Skoda Felicia 1.3 mpi - nedobíja bateriu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kristian333
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.02.2017 18:03
Zdieľať na Facebook

Skoda Felicia 1.3 mpi - nedobíja bateriu

Príspevok od používateľa Kristian333 »

Dobrý deň potreboval by som poradiť :) mam feliciu 1.3 mpi.Alternator mi nedobíja bateriu ale je dobry,ked naštartujem a potom odpojim bateriu auto nezdochne... len nedobíja mi bateriu a za cca týžden je bateria fuč. za vaše odpovede vopred dakujem [/b]
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hráš sa z ohňom.Nikdy by som si nedovolil aby sa alternátor točil bez záťaže.Môže nekontrolovane stúpnuť napätie a to má pomerne kruté dopady.
Kristian333
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.02.2017 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kristian333 »

Nemám odpajať bateriu ? mhlavaty
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Alternátor nemá ísť bez záťaže
vlado659
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 22.04.2013 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado659 »

Odmeraj dobijanie voltmetrom pri volnobeznych otackach a pri zvysenych otackach so zatazou -zapni svetla,ventilator kurania,alternator by mal dobijat aspon 14V.Ak tolko nedobija hladaj chybu v spatnom kontakte z alternatora ,reglere,alebo v celom alternatore.
Kristian333
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.02.2017 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kristian333 »

Premerane bolo a všetko v pohode,kontakty nevizeraju byt porušené ale dakujem :)
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

mhlavaty napísal:Hráš sa z ohňom.Nikdy by som si nedovolil aby sa alternátor točil bez záťaže.Môže nekontrolovane stúpnuť napätie a to má pomerne kruté dopady.
Presne tak ako pise kolega.Odpalia sa diody.
A kolko ze si nameral uz ked si meral?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kristian333 napísal:Premerane bolo a všetko v pohode,kontakty nevizeraju byt porušené ale dakujem :)

V pohode nie je žiadna hodnota,čo si meral a koľko si nameral,o tom sa už dá baviť,pohoda je k pivu.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som mal teraz v zime akoby prvotnú signalizáciu problémov. Po štarte na krátku dobu - rádovo minuta vypadol alternátor a napetie padalo pri svetlách na 11,6V po 100 - 200m sám naskočil, napetie 13,7V pri zapnutých dialkových a ventilátor na 2ke. Bez spotrebičov 14V. Pri plusových teplotách sa závada neobjaví , ale aj tak si donesiem zo Zelkovu náhradný. lol Pozn - zaujímavé že kontrolka sa vtedy nerozsvietila.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vlado659
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 22.04.2013 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado659 »

Ked si myslis ze dobijanie je v poriadku a bateria je za tyzden fuc,tak ti nieco bateriu vybija napr,autoradio,zapnute svetlo v kufri,alebo skrat.odmeraj odber prudu pri vypnutom motore a vypnutych vsetkych spotrebicoch.
marekceman
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 15.04.2012 16:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekceman »

Ako dlho ju mas? Ja som minuly rok dobijal bateriu v zime asi 5x, rok predtym v zime 2x. Kupil som novu, mam ju v aute od augusta 2016 (auto mi stalo pol roka cca bez jazdenia, kvoli problemom), ale teraz funguje vsetko ok, nemam problemy ani s kratkymi/strednymi jazdami. Povodna bateria bola v aute nejakych 5-6 rokov, ani neviem.
Kristian333
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.02.2017 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kristian333 »

Ked som meral tak či zo zatažov alebo bez pod 14,2 nekleslo ...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak nekleslo tak ju asi dobíja...takže buď ju dačo alebo dakto... vyžere z večera do rána alebo je baterka v péčku .
Meraj meraj a znova meraj , najsamprv prúdový odber auta v klude a ak bude v norme pár desiatok mA tak potom treba omerať kapacitu baterky samotnej. nabiť doplna zapojiť žiarovku z reflektorov napr tá bere okolo 4 A a nechať ju cez noc a merať čas pokial bude baterka mať aspoň 10-11V .
Kristian333
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.02.2017 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kristian333 »

a ked by nahodou svetla alebo niečo žralo baterku viac ako by trebalo tak čo s tym urobiť , čo opravovať v tom pripade ? :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných