Peugeot 207 LPG - skutočný stav paliva

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pepo207
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.02.2017 23:34
Zdieľať na Facebook

Peugeot 207 LPG - skutočný stav paliva

Príspevok od používateľa pepo207 »

Zdravim. Vlastním Peugeot 207 benzín plyn. Všimol som si že i keď jazdím na plyn, ručička palivomera klesá rýchlejšie, ako by som predpokladal. Volal som do lpg servisu a tam mi vysvetlili, že napr. u tohto auta sa ukazovateľ množstva paliva v nádrži riadi počtom prejazdených kilometrov a reálne množstvo paliva v nádrži môže by iné ako ukazujú hodiny. Na skutočné zistenie mnozstva paliva v nádrži sa montujú tzv. emulatory reálneho stavu paliva v nádrži. Pochopil som to takto, ale nikdy som o tomto nepočul. Môže mi niekto potvrdiť alebo vyvrátiť toto tvrdenie?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

sudruhovia zabozruti vykoumali takuto vychytavku...bohuzial pre plynarov :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Oni miesto merania cez plavak v nadrzi pocitaju mnozstvo paliva cez spotrebu? Cize nepresnosti nasobia do vacsich nepresnosti len aby to bolo "inak"?
pepo207
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14.02.2017 23:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo207 »

Ked mas iba benzin, problem by nemal byt, ale akonahle pridas lpg, uz ta spotreba oje...a. Asi tak som to pochopil.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Kamarátovi robí to isté p 206,nestačí iba otvoriť a zavrieť nárdž ale stačí naliať zo dva litre benzínu a ručička vyskočí na skutočnú hladinu takže nejaký plavák to asi má.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

podotazka: ked je aj plna nadrz benzinu tak auto aj tak skape lebo vypocitalo prazdnu nadrz?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tak snad az tak premakane, ze skape to nemaju :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Kombinovane vyhodnocovanie moze byt presnejsie pri prevadzke, preto sa pouziva. Ma ho vela aut, len v niektorych je urobene vhodnejsie (zakladna hodnota sa berie pri kazdom starte, s LPG nie je problem) a v niektorych menej (zakladna hodnota sa nacita pri zmene hladiny o X litrov - auto preto moze pri jazde na LPG nakoniec aj odstavit motor). Emulator sa pripaja do obvodu merania hladiny, kde simuluje zmenu pri tankovani... ale na 207 som ho nenasiel, len na starsie/ine modely. Mozno ta potesi, ze rovnaky problem tu uz je a po nudzovom odstaveni sa spravna hladina znova nacitala a islo nastartovat od-montaze-lpg-mi-blbne-palivomer-benzinu-t35701.html
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nie každe auto, to ma tak nastavené,že prepočítava vyšku hladiny benzinu v nadrži , z prejdenej vzdialenosti,
su auta, čo ukazuju stale skutočný stav benzinu v nadrži, bez ohľadu na to kolko km prešlo auto na LPG
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Zial musim potvrdit, ze niektore auta nacitavaju plavak v nadrzi len pri starte, niektore dokonca len pri zmene stavu (dotankovani).
O tom, ze by vyplo motor som este nepocul.
Ako bolo spomenute riesenie existuje, je to emulator stavu paliva.
Nova doba...
dzdp
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27.07.2017 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dzdp »

Octavia 2 funguje bez problemov,
ale megan 4 palivomer klesa s poctom odjazdenych km ,tak isto aj palubny pocitac
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

presne preto mam v aute takuto 'mudru' krabicku :d :D
este sa mi nepodarilo 'virtualne' vyjazdit benzin na nulu takze netusim ci by sa motor vypol, podla mna sa nevypne

Obrázok
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Ta krabicka navrchu sluzi na nieco ine (emulator tlaku paliva), spodne dve su na emulovanie hladiny.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

podarilo sa mi vyskusat, co urobi emulator ked sa minie benzin iba virtualne

siel som dlhu trasu, rucicka padala, zasvietila rezerva, po dalsich 10-15 km to emulator resetol za jazdy, takze rucicka vysla hore a rezerva prestala svietit
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Motor by nemal skapať čerpadlo tlačí stále, striekačka vstrekuje/karbec cucá podtlakom...
Mne načíta znova správnu hladinu len keď 3x za sebou zapnem/vypnem zapalovanie alebo cvrknem benzínu a dnes som konečne prišiel na to, že aj keď auto postojí 24h, motor Trafic 2008 Zavoli

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných