zastavenie policajtov

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matajzr@gmail.com
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 31.08.2015 16:32
Zdieľať na Facebook

Dovezené auto ( nemecké špz ) zastavenie policajtov

Príspevok od používateľa matajzr@gmail.com »

Zdravím, mám otázky. Pred cca pol hodinov ma zastavili dopravný policajti. Na zaklade bežnej kontroly. Jedna sa o to že akurát som si šiel pre papiere o kupe vozidla a doklady od auta od aktuálnych značnek. Policajti mi najprv dali fúkať, potom chceli odomna doklady od vozidla. Ktoré som bohužiaľ nemal pri sebe nakoľko ich mal známi ktorý za mna rieši obvodný úrad a prihlásenie auta z nemeckých špz na slovenské špz. Chvíľu sme čakali no dotyčný bol nedostupný tak mi ich nemohol doniesť a tak policajti vypisali 1 A4ku z jednej aj druhej strany kde bolp písané že som nemal doklady od vozidla pri sebe. Dalej som sa mal vyjadriť prečo ich nemám písomné. Povedal mi že auto ostane tu no značky mi nechali len som ich mal dať dole. Plus ak už odchádzali tak mi dotyčný policajt povedal aby som sa zajtra dostavil na dopravný inšpektorát a chce vidieť originál všetky papiere o aute kúpnu zmluvu, technický poistku a podobne. Čo myslíte obíde ma to bez pokuty alebo čo mi môže hroziť. Ďakujem za každé info.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Jazda bez dokladov je tuším 60 eur na mieste. Koľko to bude na inšpektoráte neviem. Väčší prúser bude ak si naozaj bez poistky.

Ako ta mohlo napadnúť jazdiť bez dokladov?
matajzr@gmail.com
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 31.08.2015 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matajzr@gmail.com »

Šiel som akurát pre doklady,poistku mám, lenže on mi za pokutu nehovoril nic, len že zajtra chce aby som prišiel na dopravnu policiu a bude chciet vidieť papiere od auta.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No veď vari si nemyslíš že sa niečo zmení, keď ti tu niekto niečo napíše ?
Zajtra sa dozvieš.
Ale podľa toho čo si napísal, boli tí policajti voči tebe ústretoví, možnože keď zajtra všetko požadované donesieš a budeš sa chovať slušne, ani už od teba nebudú nič chcieť.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

oni este cakali ci ti nedonesu papiere a spz?to kde je taky okres hned sa tam stahujem.
vaclavjozef
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 17.02.2008 19:02
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vaclavjozef »

Este si dobrre pochodil. Zakon jasne hovori, ake doklady potrebujes na vedenie vozidla. Len si preklepnu auto, ci to nieje lopata
jozeph
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 26.02.2013 09:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozeph »

Zdravím priatelia,mne sa stalo pobobné,nemal som vôbec nič-nič-nič. Niečo si prelustrovali-za 20 som obišiel. Aj toto bude možno podobné.Ľudskosť ,slušnosť ,znášanlivosť.Aj v tvojom prípade to boli podľa mňa solídaci.Natrafíš na dilina -aj oči ti vyškrabe
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Policajti su poslednou dobou nejaky slusny. Mna tiez minule zastavili, nemal som mesiac platnu tk (zabudol som nato), zdvorilo som im vysvelil, ze mam teraz vela roboty a tk a ek si dam urobit hned zajtra. A oni na moje pocudovanie na to, ze dobre, ale este raz vas zastavim bez tk a ek, dam vam pokutu a zoberiem papiere, a z autom uz nikam nechodte iba ak rovno na tk.
Potom zas minule ma zastavovali ja, ze co furt chcu, a oni, ze pan vodic zadna ecv vam visi len na polovici, zastavte si tam na parkovisku a opravte si to lebo vam spadne a potom si skuste kupit jednu z tych upinacich pasok preistotu aby ste nemuseli platit za nove znacky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných